Yüz Mezoterapisi

yuz-mezoterapisi

Mezoterapi bundan yaklaşık elli yıl önce Dr. Pistor tarafından uygulamaya geçirilmiş olan bir estetik işlemdir. Estetik ve alternatif tıp tekniğinde pek çok kullanım alanı bulunmaktadır. Bölgesel zayıflamadan cilt yenilemeye kadar pek alanda kullanım alanı bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de yüz mezoterapisidir. Bir mikroenjeksiyon yöntemi olarak da bilinen bu uygulama ile birlikte cilt dokusuna cildin ihtiyacı olan tüm vitamin, mineral ve asitler enjekte edilebilir.

Yüz Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

Yüz mezoterapisinin uygulanabilmesi için kişinin beklentileri, bir öncelik haline getirilmeli ve ihtiyacı olan desteklerin teşhisi yapılmalıdır. Gerekli antioksidan ya da vitaminin kararı verildikten sonra oldukça minik iğnelerle birlikte bu destek cilt altına kolaylıkla uygulanabilir.

Yüz Mezoterapisi Ne Zaman Sonuç Verir?

Birden fazla seansla birlikte istenilen sonuca ulaşılabilen bu uygulama tekniği sayesinde, yaklaşık ikinci seanstan sonra belirtiler görülebilir. Ancak tam fayda alabilmek için yüz mezoterapisinin belirlenen seanslarının tamamen bitmesinin beklenmesi en doğru seçenek olacaktır.

Yüz Mezoterapisi Fiyatları Nedir?

Yüz mezoterapisi estetik bir işlem çeşidi olduğundan dolayı çeşitli klinikler ve fiyatlandırma politikalarına göre değişiklik gösterecektir. Bu nedenle en yakın bir güzellik merkezine doğrudan danışılmalı ve ihtiyaca göre bir fiyat teklifi alınmalıdır.

Yüz Mezoterapisi Ne Kadar Süre Etkilidir?

Beklenen sonuca kavuşulduktan sonra, sürmesi istenen etkinin yaklaşık olarak üç ya da dört ay devam ettiği bilinmektedir. Bu elbette, kişinin kendini dış faktörlere karşı ne kadar koruduğu ile de yakından ilintilidir.

Yüz Mezoterapisi Acıtır Mı?

Yüz mezoterapisi uygulaması esnasında küçük küçük iğnelerin cilde temasından bahsedilebilir. Bu nedenle ufak bir sızı hissedilebilir. Fakat uygulamanın geneline bakıldığında ağrısız ve zahmetsiz bir süreç kişileri beklemektedir.

Yüz Mezoterapi Sonrası Banyo Yapılır Mı?

Yüz mezoterapisi uygulamasında iğne tekniği ile çalışıldığı için bir iki gün cildi korumak önemlidir. Bu kapsamda bakıldığında uzmanların uygulama sonrasında ki ilk iki ya da üç gün içerisinde banyo yapmaması şiddetle önerilmektedir.

Yüz Mezoterapisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

-Yüze dokunmamak önemlidir.

-Uzunca bir süre makyaj yapılmaması önerilir.

-Banyo yapmaktan en az iki ya da üç gün boyunca kaçınmak gereklidir.

-Krem, solüsyon, temizleyici gibi kimyasalların sürülmemesi önem taşımaktadır.

Yüz Mezoterapi İşe Yarıyor Mu?

 

Yüz mezoterapisi son dönemlerde trend olmuş bir uygulama olmakla birlikte, bu kadar tercih edilmesinin önemli pek çok sebebi bulunmaktadır. Bu sebeple işe yarama noktasında endişeye mahal kalmamaktadır. İyi bir cilt toparlama yöntemi olmakla birlikte, aynı zamanda da gençleştirme etkisi de gösterdiği bilinir.

Yüz Mezoterapisi Kaç Yaşında Yapılır?

Yüz mezoterapisinin uygulanabileceği yaş aralığının 20 ile 65 yaş aralığı olduğu belirtiler. Cildinde ki deformasyonları düzeltmek isteyen her yaştan kişilere tavsiye edilen önemli bir cilt yenileme uygulamasıdır.

Yüz Mezoterapisi Kaç Seans Yapılır?

Kişinin beklentilerine göre, yaş aralığına göre ve ihtiyaca göre değişmekle birlikte, yüz mezoterapisi seansları değişiklik gösterebilir. Fakat genellikle üç ya da altı seans boyunca alınması en uygunudur.

Yüz Mezoterapisi Sonrası Ödem Normal Mi?

Çok ciddi bir durum olmamakla birlikte, pek çok kişide şişlikler meydana gelebilir. Özel bir müdahale gerekmeden birkaç gün içerisinde bu şişliğin kendiliğinden geçebileceği söylenebilmektedir.

Yüz Mezoterapisi hakkında yapılan yorumlar
Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapabilir ve yardım isteyebilir, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Yüz Mezoterapisi