Yulaf Ezmesi Gluten İçerir Mi?

(Yulaf Ezmesi )

yulaf-ezmesi-gluten-icerir-mi

Yulaf Ezmesi Gluten İçerir Mi?

Yulaf ezmesi glüten içermez. Rahatlıkla tüketilebilir.

Yulaf ezmesi yulaf süt ve sudan oluşan bir besindir. Özellikle kahvaltılarda tüketilir. Hem yüksek bir lif kaynağıdır hem de daha birçok faydaları vardır. Yulaf çok sağlıklı bir tahıldır. İçerisinde birçok vitamin ve mineral bulunur. Bitkisel antioksidandır. Bir porsiyon yulaf ezmesinde 118 kalori vardır. % lif, %17 protein ve % 66 karbonhidrat vardır. Magnezyum, çinko, demir, fosfor ve folat açısından zengindir. B1 ve B5 vitaminleri vardır.

Yulaf Ezmesi Tarifleri Nelerdir?

1.Tarif: 4 yemek kaşığı yulaf, 1 su bardağı su ve 1 su bardağı süt bir tencereye eklenir. 4 – 5 dakika kadar kısık ateşte pişirilir ve yumuşayınca ocaktan alınır. Üzerine muz dilimleri, tarçın, kuru üzüm eklenir.

2.Tarif: Yarım su bardağı yulaf ezmesi ile 1 bardak süt tencereye alınır. 4-5 dakika kısık ateşte pişirilir. Ardından içine rendelenmiş havuç ve ezilmiş muz karıştırılır. Üzerine fıstık ezmesi, tarçın, ceviz atılır.

3. tarif: 2 yemek kaşığı yulaf ile 1 bardak süt tencerede pişirilir. İçine mandalina ve portakal kabuğu rendelenir. Üzerine de mandalina, portakal dilimleri ve bademler eklenir.

Yulaf Ezmesi Nasıl Yenir?

Yulaf ezmesi süt ile kısık ateşte 4-5 dakika  pişirilir. Daha sonra içerisine muz, çilek, mandalina kabukları, havuç, tarçın, bal, ceviz, badem vs. gibi şeyler atılır. Bu şekilde tüketilir.

Yulaf Ezmesinin Faydaları Nelerdir?

Yulaf ezmesi çok sağlıklı bir besindir. Faydaları; bağışıklık sistemini düzenler, vücuda antioksidan sağlar, sindirim sistemini iyileştirir, bağırsakları çalıştırır, kabızlık sorununu çözer, kolesterol seviyesini dengeler, enerji verir.

Yulaf Ezmesi Kabızlığı Önler Mi?

Yulaf ezmesi lif açısından oldukça zengin bir tahıldır. Bu sebeple sindirim sistemine yardımcı olur, bağırsakları çalıştırır ve kabızlık problemini çözer.

Yulaf Ezmesi Akşam Yenir Mi?

Yulaf ezmesi genelde kahvaltıda tercih edilen bir öğün olmasına rağmen akşamları da tüketilebilir. Ayrıca çok hafif bir öğün olduğu için rahat uyumayı sağlar.

Yulaf Ezmesi Çiğ Yenir Mi?

Yulaf ezmesi çiğ bir şekilde tüketilemez. Bu yüzden çok kolay ve hızlı bir şekilde pişirip yemek önerilir.

Yulaf Ezmesi Diyette Yenir Mi?

Yulaf ezmesi içerisinde lif barındırdığı için uzun süre tok tutan ve metabolizmayı hızlandıran bir besindir. Böylece sindirimi kolaylaştırır ve kilo vermeye yardımcıdır. Diyet yaparken öğünlerinizde rahatlıkla tüketebilirsiniz.

Yulaf Ezmesi Gluten İçerir Mi?

Yulaf ezmesi glüten içermez. Rahatlıkla tüketilebilir.

Yulaf Ezmesi Günlük Ne Kadar Tüketilmeli?

Yulaf ezmesi çok sağlıklı bir besindir. Günde 2000 gram tüketilebilir.

Yulaf Ezmesi Hangi Vitaminler Var?

Yulaf ezmesinde B1, B5 ve E vitaminleri vardır. Ayrıca folik asit, folat, fosfor, magnezyum, çinko ve potasyum içerir. 

hakkında yapılan yorumlar
Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapabilir ve yardım isteyebilir, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Yulaf Ezmesi