Yüksek Tansiyon

yuksek-tansiyon

Tıp literatüründe hipertansiyon olarak bilinen yüksek tansiyon hemen hemen dünya üzerinde ki pek çok insanı etkileyebilen bir hastalıktır. Ülkemizde de yaklaşık olarak iki milyon kişinin yüksek tansiyondan muzdarip olduğu bilinmektedir. Sık sık idrara çıkma, şiddetli baş ağrısı, görmede bulanıklık gibi etkilerle kendini gösteren yüksek tansiyon hakkında tüm merak edilen sorular ve cevapları sizler için hazırlandı…

Yüksek Tansiyona Ne İyi Gelir?

Yüksek tansiyonun daha kötü sonuçlara sebebiyet vermemesi için derhal dengelenmesi ve normal sınırlarına getirilmesi gerekir. Bu doğrultuda yoğurt tüketimi, sarımsak tüketimi, kekik kullanımı ve limon kullanımının yüksek tansiyona iyi gelebileceği bilinmeli ve rahatlıkla tüketilebilmelidir.

Yüksek Tansiyon Nasıl Düşürülür?

Ilık bir bardak temiz içme suyu içerisine yarım limon eklenmeli ve içilmeli, gerekirse soğuk bir duş alınmalıdır. Bunlar yüksek tansiyonun düşürülmesi için yeterli ve doğal yöntemlerdir.

Yüksek Tansiyon Neden Olur?

Aşırı alkol ve sigara tüketimi, hareketsiz yaşam, diyabet hastalığından yakınmak, ya da aşırı tuz tüketiminin yüksek tansiyona sebebiyet verebileceği düşünülmektedir.

Yüksek Tansiyon Belirtisi Nedir?

Kalpte çarpıntı, genel bir huzursuzluk hali, sıklıkla idrar giderme ihtiyacı, vücudun çeşitli bölgelerinde şişlik, şiddetli ve enseden gelen baş ağrılarının yüksek tansiyonun belirtileri arasında yerini alır.

Yüksek Tansiyon Ateş Yapar Mı?

Yüksek tansiyonun yüzde ve vücutta hararet ve kızarıklık yapabileceği bilinmekle beraber, ateş gibi bir durum yapabileceği bilinmiyor.

Yüksek Tansiyona Hangi Bölüm Bakar?

İç hastalıkları ya da dahiliye bölümünün yüksek tansiyon hastalığı ile yakından ilgilendiği bilindiğinden dolayı, buradan randevu alınabilir.

Yüksek Tansiyon Baş Ağrısı Yapar Mı?

Yüksek tansiyonun yaygın semptomlarından bir tanesi de şiddetli baş ağrısı yapmasıdır.

Yüksek Tansiyon Bulantı Yapar Mı?

Şiddetli baş ağrısı ile beraber kişilerde mide bulantısı söz konusu olabilmektedir.

Yüksek Tansiyon Cinsel Hayatı Etkiler Mi?

Yüksek tansiyon rahatsızlığına sahi hastaların ne yazık ki performans açısından cinsel hayatı olumsuz etkilediği bilinmektedir.

Yüksek Tansiyon Evde Nasıl Düşürülür?

Limonla su içmek, dil altında sarımsak bekletmek ve soğuk su ile duş almak evde yüksek tansiyonu düşürmek için yapılabilecek en iyi yöntemdir.

Yüksek Tansiyon Felç Yapar Mı?

Yüksek tansiyonun kontrol altına alınmaması durumunda beyin kanamaları meydana geleceğinden dolayı ani bir şekilde inmeye de sebebiyet verebilen bir rahatsızlıktır.

Yüksek Tansiyon Genetik Mi?

Hem genetik hem de çevresel faktörlerin yüksek tansiyonun meydana gelmesinde etkin bir rol oynadığı bilinmektedir.

Yüksek Tansiyon Hastaları Hangi Ekmeği Yemeli?

Besin değerleri açısından bakıldığında yüksek tansiyon hastalarının esmer ekmek yemeleri tavsiye edilir.

Yüksek Tansiyon Hangi Hastalıklara Yol Açar?

Göz rahatsızlıkları, kalp hastalıkları ve böbrek hastalıklarına yüksek tansiyonun neden olabileceğinin söylemek mümkündür.

Yüksek Tansiyon hakkında yapılan yorumlar
Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapabilir ve yardım isteyebilir, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Yüksek Tansiyon