Yağlı Ciltler

yagli-ciltler

Cildin fazla sebum üretmesi ve parlak bir görünüme sahip olması yağlı cilt olarak adlandırılır. Yağlı cilt bakımı normal cilde göre daha zordur. 

Ciltte en çok T bölgesi, alın, burun çevresi ve çene bölgesi yağlanır. Yağlı ciltler fazla akne sorununa ve gözeneklerin genişlemesine yol açar. Bu sebeple yağlı 

cilde sahip olan kişiler cilt temizliğine önem göstermeli, yağlı ciltle için uygun olan kremleri, maskeleri kullanmalı ve makyajı çıkarmadan uyumamalıdır.

Yağlı Ciltler İçin Hangi Nemlendirici Kullanılmalı?

Yağlı cilt için en uygun kremler; 

La Roche-Posat Effaclar Duo+Bakım Kremi: Bu krem makyajdan önce kullanılabilir. Az miktarda kullanmak yeterli olacaktır.

Vichy Normaderm Phytosolution Bakım Kremi: Bu krem günlük olarak kullanılabilir. Cildi hem nemlendirir hem de akne ve siyah noktalardan arındırmaya yardımcı olur.SkinCeuticals Daily Moisture: Bu krem günlük kullanıma uygundur. Cildi nemlendirirken aynı zamanda gözeneklerin kapanmasına yardımcı olur.La Roche-Posay Effaclar H: Bu krem cilde dermatolojik uygulamalar yapıldıktan sonra ciltteki kızarıkların azaltılması için kullanılır.

L'oreal Paris Nem Terapisi: Bu krem de yağlı ciltler için günlük kullanıma uygundur.

Yağlı Ciltler İçin Hangi Cilt Temizleyici İyidir?

Yağlı cilt temizliği için;

La Roche- Posay Effaclar Jel, 

Avene Cleanence Karma ve Yağlı Ciltler İçin Temizleyici Jeli, 

Bioderma Sensibio Foaming Cilt Temizleme Jeli, kullanılabilir.

Yağlı Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Yağlı cilde sahip olan kişilerin cilt bakımı bir hayli zordur. Yağlı cilde sahip olan kişiler cildi sabunla yıkamamalıdır, cilde uygun olan tonikler ve kremler 

kullanmalıdır. Çok fazla yıkamamaya özen göstermeli ve makyaj temizlemeden uyumamalıdır. 

Yağlı Cilt Nasıl Temizlenir?

Yağlı cilde sahip olan kişiler yüzlerini sabunla yıkamamalıdır. Sabun cildi kurutabilir ve cilde zarar verebilir. Bu sebeple cilt için uygun temizleme jelleri kullanılarak 

temizlenebilir.

Yağlı Cilt Nasıl Olur?

Yağlı cilt sebum üretiminin fazla olmasından dolayı olur. Bu sebeple gözeneklerin fazla açılmasına neden olarak akne ve siyah nokta oluşumuna davetiye çıkarır. Bu da 

kötü bir görünüme sebep olur ve rahatsızlık verir. 

Yağlı Cilt Avantajları Nelerdir?

Yağlı ciltte çok daha fazla E vitamini bulunur. Ayrıca yağlı cilde sahip kişilerin cildi daha yumuşak ve parlaktır. Yağlı cilde sahip kişiler yaşlansalar bile daha genç görünebilirler.

Yağlı Cilt Bakımı Evde Nasıl Yapılır?

Yağlı cilde sahip kişiler evde özel temizleme jelleri ve kremleri ile bakım yapabilirler. 

Yağlı Cilt Bakım Ürünleri Neler?

Yağlı cilt için temizleme jelleri ve kremler kullanılabilir. Bunlardan bazıları Neutrogena Hydro Boost, CeraVe Facial Moisturising Lotion ve L'oreal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu'dur.

Yağlı Cilt Belirtileri Neler?

Yağlı cilt belirtileri; fazla akne çıkması, burun kenarlarında siyah noktalar, cildin parlaması, gözeneklerin açılması ve kızarıklıklardır.

Yağlı Cilt Çabuk Yaşlanır Mı?

Yağlı cilde sahip kişiler çok yaşlı görünmezler. Kuru cilde sahip kişilere göre daha geç yaşlanırlar.

Yağlı Cilt Düzelir Mi?

Yağlı cilt düzgün bakım yapılarak düzelebilir. Öncelikle cildi sabunla yıkamamalı, yıkadıktan sonra temiz havlularla kurutmalı ve iyi bakım ürünleri ile nemlendirilmelidir.

Yağlı Cilt Dezavantajları Nelerdir?

Yağlı cildin dezavantajları sivilce olması, siyah noktaların çoğalmasıdır. Ayrıca yağlı cilde sahip kişilerin saçları da çok yağlanır ve sürekli yıkamak gerekir. 

Yağlı Cilt Erken Yaşlanmaya Neden Olur Mu?

Yağlı cilde sahip kişiler yaşına göre daha genç görünür. Kuru cilde sahip kişiler saha yaşlı görünürken yağlı cilde sahip olan kişiler erken yaşlanmaz.

Yağlı Cilt Faydalı Mı?

yağlı cilt kişiyi daha genç gösterir. Yağlı cilde sahip kişilerde daha fazla E vitamini vardır. Ayrıca normal ciltlere göre daha yağlı olan cilt parlak görünür. 

Yağlı Cilt Günde Kaç Kez Yıkanmalı?

Yağlı cilde sahip kişiler günde 2 kez yüzlerini yıkamalıdır. Fazla yüz yıkamak cildi kurutur. Yağlı cilde sahip kişiler yüzlerini su ve sabunla değil de uygun temizleme jelleri ile yüzlerini yıkamalıdır.

Yağlı Ciltler İçin Hangi Nemlendiriciyi Kullanmalı?

Yağlı cilde sahip kişiler La Roche-Posat Effaclar Duo+Bakım Kremi, Vichy Normaderm Phytosolution Bakım Kremi, SkinCeuticals Daily Moisture, La Roche-Posay Effaclar H ve L'oreal Paris Nem Terapisi kullanabilirler.

Yağlı Ciltler hakkında yapılan yorumlar
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Yağlı Ciltler