Yağ Enjeksiyonu

yag-enjeksiyonu


Yüze ve vücudun dolgunluk sağlanmak istenen çeşitli yerlerine yağ enjekte edilmesi işlemine yağ enjeksiyonu denir. Bacakların çökük yerleri, alın, dudak, yanak gibi bölgelere vücudun başka yerlerinden yağ alınarak yapılmaktadır. Genellikle lokal anestezi kullanılan bu işlemde nadiren de olsa genel anestezi de yapılabilmektedir.

Yağ Enjeksiyonu Nedir?

Yağ enjeksiyonu, vücutta dolgunluk sağlamak istenen bölgelere yağ enjekte edilmesi işlemidir. Vücudun başka bölgelerinden alınan yağlar doldurulmak istenen bölgeye enjekte edilir.

Yağ Enjeksiyonu Kalıcı Mı?

Enjeksiyon işleminde transfer edilen yağ hücrelerinin yaşama süresi ne kadarsa kalıcılık da o kadar olacaktır. Yağın hava ile temas süresi, hücrelerin yaşama süresini etkilemektedir. Fakat yeni teknoloji ile hücreler hava ile temas etmeden enjekte edilebildiğinden kalıcılık süresi uzatılabilmektedir. 

Yağ Enjeksiyonu Geri Alınır Mı?

Yağ enjeksiyonunun geri alınıp alınmayacağı hakkında bir bilgi bulunmamaktadır.

Yağ Enjeksiyonu Mu Dolgu Mu Yapılmalıdır?

Dolgu uygulanması daha kolay olup zaten vücutta bulunan hyaluronik asit ile gerçekleştirilmektedir. Kalıcılığı ise 6 ila 8 ay arasında değişmektedir. Bağ dokusu kaybı fazla ise yağ enjeksiyonu önerilmektedir. Yani dolgu ya da yağ enjeksiyonuna karar verilmesi yüzde inceleme yapılmasıyla karar verilmelidir.

Yağ Enjeksiyonu ile Bacak Düzeltme Nedir?

Bacaklarda asimetri, çarpık bacak gibi durumların düzeltilmesi için yapılan işlemdir. Bacakları eşit ve düzgün görülmesi için yapılmaktadır.

Yağ Enjeksiyonu Sonrası Bakım Nasıl Olmalıdır?

Enjeksiyon sonrası şişlik azaltmak için soğuk uygulanır. Doktorunuzun önermesi üzerine koruyucu antibiyotik kullanımı yapılabilmektedir.

Yağ Enjeksiyonu Hangi Bölgelere Yapılır?

Yağ enjeksiyonu en çok yüz bölgesinde dudak kalınlaştırma, kırışık doldurma, çene büyütme olarak yapılsa da, bacaklara, kalçalara vb. gibi gerekli görünen birçok bölgeye uygulanabilmektedir. 

Yüze Yağ Enjeksiyonu Caiz Mi?

Yağ enjeksiyonu kendi ve ailesi için güzel görünmek amacıyla yapılıyorsa caiz olduğu bilinmektedir.

Çeneye Yağ Enjeksiyonu Fiyatları Neler?

Çene yağ enjeksiyonu fiyatları kesin olarak bilinmemekle beraber, yaptırılacak yer ile görüşülmesi halinde fiyat alımı yapılabilir. 

Yüze Yağ Enjeksiyonu Devlet Hastanesinde Yapılır Mı?

Devlet Hastanelerinde Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi bölümünden randevu alarak yağ enjeksiyonu yaptırabilmek mümkündür.

Yağ Enjeksiyonu Faydaları Nelerdir?

Yağ enjeksiyonunun faydalarından ziyade yapılmasının olumlu olarak görülmesinin nedenlerinden biri de tedavi amaçlı olabilmesidir. Bu operasyon genelde estetik bir görünüm için yapılsa da, kazalar ve yaralanmalarda deforme olmuş bölgeye deri altından verilen yağ dokusu ile normal ve eski haline döndürme yapılabilmektedir. 

Yağ Enjeksiyonu Zararları Nelerdir?

Yağ enjeksiyonunun da her operasyon gibi herkeste görülmese de yan etkileri vardır. Bunlar operasyon sonrası morluk, şişme, ağrı, kanama, ödem, asimetri, enfeksiyon, sinir hasarları gibi sorunları olarak görülmektedir. 

Yağ Enjeksiyonu Şişlikleri Ne Zaman Geçer?

Yağ enjeksiyonu sonrasında şişme ve morarma görülmekte, bu şişlikler yaklaşık 1-2 hafta sonra tamamen yok olmaktadır.

Yağ Enjeksiyonu Kaç Günde İyileşir?

Yağ enjeksiyonu sonrasında hastanede kalmaya gerek olmamaklar beraber, operasyon sonrası birkaç saat sonra taburcu olunabilmektedir. Ameliyat sonrasında hafif sızılar olabilmekte, bunlar için ağrı kesiciler yeterli olmaktadır. Dikiş gerektirmediği için çok bir sıkıntı olmamaktadır. 

Yağ Enjeksiyonu Yaptıran Ünlüler Kimler?

Labilmek Direkt yağ enjeksiyonu olarak bilinmese de jawline (çene dolgusu), Jawline Fille (çene ucu dolgusu), Nazolabial dolgu gibi işlemleri yaptıran ünlüler arasında Bella Hadid, Fahriye Evcen, Katy Perry, Nicole Kidman bulunmaktadır.


Yağ Enjeksiyonu hakkında yapılan yorumlar
Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapabilir ve yardım isteyebilir, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Yağ Enjeksiyonu