Vaser Liposuction

vaser-liposuction

Yanlış ve sağlıksız beslenme yüzünde yağlanan karın bölgesi zor eritilen bir bölgedir. Diyet ve spor yaparak inceltilmesi gerekir. Ancak diyet yapmayı hiç birimiz sevmeyiz ve spor yapmak da bir hayli zor ve yorucudur. Zaman ve sabır gerektirir. Bu yüzden de bir çoğumuz hızlı sonuç isteriz. Liposuctıon tam da bunun için vardır. Karın bölgesindeki fazla yağların klinik ortamda kesik açılıp alınmasıyla yapılan bir işlemdir. İşlem öncesinde ya lokal anestezi ya da genel anestezi yapılır. Ancak liposuction sadece estetik bir görünüm sağlamak için yapılır. Obezite gibi sorunların tedavisi için kullanılmaz. Normal vücut yapısına sahip kişilerde kullanılan bu işlem sonrasında bazı komplikasyonlar gelişebilir. Bunlar kalp rahatsızlıkları, ağrılar, morarmalar, böbrek sorunları, akciğerde sıvı birikmesi, iltihap kapma ve benzeridir. Vaser Liposuction ise normal liposuctionun aksine daha kısa sürede iyileşme sunan ve daha kalaylıkla yapılan bir işlemdir.

Vaser Liposuction Nedir?

Vaser Liposuction sadece fazla yağları alan diğer organlara zarar vermeyen bir yöntemdir. Bu sayede boyun ve kol gibi bölgelerde fazla yağları rahatlıkla alabilir. 

Vaser Liposuction Fiyatları?

Vaser Liposuction işlemi uygulanan bölgeye ve kişinin vücut yapısına göre değişmektedir. Muayene öncesinde fiyatlar hastaya bildirilir.

Vaser Liposuction Tehlikeli Mi?

Normal liposuctiona göre daha zararsız bir işlemdir. Ancak işlemden sonra klinikte birkaç saat dinlenmek ve 2 gün o bölgeye su değdirmemek gerekir. Belli bir süre korse takılması tavsiye edilir.

Vaser Liposuction Devlet Hastanesi'nde Yaptırılır Mı?

Vaser Liposuction işlemi estetik bir işlemdir. Bu yüzden özel kliniklerde ücretli olarak yapılmaktadır. Ancak bazı devlet hastanelerinde de yeterli ekipmanı olan plastik cerrahi tarafında yine ücretli bir şekilde yapılır.

Vaser Liposuction En İyi Doktor?

Vaser Liposuction için özel muayeneler ve doktorlar araştırılmalıdır.

Vaser Liposuction İyileşme Süreci?

Vaser Liposuctiondan sonra birkaç saat klinikte dinlenmek gerekir. Daha sonra da evde bir hafta dinlenmek ve hijyene dikkat etmek, eğilip kalkmaya dikkat etmek gerekir. Daha sonra hasta normal yaşantısına geri dönebilir.

Vaser Liposuction İle Lipomatik Arasındaki Fark?

Vaser liposuction normal liposuctiona göre sadece fazla yağ dokuların alır. Vücuda yararlı yağlara dokunmaz ve bu sayede boyun ve kollar gibi daha küçük bölgelerde de rahatlıkla kullanılabilir. İşlemden sonra yan etki yaşanma riski daha azdır ve çabuk iyileşme görülür.

Vaser Liposuction Sonrasında İz Kalır Mı?

Vaser Liposuction işlemi normal liposuctiona göre daha küçük bir iz bırakır. Bu iz çok rahatsız edici görünmez.

Vaser Liposuction Kaç Kilo Yağ Alınır?

Vaser Liposuction işleminden sonra kişi ortalama 3 veya 4 kilo verir. Ayrıca Vaser Liposuction sonrası o bölgede tekrar yağ oluşumu yaşanmaz.

Vaser Liposuction Nasıl Yapılır?

Vaser Liposuction yapılacak olan bölge belirlendikten sonra o bölgeye lokal anestezi yapılır. Önce lazer ile o bölgedeki yağların sıvılaşması sağlanır ve sonra küçük bir kesik açıldıktan sonra şırınga ile yağlar çekilir.

Vaser Liposuction Sonrası Ödem Nasıl Atılır?

Sağlıklı bir diyet, bol su alımı ve düzenli egzersiz ile ödem atılır.

Vaser Liposuction Sonrası Sarkma Olur Mu?

 Bu işlem sonrasında sağlıksız beslenme ile tekrar kilo alınabilir veya sarkmalar oluşabilir.

Vaser Liposuction Sonrası Beslenme?

Vaser Liposuction işlemi sonrasında hastaların dengeli ve sağlıklı beslenmeleri önerilir. Bol su içimi ve öğün atlamadan beslenmeleri gerekir.

Vaser Liposuction Yaptıran Ünlüler?

Gülben Ergen 

Şeyda Coşkun

Vaser Liposuction Yan Etkileri?

Bu işlem sırasında kan damarlarının hasar alması sebebiyle işlem sonrasında kanama yaşanabilir.

Vaser Liposuction Yapan Hastaneler?

Özel muayenelerde Vaser Liposuction işlemi yapılır.


Vaser Liposuction hakkında yapılan yorumlar
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Vaser Liposuction