Vaginoplasti

vaginoplasti

Genital estetik, özellikle kişilerin düzenli cinsel yaşamlarını keşfetmeleri ile birlikte yaptırmak istedikleri birtakım değişiklikleri ifade eder. Daha iyi bir cinsel deneyim ve kişinin kendine duyduğu saygı ve güven için sıklıkla tercih edilir. Bu işlemler arasında ise tutkulu seks ve daha uzun sürmesi açısından vajina daraltma işlemi popüler bir uygulama olarak bilinir. 

Vaginoplasti Neden Yapılır?

Orgazmı kolaylaştırıcı bir etkisi olduğundan dolayı, bu işlem kişilere daha sağlıklı bir cinsel yaşam ve kendinden memnuniyet vaad eder. Bahsi geçen vajina daraltma operasyonları bir vaginoplasti çeşidi olmakla birlikte, pek çok işlem de bu çerçeve özelinde değerlendirilebilir. Labioplasti, hymenoplasti gibi işlemler de genital estetiğin birer çeşididir.

Vaginoplasti Nedir?

Genital estetik, kadınların genital bölgelerinde memnun olmadıkları bölgeleri yeniden şekillendirme ve belirli bir uyum sağlama için yapılan estetik bir operasyondur. Genellikle başvuran hastaların psikolojik durumu, beklentileri, özsaygıyı ve özgüven ihtiyacı göz önünde bulundurulur.

Ayrıca cinsel yaşamın aynı ölçüde etkilenmesi ile birlikte bu işlemin çeşitleri bulunmaktadır. Kişisel ve ilişki içerisinde ki hazzın artırılması için kızlık zarı dikimi, vajinal doğum sonrası vajina kaslarının gevşemesi ve haliyle ilişkiden zevk alamama ile vajina daraltma operasyonları, vajina asimetrisinden ya da büyük küçük beklentilerine göre labioplasti işlemi gibi pek çok girişim genital estetik olarak nitelendirilebilir.

Hangi Durumlarda Vaginoplasti İşlemine Başvurulmalıdır?

İstenilen talep edilen pek çok duruma göre genital estetik işlemine başvurmak mümkündür. Bu durumlar ise şu şekilde sıralanabilir;

-Özellikle çoklu doğum yapmakla birlikte esneyen, genişleyen vajina kaslarını yeniden sıkılaştırmak istemek

-Zor geçmiş doğumların ardından oluşan vajina deformasyonlarının düzeltilmesini sağlamak

-İsteğe göre vulvanın büyümesini ya da küçültülmesini sağlamak

-Kızlık zarı onarımını istemek

-Vajina dudaklarına daha fazla volüm kazandırmaktır.

Vaginoplasti Genital Estetik Midir?

Halk arasında kızlık zarı dikimi ya da onarımı olarak bilinen himenoplasti işlemi, genital estetik kapsamına giren ve bu açıdan değerlendirilen bir işlemdir.

Vaginoplasti Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Genital estetiğin türüne bağlı olarak değişmekle beraber dikkat edilmesi gereken bazı noktalar söz konusu olabilmektedir. Dış genital bölgeye uygulanan renk açma gibi uygulamaların öncesi ve sonrasında bilhassa dikkat edilecek bir unsur bulunmaz. Tıpkı yüz bölgesine yapılacak bir işlem gibi düşünülmelidir. Fakat vajina daraltma gibi bir işlem çeşidinden bahsediliyorsa, en az bir buçuk ay boyunca cinsel ilişkiden kesinlikle uzak durulması gerekmektedir.

Vaginoplasti Devlet Hastanesinde Yapılır Mı?

Vajina daraltma işlemi ya da vajina daraltma ameliyatı olarak da bilinen vaginoplasti, estetik amaçla yapılan bir işlemdir. Bu işlemin gerekliliği kişiden kişiye göre farklılıklar taşıyacağı için devlet hastanelerinde değil, daha çok kliniklerde yaptırılmalıdır.

Vaginoplasti Fiyatları Nedir?

Estetik operasyonlar arasında yerini alan vaginoplastinin fiyatlandırılması değişkenlik gösterir. Genellikle beş bin ile yirmi bin arasında değişkenlik gösterir. Bunun için mutlaka fiyat araştırması yapılmalı, çeşitli kliniklerle görüşülmelidir.

Vaginoplasti Ne Kadar Sürer?

Uzman hekimler tarafından uygulandığında oldukça kısa sürmektedir. Bu süre genellikle yarım saat ile kırk dakika arasındadır.

Vaginoplasti Sonrası Kanama Normal Mi?

Bu cerrahi işlemi takip eden iki hafta boyunca kanama, kaşıntı ya da ağrı normal olarak görülür. Bu şikayetler iki haftadan uzun sürmüş ise mutlaka hekime yeniden kontrol olmak gerekmektedir.

Vaginoplasti Riskleri Nelerdir?

-Vaginoplasti sonrası cinsel ilişkiden soğuma

-Enfeksiyon riski

-Kanama

-Ağrı

-Fazla doku çıkarılması

Vaginoplasti Sonrası Ağrı Normal Mi?

Vajina daraltma operasyonu sonrasında ağrı görülmesi normal kabul edilmektedir. Fakat bu süre iki haftayı geçmemelidir. İki haftadan uzun süre ağrı şikayeti için kontrole gitmek en doğru seçim olacaktır.

 

 

 

 

 


Vaginoplasti hakkında yapılan yorumlar
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Vaginoplasti