Tampon Ped

tampon-ped

Adet dönemlerinde her kadının temizlik malzemelerine ihtiyaç duyduğu bilinir. Çok eskiden bez parçaları kullanılırdı. Fakat bu bezlerin kullanım açısından zorluk yaratması ve hijyenik olmaması nedeniyle bu alışkanlık terk edildi. Yerini marketlerde ve eczanelerde rahatça ulaşılan hijyenik pedler almaya başladı. Tek kullanımlık olması dolayısı ile de çokça sevildi ve tercih edildi. Çok cüzi miktarlara satılması ve her yerde bulunması da bu ürünün tercih edilme oranını artırdı. Şu anda ise hijyenik pedlerin yerinin yavaş yavaş tampon pedler almaya ve tercih edilmeye başlandı. Tampon kullanımı özellikle yaz dönemlerinde kadınların rahatça denize girmesinin sağladığı için oldukça popüler bir ürün halini almaya başladı. Regl kanının dışarı çıkmadan emilimini sağlayan tampon ile ilgili merak edilen her şeyi ve çok daha fazlasını site yazımızda bulabilirsiniz.

Tampon Ped Nedir?

Tampon ped, hijyenik ped yerine kullanılabilen bir malzemedir. Tamponlar vajinanın içine yerleştirilir ve bir tıkaç görevi görmektedirler.

Tampon Ped Kullanımı?

Eller sıvı sabun ile önceden yıkanmalı ve ambalaj açılmalıdır. Vajina girişine doğru iteklenerek yerleştirilmelidir.

Tampon Ped Fiyatları?

Kotex, orkid gibi markalardan tercih edebileceğiniz tampon pedlerin fiyatı 20-35 Türk Lirası arasında değişiklik gösterecektir.

Tampon Ped ile Denize Girilir Mi?

Tampon ped vajina içerisine iyi bir şekilde yerleştirilmiş ise, adet döneminde denize girilmesi için muhteşem bir kullanım kolaylığı sağlar.

Tampon Ped Nasıl Takılır?

Tampon ped ambalajından çıkarılır ve vajinanın üst kısmına doğru itekleme yöntemi ile yerleştirilir.

Tampon Ped ile Havuza Girilir Mi?

Evet. Tampon ped iyi yerleştirilirse ve kan emiliminden emin olunmuşsa hiçbir şekilde sızıntı yapmamaktadır.

Tampon ve Ped Arasındaki Fark Nedir?

Tampon ped kullanımı sosyal ve hijyenik açıdan daha kolaydır. Normal hijyenik pedlerin kullanımı da oldukça tercih edilir. Fakat iç çamaşırına yapışması özellikle de yaz aylarında rahatsızlık verebilir.

Tampon Ped Bekarete Zarar Verir Mi?

Kişinin kızlık zarına zarar verebilme ihtimali çok yüksektir ve bu nedenle kullanımı önerilmemektedir.

Tampon Ped Kaç Saatte Bir Değiştirilmeli?

Hijyenik olması ve toksik şok sendromu yaşamamanız için minimum 3.5-4 saatte bir değiştirmelisiniz.

En İyi Tampon Ped Hangisi?

Marka vermek gerekirse kotex marka tamponların olumlu kullanıcı yorumları oldukça fazladır.

Tampon Mu Daha İyi Ped Mi?

Bu sorunun cevabı elbette kişiden kişiye göre değişiklik gösterir. Fakat yaz aylarında tampon kullanmak daha fazla kullanım kolaylığı sağlayacaktır.

Tampon Ped Kimler Kullanabilir?

Tampon kullanımı isteyen her kadının için uygundur. Hatta bazı tamponlar kızlık zarına zarar vermeyecek kadar kısa olarak üretilmiştir.

Tampon Ped Neden Kullanılır?

Tampon ped kullanımı için belirli bir sebep yoktur. Fakat yaz aylarında ve denize girileceği sırada kullanmak oldukça iyi bir fikir.

Tampon Ped Zararlı Mı?

Maksimum 4 saat boyunca değiştirilmemesi durumunda toksik şok sendromuna neden olabilen bir materyaldir. Değiştirme süresine dikkat edilmediğinde olumsuz sonuçlar doğurur.

Tampon Ped Son Kullanma Tarihi?

Tampon pedin son kullanma tarihi ambalajlar üzerinde yer alır ve raf ömürlerinin minimum 4 yıl olduğu da bilinir.

Tampon Ped Nasıl Yerleştirilir?

Tampon pedin ilk kullanılacağı sırada yatar pozisyona gelmelisiniz. İpi altta kalacak şekilde vajinan içerisine doğru itekleyin.

Tampon Ped Kaç Yaşında Kullanılır?

Belirlenen herhangi bir yaş aralığı yoktur fakat bekarete zarar verme riski bulunduğundan yetişkinlerin kullanması daha önemlidir.


Tampon Ped hakkında yapılan yorumlar
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Tampon Ped