Siyah Nokta

siyah-nokta

Ancak bazı sivilceler, güneş lekeleri ve siyah noktalar cildimizi bozar. Özellikle siyah noktalar küçücük, önemsiz gibi durmasına rağmen moralimizi bozar. Siyah noktalar cildimizin gözeneklerinde kir birikmesi, bakteriler veya ölü derilerle tıkandığından dolayı oluşur. Siyah noktaların oluşumunda çevresel etkenler, cildin yapısı, hormon dengesizlikleri gibi faktörler etkilidir. Burun üstünde ve kenarlarında, T bölgesi dediğimiz yerde ve çenede daha çok oluşan siyah noktaların çözümü aslında zor değildir. İlk önce siyah nokta oluşumunu en aza indirmek için cildin yapısı/türü bilinmelidir. Cilt yaşına uygun olan temizleyiciler kullanılmalıdır. Sonra bulunulan şehrin havası da siyah noktaların oluşumuna neden olabilir. Bu yüzden hava şartlarına göre vücut nemlendirilmeli ve temizlenmelidir. Siyah noktanın giderilmesi için birçok çözüm vardır.

Siyah Nokta Evde Nasıl Temizlenir?

Evde yapılabilecek siyah nokta temizleme tarifleri:

Bal maskesi: 1 çay kaşığı ılık süt ile 1 çorba kaşığı bal karıştırılır. Karışım cilt iyice temizledikten sonra cilde sürülür. 10 dakika bekledikten sonra ılık suyla yıkanır.

Limon suyu maskesi: 1 tatlı kaşığı limon suyu ile 2 çorba kaşığı süt karıştırılır. Bu karışım cilt iyice temizlendikten sonra cilde sürülür ve 30 dakika beklenir.

Siyah Nokta Fırçası Nasıl Kullanılır?

Siyah noktalar için üretilen fırça kuru ciltte kullanılırken yavaş yavaş ve dairesel hareketlerle kullanılır. Islak ciltte kullanırken ise yüz önce nemlendirilir. Fırça yine yavaş yavaş ve dairesel hareketlerle gezdirilir. Fırçalama bittikten sonra yüz ılık suyla yıkanır.

Siyah Nokta Giderici Maske?

Siyah nokta maskesi birçok kozmetik mağazada veya sanal mağazalarda rahatlıkla bulunur. Siyah maske siyah noktalar için üretilmiş olsa da öte yandan kırışıklıkları gideriyor, sivilce ve sivilce izlerini gideriyor ve ciltteki lekeleri gidermeye yardımcı oluyor.

Siyah Nokta Giderici Krem?

Kozmetik mağazalarda veya eczanelerde cildinize uygun siyah nokta giderici kremler bulabilirsiniz.

Siyah Nokta Sıkılmalı Mı?

Siyah noktaları sıkmak ve temizlemek aslında yararlıdır. Çünkü sıkılmayan siyah noktalar bir süre sonra gözeneklerin iyice büyümesine ve daha kötü görünmesine neden olur.

Siyah Nokta Hızlı Çözüm?

Siyah nokta için yoğurtlu limon suyu maskesi hızlıca bir çözüm sağlar. 2 kaşık yoğurt içine biraz limon suyu sıkılır. Karışım temiz cilde sürülür ve kuruyana kadar beklenir. Daha sonra ılık suyla yıkanır.

Siyah Nokta Hangi Vitamin Eksikliğinin Belirtisidir?

Siyah nokta B12, D3 veya demir eksikliğinin belirtisi olabilir. Bu yüzden eğer çok fazla siyah nokta varsa dermatoloğa görünmekte fayda var.

Siyah Noktaya Ne İyi Gelir?

Siyah nokta oluşumunu gidermek için cilt temiz tutulmalıdır. Siyah noktalar evde yapılabilen tarifler veya siyah maske, siyah nokta giderici kremler, fırçalar ile giderilebilir.

Siyah Nokta Jeli Nasıl Kullanılır?

Kozmetik mağazaları veya eczanelerde satılan siyah nokta jelleri cilt tipine uygun olanı bulunur ve rahatlıkla kullanılır.

Siyah Nokta Jelatin Nerede Satılır?

Siyah nokta, temizleyici gibi ürünler kozmetik mağazalarda, internet mağazalarında ve eczanelerde satılır.

Siyah Nokta Lekesi Nasıl Geçer?

Siyah nokta lekeleri cildi temiz tutmayla ve siyah nokta maskeleriyle geçer.

Siyah Nokta Neden Olur?

Siyah nokta ciltteki gözeneklerin içine kir birikmesiyle ve bakterilerden oluşur. El ve yüz temizliğinin yapılmamasıyla veya vitamin eksikliğinden oluşur.

Siyah Nokta Nasıl Sıkılır?

Siyah nokta sıkmadan önce eller ve yüz iyice temizlenmelidir. Daha sonra bir suyun içine sıcak su doldurulur ve buharı yüze tutulur. Ardında gözenekler açılır ve siyah nokta sıkılır.

Siyah Nokta Oluşumu Nasıl Engellenir?

Siyah nokta oluşmasını engellemek için elleri ve yüzü hep temiz tutmak gerekir. 

Siyah Nokta Patlatmak Zararlı Mı?

Hayır değildir. Siyah noktalar patlatılmadığında giderek büyür ve daha çirkin bir hal alır. Ayrıca daha çok mikrop toplar. Eller ve yüz temizlendikten sonra patlatılması gerekir.

Siyah Nokta Sıkmak Abdest Bozar Mı?

Vücuttan herhangi bir şey çıkması demek abdest bozulması demektir. Siyah nokta patlatırken de ciltten kir veya irine benzeyen bir şey çıkacağı için abdest bozulur.

T Bölgesindeki Siyah Nokta Temizlenir?

T bölgesi için maskeler kullanılır. Hazır eczanede satılan maskeler veya evde kendinin yapabileceğiniz maskeler ile T bölgesindeki siyah noktalardan kurtulabilirsiniz.

Siyah Nokta Zamanla Geçer Mi?

Siyah nokta zamanla daha da büyür ve mikrop kapar. Bu yüzden siyah noktaların temizlenmesi gerekir.

Siyah Nokta hakkında yapılan yorumlar
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Siyah Nokta