Sir Ağda

sir-agda

Ağda birçok kadının ve erkeğin istenmeyen tüylerinden kurtulmak için başvurduğu en etkili yöntemlerden biridir. Kullanışlı olması, etkin çözümler bulunabilmesi ve alışılagelmiş bir yapısı olması dolayısı ile sıklıkla tercih edilir. Tıraş bıçaklarının tahriş edici etkilerine maruz kalmak istenmemesi ve aynı zamanda lazer epilasyonun uzun vadeye yayılması durumlarında kişilerin en sık kullandığı bir yöntemdir. Rağbet fazla olduğu için klasik ağdaların dışında pek çok yöntem geliştirilmiştir. Sitemizde sir ağda yöntemiyle ilgili merak tüm soruları ve bu soruların cevaplarını bulabilmeniz mümkün. Keyifli okumalar…

Sir Ağda Makinesi?

Konserve, boncuk, kalıp sir ağdalı ısıtıcı makinesi ve roll on sir ağdalı ısıtıcı makinesi olmak üzere iki çeşit sir ağda makinesi vardır. Kullanılacak sir ağda formu için farklı opsiyonlarda iki cihazda kullanılabilir.

Sir Ağda Bandı?

Kılları almayı çok kolay bir yöntem haline getiren bu bantlı yöntem uzun süre pürüzsüzlük ve ciltte yenilenme sağlıyor. Isıtıcıya gerek olmadan da kullanılabiliyor tek yapmanız gereken elinizde sürterek ısıtmak ve bandı ikiye ayırmak.

Sir Ağda Nasıl Yapılır?

Eğer kullanılacak yöntem bant ile ise bantları elde ısıtıp birbirinden ayırarak uygulanacak bölgeye kılların çıkış yönü doğrultusunda yapıştırıp çekmek yeterli fakat diğer yöntem kullanılacaksa önce ısıtıcı yardımıyla ısıtıp yaymak daha sonrasında da bir bez yapıştırıp çekme işlemi uygulamak gereklidir.

Sir Ağda Nedir?

Ham madde olarak çam ağacının reçinesinin kullanıldığı ve ısıyla akışkan hale getirilen epilasyonda kullanım için doğal bir ağda çeşididir.

Sir Ağda Acıtır Mı?

Cilt tipinin hassas olup olmamasına bağlı olarak acı seviyesi değişebilir. Herkes için acı eşiği farklıdır.

Sir Ağda Alerjisi?

Sir ağda doğal bir üründür fakat önceden küçük bir bölgede deneyip alerjinizin olup olmadığını denemeniz tavsiye edilir.

Sir Ağda Kılları Azaltır Mı?

Sir ağda, kılları kökünden aldığı için uzun süre kullanımda azaltma sağlayacaktır.

Sir Ağda Cezvede Isıtılır Mı?

Kaynar su dolu cezvede ağdanın içine su kaçmamasına özen göstererek ısıtma işlemi yapılabilir.

Sir Ağda Ciltten Nasıl Temizlenir?

Sir ağda kalıntılarını temizlemek için kozmetik mağazalarda satılan ağda temizleme yağı veya temizleme mendillerini kullanarak kolayca temizleyebilirsiniz.

Sir Ağda Ciltte Leke Yapar Mı?

Sir ağdanın ciltte leke yaptığı ile alakalı bir bilgi yoktur aksine ölü derilerden arındırdığı için cildi yeniler ve pürüzsüzleştirir.

Sir Ağda Cilde Zarar Verir Mi?

Bilinen bir zararı yoktur. Reçine doğal bir içerik olduğu için sakıncalı değildir.

Sir Ağda Çeşitleri Nelerdir?

Sir ağdanın kartuş ağda, kalıp ağda, boncuk ağda, roll-on ağda ve sir ağda bantları olmak üzere bir çok formu bulunmaktadır.

Sir Ağda Döküldüğü Yerden Nasıl Çıkar?

Öncelikle döküldüğü yeri ağda yağı ile silin sonrasında sıcak su ile üzerinden tekrar silin eğer ki çıkmazsa yağ çözücüyle de silmeyi deneyebilirsiniz.

Sir Ağda Dükkanı Nasıl Açılır?

Çeşitli izin ve dükkan ihtiyaçlarını giderdikten sonra malzeme temini edinilip ağda salonu için girişimde bulunulabilir.

Sir Ağda Deri Soyulması?

Deri soyulmasının asıl nedeni cildin yetersiz nemlendirilmesidir. Ağda sonrasındaki süreçte cilt yeteri kadar iyi nemlendirilmezse soyulma ile karşı karşıya kalınabilir. Cilt tipinizi belirleyerek doğru nemlendiriciyi uygulamalısınız.

Sir Ağdada Şeker Var Mı?

Sir ağdada geleneksel ağdada ki gibi şeker bulunmaz cildi yormaz, yeniler ve pürüzsüzleştirir.

Sir Ağda Evde Nasıl Isıtılır?

Sir ağda için ısıtıcı cihazlar vardır bu cihazlardan alarak evde ısıtma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Sir Ağda Genital Bölgede Kullanılır Mı?

Evet kullanılır fakat genital bölge hassas olduğu için küçük parçalar halinde uygulanmalıdır.

Sir Ağda Giysiden Nasıl Temizlenir?

Sir ağda temizleme yağı kullanılarak silinebilir sonrasında sıcak suyla çitileme işlemi yapılabilir.

Sir Ağda Halıdan Nasıl Çıkar?

Kozmetik marketten sir ağda temizleme mendilleri ile silinerek çıkarılabilir.

Sir Ağda Hangi Bölgelere Uygulanır?

Sir ağda kol, bacak, koltuk altı, bikini bölgesi ve bıyıkları almada kullanılabilir.

Sir Ağda Hangi Yağla Temizlenir?

Kozmetik marketlerde sir ağda çıkarmak için özel formdaki yağlar veya temizleme mendilleri kullanılarak temizleme işlemi yapılır. Evde bulunmaması halinde zeytinyağı veya Hindistan cevizi yağı alternatif olarak kullanılabilir.

Sir Ağda Isıtıcısı Nasıl Kullanılır?

Sir ağdayı makineye koyduktan sonra bir süre ısıtıcı açılarak ısınması beklenir sıvı bir kıvama gelince spatula yardımıyla deri üzerine ince bir tabaka halinde uygulama işlemi yapılır.

Sir Ağda Isıtma Yöntemleri nelerdir?

Sir ağda ısıtma işlemi özel cihazlarla sağlanır. Bunlar kartuş sir ağda koyularak veya direkt katı sir ağda yerleştirip ısıtıcı ile ısıtılarak elde edilen ağdalardır.

Sir Ağda İle Kaş Almak Zararlı Mı?

Zararlı değildir fakat kaş bölgesinin çalışma alanı kısıtlı olduğu için çok dikkatli yapılması gerekir. İstenmeyen durumlara sebebiyet verebilir.

Sir Ağda İle Yüz Alınır Mı?

Sir ağda ile yüz kılları alınabilir. İşlem öncesinde yüz iyi temizlenmelidir. Kullanılan ağda bezi , ağdanın uygulanışı ve ağdayı çekiş doğrultusu çok önemlidir.

Sir Ağda Makinesi Nasıl Temizlenir?

Makine yağı, ağda makinesi temizlemek için çok başvurulan bir içeriktir. Yağı sürdükten sonra bir müddet beklenir. Nemlendirilmiş bez yardımıyla silinip ardından deterjanlı bez ile tekrar silinmesi gerekir. Daha sonra durulayıp kurulayabilirsiniz.

Sir Ağda Plastikten Nasıl Çıkar?

Sir ağda temizleme mendiliyle silerek veya temizleme yağı ile bir süre yumuşamasını bekleyip silme işlemi uygulayarak çıkarabilirsiniz.

Sir Ağda Yanık Lekesi Nasıl Geçer?

Öncelikle soğuksu ve buz ile soğuk kompres yapmalısınız. Hametan krem, bepanthen veya silverdin gibi kremler iyi gelebilir. Ciddi derecede yanık oluşması halinde bir cilt doktoruna gözetiminde hareket etmek gerekir. 

Sir Ağda Zeytinyağıyla Temizlenir Mi?

Evet zeytinyağı ile sir ağda temizliği yapılabilir. Zeytinyağı yapısı sir ağdanın yapışkanlığını çözmektedir.

Sir Ağda Hamilelikte Zararlı Mıdır?

Sir ağda gereken hijyen koşullarında yapıldığında herhangi bir sakıncasının olduğu uzmanlarca belirtilmemiştir. Bazı uzman hekimler ise hamileliğin son aylarına gelindiğinde ağda yapımını önermemektedir çünkü özel bölgede yapılacak ağdanın rahim ağzını esneterek erken doğum riski oluşturabileceğini belirtmektedirler.


Sir Ağda hakkında yapılan yorumlar
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Sir Ağda