Siğil

sigil

Siğiller özellikle vücutta parmaklarda çıkan, fakat vücudun diğer bölgelerinde de sıklıkla rastlanılan bir çeşit virüstür. Deri yüzeyinde sert kabarcıklara neden olan bu virüs ise ‘human papilloma’ aı verilen virüs çeşididir. Bakteri kaynaklı olan bu durumun bulaşıcılığı ise kişisel eşyaların paylaşımı ile de oldukça kolaylaşır. Pek çok çeşidi olan siğiller özellikle el yüz havlusunun ortak kullanımı ile diğer bireylere bulaşabilir.

Siğil İlacı Nelerdir?

Siğil tedavisi için verilen ilaçları hekimler reçete etmekle birlikte, genelde besin takviyeleri kullanılarak siğilin tedavisi sağlanmaya çalışılır. Omega 3, beta glukan, çinko ise bu besin takviyeleri arasında yer almaktadır.

Siğil Duası Nasıldır?

Büyüğü küçülten ve küçüğü büyüten Allah’ım bu bendeki siğilleri küçült anlamına gelen ‘Allahümme Müsağğira’l kebiri ve mükebbiras sağiri sağğir ma bi’ siğiller üzerine okutulur.

Siğil Tedavisi Nasıl Yapılır?

Siğilin tedavisi için en fazla önerilen yöntem kriyoterapi yöntemidir. Ayrıca asit içerikli bazı ilaçların da oral yolla kullanımı ile tedaviler yaptırılabilir.

Siğil Neden Çıkar?

HPV adı verilen Human Papilloma adlı virüsün bir şekilde insan vücuda girmiş, ya da teması ile bulaş gösteren bir rahatsızlık olduğundan dolayı çıkma ihtimali oldukça yüksektir.

Siğil Nasıl Geçer Evde?

Öğütülmüş Hindistan cevizi ile birlikte karbonatın macun kıvamına getirilmesi ve hemen ardından siğilli bölgeye sürülmesi ile iyi geldiği düşünülür.

Siğil Acır Mı?

Siğilin hangi türde olduğu ile alakalı olarak değişmekle birlikte genelde ağrı ya da acı vermemektedir.

Siğil Ağrı Yapar Mı?

Siğiller herhangi bir ağrı ya da acı hissine neden olmamakla beraber, nadiren kaşıntı hissine sebebiyet verebilir ve rahatsızlık verici olabilir.

Siğil Bulaşıcı Mı?

Siğiller virüs kaynaklı hastalıklar olduğu için, bulaşıcılık özelliğini taşırlar. Özellikle bazı kıyafetlerin kullanımı, ortak havlu kullanımı ile birlikte çok rahat bir şekilde vücudun diğer bölgelerine ve diğer kişilere bulaşabilir.

Siğil Cinsel Yolla Bulaşır Mı?

Parmakta ya da sırtta oluşan siğiller için cinsel yolla bulaşır demek pek mümkün görünmemekle birlikte, genelde genital siğil adı verilen yeni bir hastalığın başlangıcından söz edilebilir.

Siğil Çoğalır Mı?

Siğiller ile sık sık oynamak, bu bölgeye dokunmak ve diğer bölgelere yeniden el sürmekle beraber siğiller kişinin kendi vücudunun da diğer bölgelerine de yayılım gösterir.

Siğil En Hızlı Nasıl Geçer?

Kriyoterapi adı verilen dondurma işlemi sayesinde, virüsün aktifliği durdurulur ve hem hızlı bir şekilde çözüme kavuşulur iken hem de yeniden çıkması gibi bir durum söz konusu olmaz. Bu yüzden siğil tedavisinde çok tercih edilir ve oldukça konforlu bir yöntemdir.

Siğil Geçer Mi?

Çeşitli ilcalar, kriyoterapi ve spreylerle birlikte geçme olasılığı oldukça yüksek bir durumdur.

 

Siğil hakkında yapılan yorumlar
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Siğil