Septoplasti Ameliyatı

septoplasti-ameliyati

Yaradılış ve genetik faktörler gereği burun yapımız normalin dışında olabilir. Burnun orta kısmında konumlanan nazal bölgenin eğriliği durumlarında septoplasti ameliyatına ihtiyaç duyabilirsiniz. Hem estetik açıdan doğru bir oran yakalamak hem de eğriliğin sebep olduğu solunum sıkıntılarının önüne geçmek için bu işlem başvurulabilir. Ayrıca septoplasti ameliyatı sonrası nefes alıp verme kolaylaşır, dolayısı ile horlama gibi şikayetlerin de önüne geçilmiş olunur. Burunda ki eğri kemiğin düzeltilmesi anlamına da gelen bu cerrahi işlem daha sonra ilerleyebilme ihtimali olan sistemik rahatsızlıkların da önüne geçer.

Septoplasti Ameliyatı Nedir?

Septoplasti ameliyatı çoğunlukla burun eğriliğinin düzeltilmesi için yapılan, kemiklerin ve bu bölgede konumlanan kıkırdak yapıların yeniden konumlanması açısından yapılan bir düzenleme işlemidir.

Septoplasti Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci?

Septoplasti ameliyatı sonrasında ki 2 gün içerisinde hastalar normal hayatlarına devam edebilmekte; en geç 1 ay içerisinde tam olarak iyileşme sağlayabilmektedirler.

Septoplasti Ameliyatı Fiyatı Ne Kadar?

Septoplasti ameliyatını yaptırmak istediğiniz hastaneden hastaneye, hekimden hekime göre fiyat politikaları değişiklik göstermekle beraber ortalama fiyat aralığı 7.750-20.000 Türk Lirası arasıdır.

Septoplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Septoplasti cerrahisinde burun içinden bir kesik atılır ve bu kesik içerisinden septum denilen bölgeye ulaşma sağlanır. Eğriliğe neden olan kemik içerden kırılarak dışarı çıkarılır ve kalan eğrilikler törpülenerek düzeltilir.

Septoplasti Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Septoplasti ameliyatı sonrasında bol bol dinlenilmeli ve burnun ufakta olsa bir darbe almasından sakınılmalıdır. Görülen herhangi bir kanama, hoş olmayan bir koku, bilinçte bulanıklık gibi bir durumla karşılaşıldığında derhal hekime başvurulmalıdır.

Septoplasti Ameliyatı Sonrası Ağrı Normal Mi?

Evet. Fakat ameliyat sonrasında reçete edilen ağrı keçileri ve antibiyotikleri düzenli kullanımla bu ağrıların önüne geçilebilmektedir.

Septoplasti Ameliyatı Riskleri Neler?

Her cerrahi işlem sırasında ve sonrasında olduğu gibi risk septoplasti ameliyatlarında da bulunur. Genellikle narkozdan uyanma, narkoz sonrası sersemlikler, ve geçici burun tıkanıklığı gibi riskler bulunabilir.

Septoplasti Ameliyatı Sonrası Burun Şekli Değişir Mi?

Septoplasti ameliyatı sonrası kemik eğriliklerinin giderildiği bir işlemdir ve kalıcıdır. Septoplasti cerrahisi sonrasında herhangi bir şekilde burun değişikliği riski bulunmaz.

Septoplasti Ameliyatı Sonrası Baş Ağrısı Normal Mi?

Septoplasti sonrasında ameliyatta verilen narkozlar ve burun içine girilmesi sebebi ile istemediğiniz baş ağrıları ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Fakat düzenli ağrı kesici kullanımı ile bu sorunun üstesinden gelmek mümkün.

Septoplasti Ameliyatı Devlet Hastanesinde Yapılır Mı?

Evet. Çünkü burada genel sağlık durumunu tehdit bir unsur vardır ve devlet hastaneleri özel hastanelere kıyasla daha makul fiyatlarla bu işlemi gerçekleştirebilir. Bu durumda öncelik hekiminizin ameliyatı sizin için uygun görmesinden yanadır.


Septoplasti Ameliyatı hakkında yapılan yorumlar
Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapabilir ve yardım isteyebilir, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Septoplasti Ameliyatı