Saç Maskesi

sac-maskesi

Her kadın saçlarının temiz, sağlıklı ve parlak görünmesini ister. Bunun için çeşitli yollara başvurmak gerekebilir. Bunlardan biride saça maske uygulamak. Birçok formül sayesinde saçlarınıza yeniden parlaklık kazandırabilir ve eskisinden daha güçlü saçlara kavuşabilirsiniz. Bunlar hayal değil sadece ufak birkaç tüyo ile hallolabilecek şeyler gelin neler yapabileceğimize birlikte bakalım.

Saç Maskesi Yapımı?

Saç maskesi yapma fikriniz varsa öncelikle saç tipinizi belirlemekle başlayın daha sonra kendinize uygun saç maskesi tariflerini araştırabilirsiniz. Saç maskesi yapımına başlamadan önce saçlarınızın sprey ve saç kremi gibi bariyerlerden arındırılmış olmasına özen gösterin. Böylelikle maskenin saçlarınıza daha fazla nüfus etmesini sağlayabilirsiniz.

Saç Maskesi Önerileri?

Saç tipinize göre farklı saç maskeleri bulunmaktadır. Örneğin; zayıf ve dökülme eğilimindeki saçlar için Elseve Arginine Direnç X3 Güçlendirici Saç Maskesi, normal ve kurumuş saçlar için Elseve Mucizevi Hindistan Cevizi Yağ Banyo Öncesi Maske, yağlı saçlar için Elseve 3 Mucizevi Kil Banyo Öncesi Kil Maskesi, kuru saçlar için Elseve 6 Mucizevi Yağ Saç Maskesini önerebiliriz.

Saç Maskesi Nasıl Kullanılır?

Genellikle saç maskeleri banyodan sonra suyu sıkılmış saçlara nazikçe uygulayacağınız masajla saç dipleri hariç uçlara kadar yedirilerek uygulanır. Maskeyi saçınızda bir süre bekletilir ve durulanır.

Saç Maskesine İşe Yarar?

Uygulayacağınız saç maskesini öncelikle istediğiniz fonksiyona göre seçmelisiniz. Saçlarınız mat veya sert ise parlamasına yardımcı bir maske, dökülüyorsa dökülme karşıtı, uzamıyorsa uzamaya yardımcı içeriklerin olduğu kompleks bir maske kullanarak saç maskesini kendinize uygun işlevlerde kullanabilirsiniz.

Saç Maskesi Nasıl Yapılır?

Saç maskeleri satın alabileceğimiz ürünler olmasının yanında evde kolaylıkla hazırlayabileceğimiz karışımlarla da ulaşılabilecek ürünlerdir. Birçok farklı saç maskesi tarifi bulunmaktadır. Zeytinyağlı ballı, limonlu, Elma sirkeli, yumurtalı… Zeytinyağlı saç maskesinden bir örnek verecek olursak 3 yemek kaşığı zeytinyağını 2 yemek kaşığı bal ile karıştırıp saçlara uyguladıktan sonra 20 dk bekleyip saçı yıkarsak saçlarımıza maskeyi başarıyla uygulamış oluruz.

Saç Maskesi Ampulleri Ne İşe Yarar?

Son zamanlarda sıkça gördüğümüz saç ampullerinden en bilindik olanı Bepanthen Ampul saçlarımız için eksik olan vitamin takviyesini yaparak saç dökülmesi gibi olası nedenleri ortadan kaldırıyor. Reçete ile satılan bepanthen ampulün doktor kontrolünde uygulandığı bilinmektedir.

Saç Maskesi Diplere Sürülür Mü?

Çoğunlukla saçı onarmak ve nemlendirmek için başvurulan bir yöntem olan maskeler saç uçlarından diplerine kadar uygulanıyor fakat bazı maskelerin saç diplerine değmemesi de gerekebiliyor uygulayacağınız maskenin açıklama kısmını iyi okuduktan sonra saç uçlarına uygulayıp uygulamayacağınıza karar vermek size bağlı bir duruma geliyor.

Saç Maskesi Durulanır Mı?

Satın alacağınız çoğu saç maskesinin açıklama kısmında bir süre beklettikten sonra durulayınız ibaresi yer alır. Saç maskelerini bazen evde de hazırlayabiliriz bu durumda iyi bir araştırma yaptıktan sonra durulayıp durulamama gibi alternatifleri değerlendirebilirsiniz.

Saç Maskesi Durulanmazsa Ne Olur?

Saç maskesini durulamazsanız eğer ki açıklama kısmında durulayınız ifadesi yer alıyorsa istemediğiniz durumlarla karşılaşabilirsiniz. Saç maskesi daha sağlıklı saçlara kavuşmak için başvurduğunuz bir yöntem iken kabusunuz olabilir. Saçlarınız büyük ihtimalle çok kısa sürede yağlanacaktır. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için açıklamaları doğru okuyup uygulamalısınız.

Saç Maskesi Fiyatları Hangi Aralıklardadır?

Saç maskesi fiyatları kullanacağınız markaya bağlı değişkenlik göstermektedir. Yves Rocher saç maskeleri 60-70 lira, Toni&Guy saç maskeleri 70-80 lira, L’Oreal Paris Elseve saç maskeleri 40-50 lira civarındadır. Farklı markalara ait fiyat bilgisine indirimleri takip ederekte ulaşabilirsiniz.

Saç Maskesi Haftada Kaç Kez Yapılır?

Saç maskesi saç kreminden daha yoğun bir nem desteği sağladığından dolayı haftada bir veya iki kez uygulamak yeterli olacaktır.

Saç Maskesi Islak Saça Uygulanır Mı?

Saç maskesinin ıslak saça uygulanması tavsiye edilir.

Saç Maskesi İçin Bone Kullanımı Tavsiye Edilebilir Mi?

Saç maskesini bir süre saçta tutmak ve kurumasını önlemek amacıyla bonede tutulması genellikle tavsiye edilir bir yöntemdir.

Saç Maskesi İçin Kullanılabilecek Yağlar Nelerdir?

Saç maskesi için birçok doğal tarif bulunmakla beraber bunların en başında zeytinyağı gelmektedir. Bilindiği üzere zeytinyağının mucizevi besleyici ve nemlendirici özelliği hem saçlara hem de saç diplerine onarıcı etki göstermekte çok başarılıdır. Bunun yanı sıra son zamanlarda Hindistan cevizi de birçok kadının başvurduğu bir yağ çeşidi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Saç Maskesi Saçı Uzatır Mı?

Saç maskesi saçı nemlendireceği ve bakım yapacağı için saçlarınızın sağlıklı uzamasına yardımcı olacaktır.

Saç Maskesi Şampuanlama İşleminden Önce Mi Uygulanmalıdır Yoksa Sonra Mı? 

Saç maskesi genelde saçların şampuandan arındırılması sonucunda uygulanır.


Saç Maskesi hakkında yapılan yorumlar
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Saç Maskesi