Rezene Yağı

rezene-yagi

Rezene en faydalı bitkilerden birisidir. Sindirim sistemine yardımcıdır. Gaz sancısını ve şişkinliği azaltır. Bunun yanında sakinleştirici ve gevşetici özelliği vardır. Hipertansiyon, kansızlık ve ödem gibi hastalıklara iyi gelir. Cilde ve saçlara oldukça faydalı olan rezene bitkisi metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeye yardımcıdır. Sabahları aç karnına bir bardak ılık suyun içine damlatılıp bir 15-20 dakika bekledikten sonra tüketilir. 

Rezene Yağı Faydaları Nelerdir?

Rezene yağının birçok faydası vardır. Kolesterolü düşürür. Kan basıncını düşürür. Hipertansiyona iyi gelir. Kansızlığa iyi gelir. Anemiyi önler. Kemik sağlığını korur. Mevsimsel alerjiye iyi gelir. Cilt sağlığına iyi gelir. İçerisinde bulunan C vitamini sayesinde kollajen oluşumuna yardım eder. Kırışıklıkları azaltır ve cildin görünümünü düzeltir. Genç ve güzel görünmeyi sağlar. Vücutta biriken fazla suyu atmaya yarar. Ödemi azaltır. Sindirim sistemine iyi gelir. Kabızlık, ishal ve gaz sancısı gibi problemlere iyi gelir. Bebeklerde kolit rahatsızlığına iyi gelir. Mide ekşimesi, reflüye iyi gelir. Sinüsleri temizler ve astım hastalığına iyi gelir. Nefesi tazeler. Mikroplarla savaşır.  

Rezene Yağı Cilde Faydaları Nelerdir?

Rezene yağı cilde uygulandığında sivilce ve akne oluşumunu engeller. Cilde tazelik ve parlaklık verir. 

Rezene Yağı Nasıl Kullanılır?

Rezene yağı aç karnına bir bardak suyun içine damlatılıp tüketilebilir. Ayrıca cilde hafif dokunuşlarla masaj yapılarak da kullanılabilir. 

Rezene Yağı Bebeklerde Nasıl Kullanılır?

Rezene yağının bebeklerde bir sindirim problemi olan kolit hastalığına da faydaları büyüktür. Bebeklerin yediği mamaların arasında birkaç damla damlatılabilir. Bunun dışında birkaç damla rezene yağı ile karnına hafif hafif masaj yapılabilir. 

Rezene Yağı Yan Etkileri Nelerdir?

Rezene yağının kullanımı özen ister. Fazla ve bilinçsiz kullanmak bazı olumsuz etkilere sebep olur. Ciltte kızarıklığa ve döküntüye neden olur. Bunun yanında bazı kişilerde mide bulantısı ve kusma olabilir. Bu sebeple özellikle yaşlıların ve hamilelerin uzman hekime danışarak kullanması gerekir. 

Rezene Yağı İle Masaj Yapılır Mı?

Rezene yağı birkaç damla damlatılarak hafif hafifi masaj yapılır. Bu masaj sayesinde ciltteki sivilce ve akne oluşumu azalır.. 

Rezene Yağı Sivilceye İyi Gelir Mi?

Rezene yağı cilde uygulandığında sivilce ve akne oluşumunu azaltır. Cilde tazelik ve parlaklık verir.

Rezene Yağı Kilo Verdirir Mi?

Rezene yağı düzenli kullanımda metabolizma hızlandırır ve kilo vermeye yardım eder. Sindirim sistemine faydalıdır. 

Rezene Yağı Nasıl Tüketilir?

Rezene yağı aç karnına bir bardak ılık suyun içine damlatılır ve böyle tüketilir. Bunun dışında rezene yağı ile masaj yapılır. 


Rezene Yağı hakkında yapılan yorumlar
Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapabilir ve yardım isteyebilir, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Rezene Yağı