Proloterapi Boyun Fıtığına İyi Gelir Mi?

(Proloterapi)

proloterapi-boyun-fitigina-iyi-gelir-mi

Proloterapi Boyun Fıtığına İyi Gelir Mi?

Kas iskelet sisteminin hastalıklarında etkili olan bu tedavi yönteminin bel ve boyun fıtığında etkili olduğu bilinir ve tavsiye edilir.

Proloterapi enjeksiyon yöntemi ile yapılan ve çeşitli rahatsızlıklarda oldukça etkili bir tedavi yöntemidir. Özellikle kas iskelet sistemi hastalıklarının verdiği deformasyonlarda etkilidir. Bu tedavi yönteminde enjekte edilen solüsyon ile birlikte bilinçli bir şekilde bölgede iltihaplanma sağlanır. Kan akışı burada artacağından dolayı dokunun yenilenmesi sağlanmaktadır.

Proloterapi Nedir?

Proloterapi özellikle kas iskelet sisteminde bağlı rahatsızlıklarda kullanılan enjeksiyon ile yapılan bir tedavi türüdür. Yapılan enjeksiyonla birlikte hastalıklı dokunun iltihaplanması dolayısı ile de kan akışının yeniden aktif hale getirilmesi sağlanır. Bu sayede dokuda bir yenilenme işlemi sağlanır.

Proloterapi Kimlere Uygulanmaz?

Kas ve iskelet sistemine bağlı hastalıklar için oldukça etkili olan bu tedavi yönteminin uygulanmayacağı kişiler arasında ‘iltihaplı romatizma hastaları, bağışıklık sistemi problemleri olanlar, iç organlarında hasar olanlar ve kemoterapi’ alanlar yer alır.

Proloterapi Sonrası Ağrı Normal Mi?

Proloterapi sonrasında ağrı yaşanması beklenen bir semptomdur ve genelde bu ağrılar kendiliğinden geçer.

Proloterapi Ankilozan Spondilite İyi Gelir Mi?

İltihaplı omurga romatizması olarak da bilinen ankilozan spondilitin atak dönemleri olmadığı takdirde yapılır ve genelde iyi geldiği düşünülmektedir.

Proloterapi Boyun Fıtığına İyi Gelir Mi?

Kas iskelet sisteminin hastalıklarında etkili olan bu tedavi yönteminin bel ve boyun fıtığında etkili olduğu bilinir ve tavsiye edilir.

Proloterapi Devlet Hastanesinde Yapılır Mı?

Proloterapinin her hastanede polikliniği olmamakla birlikte bazı devlet hastanelerinde yapıldığı da biliniyor.

Proloterapi Diz Kireçlenmesine İyi Gelir Mi?

Bilinçli iltihaplandırma olarak da bilinen proloterapinin diz kireçlenmesinin yarattığı tahribatı da oldukça iyileştirdiği bilinir.

Proloterapi Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Hastanın klinik tablosuna göre değişiklik göstermekle beraber proloterapinin yaklaşık 3 hafta kadar sonra etkisini gösterdiği bilinir.

Proloterapi Hangi Hastalıklarda Uygulanır?

Proloterapinin uygulanabileceği rahatsızlıklar arasında ‘omuz yırtıkları, menisküs, bel fıtığı, kireçlenme’ gibi hastalıklar yer alır.

Proloterapi Hangi Bölüm Bakar?

Hastanelerde bulunan ya da özel kliniklerde yer alan Fizik Tedavi ve Rehablitasyon merkezlerinde yapılacağı bilinmektedir.

Proloterapi Kaç Seans Yapılır?

Hastanın şikayetçi olduğu hastalığın şiddetine göre değişmekle birlikte bu işlem genelde 8-10 seans aralığında olduğu bilinmektedir.

Proloterapi Nasıl Uygulanır?

Şikayetçi olunan bölgeye tahriş edici solüsyonun deri altına enjekte edilmesi ile birlikte  uygulanan bir işlemdir.

Proloterapi Ne Kadar Etkili?

Proloterapinin uygulanmaya başlandığı ilk günlerden bugüne bu tedavi türünün %80 oranında başarı gösterdiği bilinmektedir.

hakkında yapılan yorumlar
Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapabilir ve yardım isteyebilir, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Proloterapi