Piercing

piercing

Piercing hem kadınların hem de erkeklerin vücutlarının çeşitli bölgeleri için tercih ettikleri bir tür aksesuardır. Toka, bilezik, küpe gibi aksesuarlardan farkı vücuda takılması için, bölgenin iğne yardımı ile delinmesidir. Aynı zamanda piercing kullanımı farklı felsefi çağrışımların temsili ve yaşam stilinin bir dışa vurumudur. Bu işlem yaptırılmaya karar verildiğinde bakımının sorumluluğu da alınmak zorundadır. Estetik olarak hoş bir görünüm sağlasa da bu durumda cilde bir delik açıldığından dolayı hijyen kurallarına özen gösterilmelidir. Bölgenin enfeksiyona açık olduğu unutulmamalı, gerekli bakımları ihmal edilmemelidir.

Piercing Fiyatları?

Piercing fiyatları tercih edeceğiniz muhitte göre değişiklik gösterecektir. Aynı zamanda hangi bölgeye takacağınız da bu durumda fiyat değişiklikleri yaratabilir. Fakat ortalama bir fiyat aralığı vermek gerekirse 70-200 Türk Lirası arasında değişir.

Piercing Çeşitleri Neler?

Piercing çeşitleri dudak bölgesi,, dudak üstü, spektrum, kaş, meme ucu, kulak, göbek, dil, dermal olarak değişiklik gösterecektir. Burada en önemli şey seçilecek bölgenin herhangi bir hastalığının olmamasıdır.

Piercing Nedir?

Piercing sevilen ve oldukça tercih edilen takılardandır fakat bu takılar genellikle cilde sabitlenerek yapıldığından; piercing olarak diğer takı türlerinden ayrılır.

Piercing Günah Mı?

Abdeste, oruç tutmaya ve namaz kılmaya karşı herhangi bir engel oluşturmadığından dolayı piercing günah değildir.

Piercing İğnesi Nasıldır?

Piercing iğneleri hem sanal pazaryerlerinde hem de eczanelerde satışa sunulmaktadır ve hastanelerde kullanılan intraketlere benzerdir.

Piercing Acı Değerleri?

Delme esnası sırasında duyulan acı eşiği bölgeden bölgeye farklılık gösterecektir fakat en fazla can yakan yerlerin pembe noktalar olarak bilinen meme ucu, genital, dudak ve dil olduğu söylenir.

Piercing Aletleri Nelerdir?

Piercing için gereken malzemeler ‘anjuket tutucu aparat, soğutucu sprey, makas başlığı, tırtıllı pens’tir. Ekstra bölgeler için aletler değişiklik gösterecektir.

Piercing Acıtır Mı?

Piercing uygulanacak bölgeye soğutucu sprey sıkılması ve işlemin ani bir şekilde gerçekleşmesi dolayısı ile acı hissi çok fazla duyulmamaktadır.

Piercing Bakımı Nasıl Olmalı?

Piercing yapılan bölgeye gerekli pansumanlar yapılmalı ve sıkı sık sterilize edilmelidir. İşlemcinin belirttiği önerilere dikkat edilmeli ve her gece uykuya yatmadan evvel mutlaka çıkarılmalıdır.

Piercing Bakım Spreyi?

Optimus isimli bakım spreyini piercing uygulanan bölgeye kullanabilirsiniz.

Piercing Bölgeleri Nereler?

Tercihe göre genellikle dudak üstü, burun, kaş, meme ucu ve spektrum gibi bölgelere yaptırılmaktadır.

Piercing Çıkardıktan Sonra Ne Yapılmalı?

Piercingi çıkardıktan sonra aksesuarınızı temiz bir bölgede sakladığınızdan emin olmalısınız. Aynı zamanda iyileşmeyen yara bölgelerine ellerini sürmemeye, kabuk tutmuş ise kabuğu koparmamaya dikkat etmelisiniz.

Piercing Deldirme Fiyatları 2020?

Piercing yaptırılacak bölgeye göre fiyat aralıkları değişeceğinden dolayı 2020 yılı fiyat aralığı 70 Türk Lirası civarıdır.

Piercing Enfeksiyon Kapar Mı?

Piercing enfeksiyon kapması en yüksek olan işlem olarak bilinir. Bu işlem de cilt delineceği için iyi bakılmadığında ve sürekli elle dokunulduğunda enfeksiyona açık hale gelebilmektedir.

Piercing Hangi İntraketle Delinir?

Delinecek bölgeye göre intraket türü değişebilmektedir. Kalın piercing tercih ediyorsanız pembe, daha ince bir piercing kullanacaksınız mavi renge sahip intraketler kullanılmalıdır.

Piercing İltihabı?

Piercing takılması için delinen bölgeler iltihaplanabilir ve bu iltihap fışkırma türünde dışarı akabilir. Daha büyük bir problemlere yol açılmaması açısından antibiyotik kullanımı önerilebilir.

Piercing İltihabı Nasıl Geçer?

Piercinden kaynaklanan iltihaplanmalar için antibiyotik kullanımı önerilir.


Piercing hakkında yapılan yorumlar
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Piercing