Orgazm Olamama

orgazm-olamama

Öncelikle orgazm; cinsellikte, yapılan cinsel aktivitede hazzın en üst noktada olma durumudur. Orgazm süresinde bel altındaki kaslar istemsiz ve ritmik olarak kasılmaya başlamakla beraber kadınların birden çok kez orgazm yaşadığı görülebilen bir durumdur. Orgazm olamama, bir diğer ismiyle anorgazm, cinsellikte, cinsel ilişki sırasında uyarıcıların yeterli olmasına rağmen kişinin uyarılamamasıdır. Bazı kişiler için zor orgazm olma ya da geç orgazm olma olarak da tanımlanabilir

Orgazm Olamamanın Psikolojik Nedenleri Nelerdir?

Orgazm olamamanın psikolojik nedenleri arasında sorunlu bir ergenlik yaşamak, ilk cinsel deneyimin sorunlu geçmesi, yaşanan cinsel travmalar, taciz veya tecavüz durumları bulunmaktadır.

Orgazm Olamama Kasık Ağrısı Yapar Mı?

Orgazm olamamanın erkeklerde ve kadınlarda kasık ağrısına sebebiyet verdiği bu durumu yaşayan birçok kişide görülmüştür.

Orgazm Olamama Kuruluk Yapar Mı?

Orgazm olamamanın bir süre sonra kadında cinsel isteksizliğe, psikolojik rahatsızlıklara ve vajinada kuruma yaşanmasına neden olmaktadır.

Kadınlarda Orgazm Olamama Sorunu Nasıl Tedavi Edilir?

Kadınlarda Orgazm olamamanın tedavisi öncelikle bir uzman ile görüşmektir. Uzman bir Jinekolog hekim ile görüşmek durumun nereden kaynaklandığını, psikolojik ya da fizyolojik etmenlerden baskın olanı bulmada ve tedaviyi bu duruma göre şekillendirmede büyük rol oynamaktadır. 

Erkeklerde Orgazm Olamama Tedavisi Nedir?

Erkeklerde orgazm olamamanın tedavisi kadınlardaki ile benzerdir. Kişi öncelikle bir uzman ile görüşmelidir. Fiziksel sıkıntılarda ilişkiden 2 saat önce alınan ilaçlar, vakum cihazı gibi şeyler erkeğin orgazm olamama sıkıntısını gidermeye yardımcı olabilmektedir.

Orgazm Olamayan Kadınlara Tavsiyeler Nelerdir?

Orgazm olamayan kadınlara verilebilecek tavsiyelerden ilki, kadının partneri ile konuşmasıdır. Nefes kontrolünüzü yapmaya çalışın, cinsel aktivitede aktif rol oynamaya çalışın, gerekli ise ön sevişmeyi uzatın ve beslenmenize dikkat ediniz.

Orgazm Olamayan Kadın Psikolojisi Nasıldır?

Kadının orgazm olamaması, kişinin kendini kötü ve yetersiz hissetmesine, cinsellikten uzaklaşmasına neden olabilmektedir.

Kadınlarda Orgazm Olamama ve Tedavisi Nedir?

Kadının orgazm olamamasının birden çok nedeni bulunmaktadır. Bunlar psikolojik ve fizyolojik olarak ikiye ayrılmaktadır. Kadın öncelikle bir uzman jinekolog ile görüşmeli ve tedaviyi sorunun kaynağına göre başlatmalı ve devam ettirmelidir


Orgazm Olamama hakkında yapılan yorumlar
Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapabilir ve yardım isteyebilir, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Orgazm Olamama