Okaliptüs Yağı

okaliptus-yagi

Avusturya’da yetişen okaliptüs bitkisi özellikle kozmetik sektöründe en sık kullanılan bir yağ çeşididir. Okaliptüs yapraklarından elde edilen bu yağ aynı zamanda gıda ve sağlık açısından da kullanılabilir. KOAH gibi ciddi bir solunum yolu hastalığında da doğal tedavi yöntemidir.

Okaliptus Yağı Faydaları Nelerdir?

Okaliptüs yağının bitmeyen faydaları arasında ‘odaklanma artırıcı olması, sakinleştirici bir özellik olması, grip gibi rahatsızlıklarda iyileştirici özelliği olması, cildi tamir etmesi, burun tıkanıklığını açması’ gibi özellikler yer almaktadır.

Okaliptus Yağı Ne İşe Yarar?

Okaliptüs yağının üst solunum yoluna bağlı grip, astım, nezle gibi hastalıkların semptomlarının giderilmesi gibi faydaları yer almakla birlikte, insan zihnine ve cildine de oldukça iyi gelebilmektedir.

Okaliptus Yağı Nasıl Kullanılır?

Solunum yolu ile kullanılması gerektiği durumlarda, mutlaka yastığa ya da tişörtün yakasına damlatılmalı, ya da bir iki damla direkt olarak yutulabilmelidir.

Okaliptüs Yağı Nasıl Elde Edilir?

Ferahlık özelliği ile bilinen okaliptüs yağının elde edilmesi için, okaliptüsün yetiştiği ağaçtan alınan yaprakların ezilmesi ile elde edilebilir.

Okaliptus Yağı Buruna Damlatılır Mı?

Özellikle sinüzit hastalığından muzdarip olan kişiler için doktorların önerisi, özellikle her gece burna damlatmak olmalıdır.

Okaliptus Yağı Bebeklerde Nasıl Kullanılır?

Özellikle iki yaş ve üzeri bebeklerde kullanımı önerilirken, kullanmadan önce mutlaka su ile bu yağın seyreltilmesi sağlanır.

Okaliptus Yağı Baş Ağrısına İyi Gelir Mi?

Uyarıcı özelliği olan okaliptüs yağının zaman zaman kullanıldığından baş ağrısını dindirici etkisi olmalıdır.

Okaliptüs Yağı Cilde İyi Gelir Mi?

İstenmeyen ve hemen hemen herkesin T bölgesinde yer alan siyah noktalarının giderilmesinde, cildin daha parlak görünüme kavuşmasında ve cilt lekelerinin giderilmesinde, okaliptüs yağının etkisi oldukça fazladır.

Okaliptus Yağı Sakal Çıkarır Mı?

Bir miktar suyla birlikte seyreltilen okaliptüs yağının sakal köklerini güçlendirdiği ve sakal çıkmasında etkili olduğu edinilen bilgiler arasında yer almaktadır.

Okaliptus Yağı Yastığa Damlatılır Mı?

Özellikle nefes alma problemlerinde, burun tıkanıklıklarında ve KOAH gibi durumlarda daha rahat nefes alışverişi için yastığa damlatılmasında yarar vardır.

Okaliptus Yağı Eczanede Satılır Mı?

Okaliptüs yağı hem eczanelerde hem de sanal marketlerde rahatlıkla ulaşılabilir bir üründür.

Okaliptus Yağı Eklem Ağrısına İyi Gelir Mi?

Okaliptüs yağının masaj ile uygulanması halinde özellikle bel ve sırt ağrısını giderdiği edinilen bilgiler arasındadır.

Okaliptus Yağı Hamilelikte Kullanılır Mı?

Pek çok doğal bitkisel yağın hamilelik dönemlerinde ve emzirme dönemlerinde kullanılması önerilmez fakat, okaliptüs yağının hamilelikte kullanılmasına ilişkin herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Okaliptus Yağı İçilir Mi?

Okaliptüs yağı, doğrudan oral yolla alınabilir.

Okaliptüs Yağı hakkında yapılan yorumlar
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Okaliptüs Yağı