Mesane Pedi Nerede Satılır?

(Mesane Pedi)

mesane-pedi-nerede-satilir

Mesane Pedi Nerede Satılır?

Mesane pedleri genelde eczanelerde satılır. Ancak migros, gratis gibi marketler ve internet üzerinden de alınması mümkündür.

Kadınlar ve erkeklerin anatomilerine göre özel olarak üretilir. Kullanım amacı idrar kaçırma sırasında idrarı dışarı taşırmamaktır. İdrar kaçırma çoğunlukla yaşlı kadın ve erkeklerin yaşadığı bir sorundur. Ancak kadın ve erkeklerde mesane ile ilgili hastalıklarda, kadınlarda menopoz ve hamilelik sonrası dönemlerde idrar kaçırmalarının olması gayet normaldir. İdrar kaçırma çok rahatsız edici bir durum olsa da kesin çözümü olan bir sorundur. Uygun şekilde egzersiz yaparak genital bölgelerdeki kasları kuvvetlendirmek idrar kaçırmalarını yüksek oranda azaltacaktır. Ancak kişiler daha rahat ve güvenli olması açısından mesane pedi kullanmayı seçiyor. Mesane pedi doğru bir şekilde kullanıldığında idrarı emer ve sızıntılara karşı korur.

Mesane Pedi Nedir?

Mesane pedi normal kadın pedleri gibi bir tarafı iç çamaşırına yapıştırmak için yapışkanlıdır. Diğer tarafı da idrarı ve akıntıları emmek için pamuklu ve emici bir yapıdadır. Yapışkanlı kısım iç çamaşırına yapıştırılarak kaymasına ve düşmesine engel olur. Emici taraf ise gün boyu kaçırılan idrar ve akıntıları kıyafete bulaşmasını engellemek için emer ve kıyafetlerin kirlenmesini engeller.

Mesane Pedi Nasıl Kullanılır?

Pedin yapışkanlı kısmındaki kağıt çıkarılır ve yapışkanlı kısım iç çamaşırına düzgün bir şekilde yapıştırılır. Çok fazla akıntı ve sızıntı oluyorsa gün içerisinde bir kaç kez değiştirilir.

Mesane Pedi İle Normal Ped Arasında Ne Fark Var?

Normal kadın pedleri aşırı yoğun idrar sızıntılarını emmez ve dışarı taşırır. Mesane pedleri daha koruyucu bir yapıdadır.

Mesane Pedini Devlet Karşılıyor Mu?

Mesane pedinin devlet tarafından karşılanması için bazı şartlar gerekiyor. Bunlar; hastada idrar inkotinansı ya da gata inkotinansı olması ve hastada kolostomoli olmasıdır. Bu hastalara SGK ile anlaşmalı reçeteler verilir. Ancak hastalara para yardımı değil, ped yardımı yapılır. Hastaya verilen reçete ile hasta tek seferde 2 aylık yetecek kadar (yani 240 adet) mesane pedi alabilir.

Mesane Pedi Nerede Satılır?

Mesane pedleri genelde eczanelerde satılır. Ancak migros, gratis gibi marketler ve internet üzerinden de alınması mümkündür.

Mesane Pedi Ne Kadar?

Markalara göre fiyatlar değişmekte olup 10'lu paketleri 20 ile 25 lira arasında değişmektedir.

Mesane Pedi Niçin Kullanılır?

Mesane pedi hastalığa, yaşlılığa, menopoz dönemine ve hamilelik sonrasına bağlı olarak idrar kaçırmalarda idrarı ve akıntıları emmesi ve kıyafete bulaşmasını önlemek için kullanılır.

En Uygun Mesane Pedi?

Mesane pedlerinin fiyatlarını internet üzerinden görebilir, kendinize en uygun pedi bulabilirsiniz.

Mesane Pedi Ödeniyor Mu?

Hastalık durumlarında (idrar veya gata inkotinası, kolostomoli, mesane hastalıkları) devlet hastaları ped yardımı yapar.

Mesane Pedi Ölçüleri?

Mesane pedi ölçüleri değişmektedir. 60-90 cm, 80-180 cm arasında olur.


hakkında yapılan yorumlar
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Mesane Pedi