Melisa Yağı Yan Etkileri Nelerdir?

(Melisa Yağı)

melisa-yagi-yan-etkileri-nelerdir

Melisa Yağı Yan Etkileri Nelerdir?

Fazla kullanılması durumunda cilt yüzeyinde tahriş, midede rahatsızlık hissi ve zamansız uyuklama gibi yan etkilerini olabileceği dikkate alınmalıdır.

Esansiyel yağlar arasında yer alan melisa yağı, pek çok sağlık probleminde kullanılabilen doğal bir üründür. Özellikle bazı nedenlere bağlı olarak gelişen uykusuzluk probleminde rahatlatıcı etkisi bulunan melisa yağı, hem cilt yüzeyinde hem de doğrudan kullanılabilir. Bilhassa cilt yüzeyinde ki iltihapların giderilmesinde de etkili olması sebebiyle genellikle kronik rahatsızlıklarda da kullanılabilmektedir.

Melisa Yağı Faydaları Nelerdir?

Melisa yağının faydaları arasında ‘depresyona iyi gelmesi, iltihap söktürücü bir özelliğinin olması, dudakta çıkan uçuğun iyileştirilmesi, soğuk algınlığının semptomlarının giderilmesi gibi faydaları yer alabilmektedir.

Melisa Yağı Zararları Nelerdir?

Ufak yan etkileri olabilen melisa yağının fazla tüketilmesi durumunda mide problemi olması, cilt tahrişi yaratması ve uyku getirici bir özelliğinin olması yer alabilmektedir.

Melisa Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Melisa yağının en sık kullanım alanı cilttir. Bu faydalar arasında ‘ yağ oranı dengesi sağlaması, egzamanın yarattığı semptomları iyileştirmesi, sivilcelerin giderilmesi, pürüzsüz cilt yapısına sahip olunması, nemlendirici etkisin olması’ yer alıyor.

Melisa Yağı Nasıl Kullanılır?

Bir bardak suyun içerisine damlatılarak seyreltme yöntemi ile ve oral yoldan kullanılabilmekle birlikte, cilt yüzeyine de doğrudan tıpkı bir krem gibi uygulanabilir.

Melisa Yağı Nasıl Elde Edilir?

Melisa yağı, damıtma yöntemi ile üretilebilen bir yağdır.

Melisa Yağı Yan Etkileri Nelerdir?

Fazla kullanılması durumunda cilt yüzeyinde tahriş, midede rahatsızlık hissi ve zamansız uyuklama gibi yan etkilerini olabileceği dikkate alınmalıdır.

Melisa Yağı İçilir Mi?

Yukarıda da bahsi geçtiği üzere bir bardak su içerisine bir iki damla atılmalı ve doğrudan içilmelidir.

Melisa Yağı Saça Nasıl Kullanılır?

Daha önceden kullanılmış olan şampuan ya da saç kremine ilave edilerek kullanılabildiği gibi , doğrudan avuç içerisine alınarak kuru saça sürülebilir.

Melisa Yağı Neye Faydalıdır?

Melisa yağının faydalı olduğu rahatsızlıklar arasında ‘ sivilce problemleri, egzama, demans, enfeksiyon, uçuk’ yer almaktadır.

Melisa Yağı Yüze Sürülür Mü?

Fazla miktarda kullanılmamak ve uygulandığında cilde çok baskı yapılmamak şartıyla, biraz suyla seyreltildiğinde rahatlıkla yüze de uygulanılır. Aynı zamanda bu etki cildin yumuşacık olmasına ve daha parlak görünmesine yardımcı olabilir.

Melisa Yağı Uyku Yapar Mı?

Sedatif etkisi olduğu bilinen melisa yağının uykuyu getireceği bilinmelidir.

hakkında yapılan yorumlar
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Melisa Yağı