Manikür

manikur


Manikür işlemi el ve tırnak bakımına önem veren her kadının hatta erkeklerin bile yakından ilgilendiği bir işlemdir. Gün içerisinde çok fazla suya, soğuğa ve tahribata maruz kalan ellerimizde tırnak bakımlarına da özen göstermek estetik bir görünüm sağlamaktadır. Evde de yapılabilen bu işlem için belirli ve cüzi miktarda malzemeler gerekir ve öğrenilen birkaç püf nokta ile zaman tasarrufu yapabilirsiniz. Tırnak etleri ve ellerin yumuşatılması ile başlanan bu işlem de ihtiyacınız olan birkaç ufak malzemeyi toplu halde paket olarak alabilir ve uzun süre boyunca kullanabilirsiniz.

Manikür Nedir?

Manikür kuaförlerde, güzellik merkezlerinde ve evde yapılabilen tırnak bakım işlemidir. Bu işlemde tırnaklar törpülenir, etleri alınır ve oje sürülecek şekle getirilir.

Manikür Fiyatları?

Manikür fiyatları kuaförlerde ve güzellik merkezlerinde değişebilir fakat ortalama fiyatlar 30-150 Türk Lirası arasında değişmektedir.

Manikür Aşamaları?

Tırnakların orta boy uzunluğa erişene kadar uzaması gerekmektedir.

İster kare ister oval olarak kesebilirsiniz.

Sünger oje ile tırnaklarınızı törpülemelisiniz.

Bir kap içerisinde sıcak ve su el kremi karıştırarak ellerinizi içerisinde bekletin ve etlerin, batıkların yumuşamasını sağlayın.

Ellerinizi kuruttuktan hemen sonra etleri geriye doğru itin. ( manikür seti içerisinde yer alan aparat ile)

Hijyenik kütikül ile bu etleri dikkatli bir şekilde kesin.

İşlem bittikten sonra son rötuşlarınızı yapıp kremleyin.

Manikür Acıtır Mı?

Etler kesilirken yeteri kadar yumuşamamış ise ve aynı zamanda kütikül derine batırılır ise bir miktar can yakacaktır. Fakat dikkatli bir şekilde yapılan bu işlemle bu acı durum minimalize edilir.

Manikür Çeşitleri ve Teknikleri?

SPA, sauna ve sütlü manikür olarak bilinen üç manikür çeşidi bulunmaktadır. Manikür yöntemleri arasında ise oval, yuvarlak, stiletto, lale, kare gibi yöntemler yer alır.

Manikür Evde Nasıl Yapılır?

Hazırlanan kremli ve sıcak suda eller bekletilir, kurulanır. Hemen ardından tırnak diplerinde bulunan yumuşak etler kesilir ve törpülenir. Manikür seti içinde bulunan aparatların yardımı ile işlemi tamamlanabilmektedir.

Manikür Faydaları?

El tırnakları ve el hijyeni gerçekleştiği için sosyal yaşamda kendinizi daha güvenli hissetmenizi sağlar.

Manikür Günah Mı?

Manikür işlemi ile ilgili en çok merak edilen sorulardan bir tanesi de budur. Fakat bu konuda günah ya da günah değil demek pek mümkün değildir.

Manikür Galoşu Nedir?

Manikür galoşu çeşitli kozmetikçilerde ve sanal pazaryerlerinde çok cüzi bir rakamla satılan bir aparattır. Bu galoşu ellerinizi suyun içinde bekletme işlemi için kullanacaksınız.

Manikür Gerekli Mi?

El hijyeni ve el estetiğine dikkat eden kadın ve erkeklerin yaptırdığı ya da yaptığı bir işlemdir. Çok büyük bir gerekliliği yoktur. Yaptırmak isteyen herkes yaptırabilir.

Manikür Hangi Sıklıkla Yapılmalı?

Manikür yaptırma sıklığı kişinin tercihine bağlı olmakla beraber ayda bir yaptırılması normal sınırlar olarak kabul görür.

Manikür Hangi Tırnaklara Yapılır?

Manikür ellerimizde bulunan tüm tırnaklara aynı anda uygulanan kozmetik bire işlemdir.

Manikür İşlemi Ne Kadar Sürer?

Manikür işlemi en az yarım saat en çok 1 saat sürmektedir.

Manikür Malzemeleri İsimleri?

Bir manikür seti içerisinde bulunan malzemeler arasında ‘manikür galoşu, manikür pedi, tırnak ve et makası, et pensi ve törpü bulunur.

Manikür Zararlı Mı?

Manikürün el ve tırnak sağlığına bir zarar verdiği düşünülmez fakat kuaförlerde herkes için kullanılan malzemeler hijyenik olamayacağı için evde yapabilir; ya da kuaföre gittiğinizde işlemi uygulayan çalışandan yanınızda taşıdığınız seti kullanmasını talep edebilirsiniz.

Manikür hakkında yapılan yorumlar
Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapabilir ve yardım isteyebilir, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Manikür