Lip Lifting

lip-lifting

Lip lifting philtrum olarak da bilinen burun ile üst dudak arasındaki boşluğu kısaltma uygulamasıdır. Bu uygulamada üst dudaktaki doku miktarı daha çok artırılır ve böylece dudaklar daha dolgun görünür. Estetik için yapılan bir uygulamadır. Genelde kadınların tercih ettiği bir uygulamadır. Lip lift basit bir uygulamadır fakat birkaç tane daha dudak kaldırma tekniği vardır. Doğrudan dudak kaldırma yöntemi, subnazol megafon, merkezi dudak kaldırma, italyan dudak kaldırma ve köşe dudak kaldırmadır. Hepsi farklı yöntemlerdir. Her yöntem herkese uygulanmaz. Bunun için kişi hekimle konuşmalı ve hekimin önerdiği yöntem uygulanmalıdır. Dudak ile burun arasındaki boşluk bazı kişilerde çok uzun olur ve bu da kötü görünmesine neden olur. Kişi kendini rahatsız hisseder. Bu sebeple dudak kaldırma işlemi dudak ve burun arasındaki boşluğu azaltır ve daha iyi bir görünüm sağlar. Şeker hastalığı olan kişiler, kanda pıhtılaşmayı etkileyen bir hastalığı olan kişiler, ağız içi yaraları olan kişiler ve başka bir hastalığı olan kişilere lip lifting işleminin uygulaması pek doğru olmaz. Bunun için hekimle konuşmak gerekir. Lip lifting işleminin uygulanmasından önceki haftalarda sigara kullanılıyorsa bırakmak gerekir. Alkol tüketimini azaltmak gerekir. Aspirin ve kan sulandırıcıdan uzak durmak gerekir. İşlemden sonra da en az 24 saat boyunca dinlenmek gerekir. Sonraki birkaç hafta içinde sigara içmek, yorucu egzersizler yapmak, yüz üstü uyumaktan ve ağzı çok fazla açmaktan uzak durmak gerekir. Ayrıca hekimin tavsiyelerini dinlemek, kesileri temizlemek ve dudakları nemli tutmak gerekir. Lip lifting ameliyatı fiyatı 2000 lira ile 3000 lira arasında değişiklik gösterir.

Lip Lifting Nedir?

Lip lifting estetik ameliyatıdır. Burun ile üst dudak arasındaki farkı azaltmaya ve dudakları daha belirgin göstermeye yarar. Kalıcı bir işlemdir.

Lip Lift Zararları Nelerdir?

Lip lifting burun ile üst dudak arasındaki boşluğu azaltmayı amaçlayan bir uygulamadır. burun ile üst dudak arasındaki boşluk fazla ise dudaklar ince gözükür ve kötü bir görünüme neden olur. Ancak bu uygulamadan sonra aradaki boşluk azalır ve dudaklar daha dolgun görünür. Estetik bir ameliyattır. Bazı hastalıkları olan kişilerin bu ameliyatı olmaması gerekir. Ancak bunun dışında bir zararı yoktur. Çok nadir olarak üst dudak kısaltılmış olabilir. Ancak bu çok küçük bir ihtimaldir.

Lip Lift Ameliyatı Olan Ünlüler Kimlerdir?

Lip lifting ameliyatı yaptıran ünlüler Fahriye Evcen, Birce Akalay, Gigi Hadid, Hande Acar, Kylie Jenner, Emine Sandal, Almeda Abazi ve Megan Fox'tur. 

Lip Lift Devlet Hastanesinde Yapılır Mı?

lip lifting ameliyatı devlet hastanesinde yapılmaz. Estetik bir ameliyat olduğu için özel kliniklerde yapılır. Fiyatları farklılık gösterse de genellikle 2000 ile 3000 arasındadır.

Lip Lift Estetik Fiyatları Ne Kadar?

Lip lifting estetik ameliyatı fiyatları her klinikte farklılık gösterebilir. Ancak ortalama olarak 2000 l ira ile 3000 lira arasındadır.

Lip Lift İz Kalır Mı?

Lip lifting ameliyatından sonra iz kalıp kalmayacağı konusu merak ediliyor. Ancak eğer uzman doktorlar tarafından yapılırsa iz kalmaz. Dikişler cildin altına atılır ve gözle görülmez.

Lip Lift İyileşme Süreci Nasıldır?

Lip lifting ameliyatından sonra iyileşme süreci 5 ile 7 arasındadır. Ameliyattan sonra en az 24 saat boyunca dinlenmek gerekir. yorucu egzersizlerden ve sigara kullanımından uzak durak gerekir. Bu süreçte yüz üstü yatmamak gerekir. Üst dudağa buz uygulanır ve üst dudakların nemli kalmasına özen gösterilir. Ameliyattan sonraki ilk 72 saatte dudaklar şişebilir. Daha sonra dikişler alınır ve normal hayata devam edilir.

Lip Lift Kalıcı Mı?

Lip lifting ameliyatı estetik bir ameliyattır. Burun ile üst dudağın kısaltılması ve dudakların daha dolgun gözükmesini sağlayan bir işlemdir. Kalıcı bir işlemdir.

Lip Lift Kimlere Yapılır?

Lip lifting ameliyatının amacı burun ile üst dudak arasındaki boşluğu azaltmaktır. Burun ile üst dudak arasındaki boşluk normalde 11-15 mm arasındadır. Burun ile üst dudak arasındaki boşluğu daha fazla olan ve ince dudaklı kişilere uygulanır. Şeker hastalığı olan, kan pıhtılaşması ile ilgili hastalığı olan kişilere ve ağız içinde yaraları olan kişilere uygulanmaz. Ayrıca sigara içen kişiler için de uygun bir işlem değildir.

Lip Lift Kaç Günde İyileşir?

Lip lifting ameliyatı 5 ile 7 gün içerinde iyileşir. Bu esnada dinlenmek ve sigara içmeyi bırakmak gerekir. Ayrıca yorucu egzersizlerden de uzak durmak gerekir. Dudaklara buz ile kompres yapmak ve dudakları nemli bırakmak gerekir.

Lip Lift Mi Dolgu Mu?

Lip lift uygulaması kalıcı bir işlemdir. Dudaklar daha dolgun durur. Ancak bazı kişilerin dudakları çok incedir ve lip lifting uygulaması yeterli gelmeyebilir. Bu sebeple daha sonrasında dolgu yapılabilir.


Lip Lifting hakkında yapılan yorumlar
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Lip Lifting