Lazer Epilasyon

lazer-epilasyon

Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden kurtulmak için kadınların sıklıkla başvurduğu en etkili ve kalıcı yöntemdir. Fakat bu işlemi yaptırmadan 15 gün önceye kadar kıl köklerine dokunulmamalıdır. Böylece hem tüylerin miktarı ve sertliği rahatça gözlenebilir hem de lazerden alınacak verimliliğin artması hedeflenmektedir. Lazer epilasyonun kullanımda olan dört faklı türü bulunur. Kişilerin cilt tipine, kıl kökü vb faktörlerine karşı farklı dalga boyları tercih edilir. Aslında bu bahsedilen dalga boyu epilasyonun deriye nüfuz etmesini belirler. Dalga boyu ne kadar kısa olursa, kıl kökü tutulması da o derecede artar. Lazer epilasyon herkeste aynı etkiyi göstermez kıl kökünden cilt tipine kadar farklı etkileri vardır. Vücudunun ufak bölgelerini alanlar (Koltuk altı, bacağın alt kısmı, bikini bölgesi vb) gibi alanlar 4 ile 8 seans sürebilir. Daha detay gerektiren ( yüz, kol ve sırt vs gibi bölgeler) ise 6 ile 12 seans arasında sürebilir. Bu seanslar tamamlandığında başarılı olunduysa tüm istenmeyen tüy ve kıllardan kurtulunur. Kadınlarda hormonsal değişikliklerinin tamamlandığı, adet görmeye başlandığı andan itibaren lazer epilasyonu her yaştaki insan için uygulanabilmektedir.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden kurtulmak için kadınların sıklıkla başvurduğu en etkili ve kalıcı yöntemdir.

Lazer Epilasyon Acıtır Mı?

Her geçen gün bulunan yeni yöntemler sayesinde işlem esnasında ve sonrasında ağrı ve acı minimal duruma indirgenmiştir. Buz epilasyonda zaten kendinden soğutucu başlık mevcuttur ve -3 derecede bir buz etkisinin cilde temas etmesi ile acı, ağrı gibi durumlar minimum düzeydedir.

Hepatit B Hastaları Lazer Epilasyon Yaptırabilir Mi?

Evet, yaptırabilir.

Lazer Epilasyon Caiz Mi?

Caiz değildir.

Lazer Epilasyon Cilt Kanseri Yapar Mı?

Hayır, yapmaz.

Lazer Epilasyon Dövmeye Zarar Verir Mi?

Dövmeler renk pigmentleri içerir ve bu sebeple lazer epilasyon seansları sonrasında dövmede bir bozulma ve solma meydana gelebilir.

Lazer Epilasyon'dan Sonra Tekrar Kıl Çıkar Mı?

Eğer başarılı bir lazer epilasyon seansı geçirip tüm tüylerinizden arındıysanız bir daha kıl çıkmaz. Sadece seneler sonra çok ince ve zayıf ayva tüyleri olabilir.

Lazer Epilasyon Evde 

-Philips Lumea

-Remington İ-Light

-Silk'n Glide

Lazer Epilasyon Faydaları

Kadınların sıklıkla başvurduğu ağda, tüy dökücü krem, tıraş gibi yöntemler kıl kökünü tamamen öldürmediği için tüyler yeniden çıkar. Lazer epilasyon ise kıl kökünü tamamen yok eder.

Lazer Epilasyon Hamilelik

Lazer epilasyonun hamileliğe herhangi bir zararı yoktur fakat doğuma 3 aya kalan rahimdeki kasılmaları etkileyeceğinden dolayı önerilmeyen bir durumdur.

Lazer Epilasyon Işın Tedavisine Engel Mi?

Hayır, değildir.

Lazer Epilasyon Işınları Zararlı Mı?

Hayır, değildir.

Lazer Epilasyon Isı Dereceleri Ne?

Son günlerde buz lazer teknolojisi oldukça tercih edilmektedir. Bu teknolojinin ısı derecesi uygulama esnasıdna -3 dereceye kadar düşmektedir. 

Lazer Epilasyon İşe Yarıyor Mu?

Evet, büyük miktarda etki göstermektedir.

Lazer Epilasyon Kaç Seans?

Lazer epilasyon seansları kişiden kişiye değişen bir durumdur. Vücuttaki kıl yoğunluğuna bağlı olarak artar veya azalır.

Lazer Epilasyon Kesin Çözüm Mü?

Büyük oranlı bir çözümdür fakat kesin çözüm denemez. Yıllar sonra vücuttaki kılların bir bölümü daha az bir şekilde tekrar çıkabilir.

Lazer Epilasyon Ne Kadar Sürer?

Lazer epilasyon süresi kişiden kişiye değişen bir durumdur. Vücuttaki kıl yoğunluğuna bağlı olarak artar veya azalır.

Lazer Epilasyon Sonrası Kaşıntı

Eğer bir kaşıntı yaşarsanız, öncelikle kesinlikle kaşımayı bırakmalısınır. Cildiniz tahriş olmadan bir doktora görünebilirsiniz.

Lazer Epilasyon hakkında yapılan yorumlar
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Lazer Epilasyon