Kriyoterapi

kriyoterapi

Son yıllarda kullanılan bir tedavi yöntemi olup bir çok kişinin başvurduğu bir yöntem olmuştur. Uzman kontrolünde uygulanan bu işlemden sonra bireyler normal yaşantılarına kolaylıkla dönebildikleri için çokça tercih etmektedirler. Kullanım amacına göre farklı işlemler için kriyoterapi işlemine başvurulabilinir. Bunlar ağrı tedavisi olduğu gibi siğil tedavileri, kas tedavileri, cilt hastalıkları gibi durumlar olabilir.

Kriyoterapi Nedir?

Kriyoterapi aslında dermotologların ve jinekologların kullandığı bir dondurma yöntemidir. Derideki Lezyonları tedavi etmek için kullanılır. 

Kriyoterapi Aleti Zararlı Mıdır?

Kriyoterapi aletinin bilinen bir zararı bulunmamaktadır. Gebelikte dahi uygulanabilen bir işlem olarak bilinir. Cerrahi bir müdahale gerektirmediği için zararlı değildir. Yalnız doktor gözetiminde uygulanmalıdır. Anestezi uygulamasına gerek yoktur.

Kriyoterapi Yaptırmanın Fiyatı Nedir?

Kriyoterapi işlemi çok pahalı bir işlem değildir cerrahi müdahale gerektirmez. Bir cihazla uzman kontrolünde yapılır. Çeşitli kliniklerden fiyat bilgisi alarak bir karşılaştırma yapabilirsiniz. 

Kriyoterapi Sonrası Hangi Adımlar Uygulanmalıdır?

Kriyoterapi sonrası herhangi bir uygulama yapılmamaktadır sadece doktorunuzun öngördüğü bir solüsyon varsa onu kullanmanız gerekmektedir.

Kriyoterapinin Avantajları Var Mıdır?

Kriyoterapi normal yaşantıyı etkilemeyeceği için uygulama sonrasında kişi normal yaşantıya kolaylıkla dönüleblir. Kanama gibi durumlar diğer yöntemlere göre çok azdır. Bu tedavide siğillere uygulanan işlem sonrası tekrarlama olasılığı daha azdır.

Kriyoterapi Cihazı Zararlı Mıdır?

Kriyotopinin herhani bir zararı yoktur. Herkese uygulanabilir ve istenilen zamanda yaptırılabilir. Kriyoterapi birçok amaç için kullanılabilen etkili bir yöntemdir. Kriyoterapi yaptırmak için cinsiyet farkı gözetilmez.

Kriyoterapi Sonrası Su Toplaması Olur Mu?

Kriyoterapi uygulanan bölgede bazen farklı yan etkiler görülebilir. Su toplama da bunlardan bir tanesidir. Kriyoterapi uygulanan bölgede önce şişlik daha sonrasında su toplama gibi yan etki görülebilmektedir.

Kriyoterapi Sonrası Kanama Meydana Gelir Mi?

Kriyoterapi işlemi sonrası kanama olma durumu olabilir ama bu risk son derece azdır kişi normal yaşantısına çok kolaylıkla dönebilir. 

Kriyoterapi Sonrası Kararma Meydana Gelir Mi?

Kriyoterapi işlemi sonrasında yapılan bölgede kararma meydana gelebilme ihtimali vardır. Doktorunuzun vereceği belli başlı kremleri doğru kullanmanız gerekecektir. Belli süre sonra kararan bölgelerde iyileşme gerçekleşecektir.

Kriyoterapi İçin Hangi Alet Kullanılır? 

Kriyoterapi için sertifikalı Kriyoterapi cihazları kullanılır son teknoloji bu cihazların kullanımı uzman tarafından yapılmalıdır.

Kriyoterapi Cihazı Ayak Siğilinde Kullanılabilir Mi?

Kriyoterapiden istediğimiz sonuçları almak ve için uygulama yapılacak bölgeye, derinliğe ve büyüklüğüne göre başarı yüzdesi miktarı değişmektedir. Ayak siğillerinde 5-6 seans gibi bir sürede istenilen sonuç alınırken el siğillerinde bu süre 2-3 seansa düşebilir.

Kriyoterapi İşlemi Acılı Bir Süreç Midir?

Kriyoterapi işlemini ilk defa yaptıracak kişilerde acıma hissi olabilmektedir. Acıya verdiğiniz tepkinin miktarına göre aslında acı duyma durumunuz değişecektir. Aslında çok acılı bir işlem olmayıp kısa sürede yapılabilen bir işlemdir.

Kriyoterapi Ağrısı Nasıl Geçer?

Eğer Kriyoterapi işlemi sonucunda ağrı durumunuz olursa doktorunuza danışarak bir krem kullanabilirsiniz. Kullanılan krem ağrıyı kesecektir.

Kriyoterapi Yöntemiyle Ben Aldırma İşlemi Nedir?

Bu yöntemde benler dondurularak alınmakta benlerin derinliğinin bulunması bu yöntemle zor olduğu için çok tercih edilen bir yöntem değildir. İz kalma ihtimali de yüksek olduğu için tercih edilme önceliği düşüktür.


Kriyoterapi hakkında yapılan yorumlar
Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapabilir ve yardım isteyebilir, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Kriyoterapi