Krill Yağı En İyi Marka Hangisidir?

(Krill Yağı)

krill-yagi-en-iyi-marka-hangisidir

Krill Yağı En İyi Marka Hangisidir?

EasyFishoil
Superba Krill Oil
Redsmac

Son dönemlerin popüler besin takviyelerinden olan krill yağı, balık yağına benzerliği ile merak uyandırmaktadır. Deniz ürünlerinden üretilen bu yağın yoğun miktarda omega 3 içerdiği ve sıklıkla kullanıma dahil edildiği bilinmektedir. Vücudun önemli işlevlerin yerine getirilmesinde fayda sağlayan bu yağ hakkında tüm merak uyandıran sorular ve bu soruların yanıtları sizlerle…

Krill Yağı Faydaları Nelerdir?

Kril yağının tıpkı balık yağı gibi özellikleri bulunmakla birlikte etkinliği balık yağına oranla çok daha fazla olarak kabul edilmektedir. Krill yağının insan sağlığına verdiği yararlar ise şu şekilde sıralanabilir;

İnsan vücudunu zorlayan kötü kolesterolü azaltır.

Çeşitli nedenlerle meydana gelebilen eklem ağrılarını gidermeye yardımcıdır.

Koroner arter hastalığını önlemeye yardımcıdır.

Adet ağrılarını gidermektedir.

Ciltte oluşan yaraların hızla iyileşmesine katkıda bulunmaktadır.

Krill Yağı Nedir?

Krill yağı deniz ürünlerinden elde edilen ve omega 3 besin değerlerini taşıyan hayvansal kaynaklı bir besin takviyesidir.

Krill Yağı Fiyatı Nedir?

Çeşitli platformlardan temin edilen bu yağın fiyat aralığı, miktar ve markaya göre değişiklik gösterebilmekle birlikte bu takviyenin fiyat aralığı 87 Türk Lirası ile 250 Türk Lirası arasında değişiklik gösterebilmektedir.

Krill Yağı Boy Uzatır Mı?

Krill yağının içerisinde bulunan omega 3 yağ asitlerinin balık yağına oranla daha yoğun miktarda olması, büyüme hormonunun salgılanmasına yardımcı olabilmektedir. Buna ek olarak kemiklere dayanıklılık kazandırırken ergenlik dönemlerinde de kullanımı uzamaya ve gelime destek verir.

Krill Yağı Cilde Faydaları Nelerdir?

Krill yağının cilt dokusu üzerinde ki etkileri arasında ‘yaşlanmayı geciktirmesi, cildin nem dengesini sağlaması, kırışıklıkları tamir etmesi, cildin tazelik kazanması’ yer almaktadır.

Krill Yağı En İyi Marka Hangisidir?

EasyFishoil

Superba Krill Oil

Redsmac

Krill Yağı Güvenilir Mi?

Henüz yeni keşfedilen krill yağının üzerine şu anda çok fazla bilimsel bir araştırma bulunmuyor. O nedenle güvenilirliği konusunda net bir bilgi söylemek söz konusu olamamaktadır.

Krill Yağı Hapı Yan Etkileri Nelerdir?

Krill yağının bazı kişilerde alerjiye neden olabileceği bilinmelidir. Bu yan etkiler arasında ise ‘midede rahatsızlık hissi, kaynağı çözülemeyen baş ağrıları, göğüs kafesinde yanma ve batma hissi oluşması, ishal ve ağız kokusu’ gibi etkiler görülebilmektedir.

Krill Yağı Kilo Aldırır Mı?

Krill yağının kişilerde iştah kaybına sebebiyet verilebileceği bilinmekle birlikte, doğal olarak kilo düşüşlerine sebebiyet vermektedir.

Krill Yağı Nasıl Kullanılır?

Hap ya da kapsül formu ile satışa sunulan krill yağı, bir bardak su ile birlikte doğrudan oral yolla alınmalıdır.

hakkında yapılan yorumlar
Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapabilir ve yardım isteyebilir, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Krill Yağı