Konka Cerrahisi

konka-cerrahisi

Konka tıp literatüründe bilinen bir problemdir ve konkası olan kişilerin büyük bir çoğunluğu nefes alıp verme problemi yaşar. Bu durumun genelde açıklanan bir sebebi yoktur ve çocukluk çağlarında oluşmaya başlar. Konka aslında bireylerin burunlarında bulunan bir yapıdır. Bu yapının esas amacı soluduğumuz havanın ısıtılmasına yardımdır. Konka burnun her iki tarafında bulunmaktadır. Nefes alıp vermede aktif bir ol oynayan konkaların büyümesi durumunda hastanın yaşam kalitesi azalacağından müdahale edilmesi gerekmektedir.

Konka Cerrahisi Nedir?

Konka cerrahisi kişilerin burunlarından kaynaklanan nefes alma problemlerine karşılık yapılan bir boyut küçültme ameliyatıdır. Hava akışının düzgün sağlanması için burun delikleri genel anestezi altında küçültülmektedir. 

Konka Hipertrofisi Cerrahisi?

Konka hipertrofisi genellikle büyüyen burun kanallarının daha küçük bir forma sokulması için yapılan ameliyat işlemidir. Burun tıkanıklığı gibi sorunlardan dolayı bu cerrahi işleme ihtiyaç duyulmaktadır.

Alt Konka Cerrahisi Nedir?

Burun kanallarının incelmesi durumlarında hastanın daha rahat nefes alıp vermesini sağlamak için boyut küçültülen bir işlemdir.

Konka Ameliyatı Nedir?

Konka ameliyatı çeşitli sebeplerden dolayı nefes alamayan ve burun tıkanıklığı yaşayan hastaların daha rahat nefes alışverişi yapması için yapılan bir burun deliği küçültme ameliyattır. Estetik bir işlem olmayan bu ameliyatta hastanın yaşam konforu ön planda tutulmaktadır. Küçültülen burun delikleri sayesinde alınan solunum oldukça sağlıklıdır ve uyku esnasında kişilere problem çıkarmamaktadır.

Konka Ameliyatı Fiyat Aralığı Nedir?

Konka ameliyatının cerrahi işlemini nerede yapacağınıza bağlı olarak fiyat aralığı değişmektedir. Devlet hastanelerinde ise bu ameliyatın karşılandığı bilinir. Özel hastanelerde ise ortalama fiyat aralığı 5000-17500 Türk Lirası arasında değişiklik gösterecektir.

Konka Operasyonu Nedir?

Konkalarında problem olan hastalarda burun deliği küçültme ameliyatı olarak da bilinen ve burun eti ameliyatı olarak değişiklik gösteren, genel anestezi altında yapılan cerrahi bir işlemdir.

Konka Tedavisi Nasıl Yapılır?

Konka tedavisi olarak bilinen pek çok yöntem bulunmaktadır. Ameliyat dışında tercih edilen tıbbi yöntemler arsasında ise argon plazma ve radyofrekans ön plandadır. Buna ek olarak dondurma işlemi ve keserek çıkarma gibi işlemler de yapılabilmektedir.

Konka Ameliyatı Sonrası Bakım Nasıl Yapılır?

Konka ameliyatı sonrasında buruna herhangi bir darbe alınmamasına özen gösterilmeli, hekiminizin önerdiği ilaçlar kullanmalısınız. Buna ek olarak düzenli periyotlarla gidilmesi gereken kontroller ihmal edilmemelidir.


Konka Cerrahisi hakkında yapılan yorumlar
Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapabilir ve yardım isteyebilir, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Konka Cerrahisi