Koltukaltı Ağdası

koltukalti-agdasi

Her insanın koltukaltında kıllanmalar mevcuttur. Ergenlikten itibaren başımıza dert olan koltukaltı kıllarımızdan kurtulmak için birçoğumuz ağda gibi yöntemlere başvurur. Bu kılları yok etmek için ağda başvurulan yöntemlerden sadece bir tanesidir. Ağdayı nasıl uygulayacağımızı bilmiyorsak aşağıdaki soruları incelememizde fayda var.

Koltuk Altı Ağdası Acıtır Mı?

Koltukaltı vücudumuzda epilasyon yaptığımız bir bölgedir. Bu yöntem tıraş bıçakları, elektrikli cihazlar olabileceği gibi sir ağda veya klasik ağda vasıtasıyla da olabilir. Koltukaltı sık terlenen bir bölge olduğu için genellikle hassastır kolaylıkla tahriş olabilir. Ağda uygulanacak bölge küçük olduğu için acı şiddeti de çok olmayacaktır.

Ağda İle Koltuk Altı Almak Doğru Bir Yöntem Midir?

Ağda reçine hammaddeli bir bileşendir. Bu kıl alma yöntemi yüzyıllardır kadınların sıkça tercih ettiği bir yöntem olarak süregelmekte ve uzun süredir de kullanılmaktadır. Periyodik kullanımda ağdanın kıl köklerini cansızlaştırdığı ve azalttığı gözlemlenmiştir. Koltukaltına ağda uygulamak yanlış değildir.

Koltuk Altına Sir Ağda Uygulanır Mı?

Sir ağda klasik ağdanın bir çeşidi olmakla birlikte normal ağda gibi koltukaltına uygulanır.

Koltuk Altı Ağdası Nasıl Alınır?

Koltukaltı ağdası marketlerden veya kozmetik mağazalardan alınır. Çeşitli markalar ağda üretmektedir. En bilineni çamsakızıdır. Sir ağda alınacaksa da sesu marka sir ağdanın kalitesi diğerlerine göre biraz daha öndedir. Cilt sağlığınız için ve sizin rahat bir ağda deneyimi yaşamanız için kaliteli bir ağda kullanımı önerilmektedir.

Erkekler İçin Koltuk Altı Ağdası Önerilebilir Mi?

Erkeklerinde kadınlar gibi koltukaltında kıllanmalar oluşmaktadır. Ağda kullanıp kullanmamak kişiye bağlıdır. Erkek bireylerde daha pürüzsüz bir koltukaltına sahip olmak isterlerse ağda kullanabilirler. ağda kullanan bireyler ağdanın 1 aya kadar kılların uzama miktarının gecikmesi dolayısıyla ağda kullanımını desteklemektedirler.

Evde Koltuk Altı Ağdası Uygulanabilir Mi?

Evde koltukaltına ağda uygulanabilir. Genelde kişiler koltukaltına ağda uygulamasını evlerinde yaparlar fakat bazen ağda bezini çekmek kişilere katlanılmaz geldiği için bu işlemi kuaföre veya ağda salonundaki görevlilere yaptırma tercihinde bulunabilirler.

En İyi Koltuk Altı Ağdası Hangisidir?

Koltukaltı ağdası için Veet püre sir ağda bantlarını kullanabilirsiniz. Bikini bölgesi ve koltukaltı için özel olarak hazırlanmış bu ağdalar koltukaltınıza basitçe uygulayabileceğiniz çok sayıda banttan oluşuyor.

Koltuk Altı Ağdası Nasıl Yapılır?

Ağda soğukta katılaşan bir madde olduğu için öncelikle belirli bir ısıtma işlemine tabi tuttuktan sonra ağdayı sürülebilir kıvama getirince kıllı bölgeye bir spatula yardımıyla sürmek gerekiyor daha donra üzerine özel olarak hazırlanmış ağda bezlerinden yapıştırılarak kılların çıkış yönünün tersine olacak şekilde çektiğimizde koltukaltı ağdası işlemini başarıyla tamamlamış oluyoruz.

Koltuk Altı Çıbanları Ağda İle Geçer Mi?

Çıban iltihaba bağlı bir sorun olduğu için kıl kökünde iltihaplanma oluşması durumunda çıkmış olabilir. Bu iltihaplı bölgeyi öncelikle temiz tutmak gerekir ağda yaptığımızda deriyi üstten alacağı için irinin patlamasına belki de mikrop kapıp daha da büyümesine neden olabilir. Bu gibi bir sorunda öncelikle bir hekime danışmakta fayda vardır. Uzman doktor çıban için iltihap kurutucu bir tedavi uygulayabilir.


Koltukaltı Ağdası hakkında yapılan yorumlar
Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapabilir ve yardım isteyebilir, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Koltukaltı Ağdası