Kollajen Aşısı

kollajen-asisi

Kollajen, hayvanlarda dahil olmak üzere vücudun kendi kendine ürettiği bir tür proteindir ve pek çok yararı bulunur. Bağ dokusunun güçlendirilmesi ve korunmasında etkin rol oynayan bu protein türü, kemiklere de güç vermekle birlikte, cildin elastik yapı kazanması için de oldukça büyük önem taşır. Yaşın ilerlemesi, beslenme koşulları, ekonomik şartlar ve genetik gibi durumlarla birlikte, vücutta kendiliğinden üretilen bu protein çeşidi azalmaya başlar. Dolayısı ile eksikliğinde büyük problemler yaşanır. Bu noktada yiyecek ve içeceklerden fayda alınmaya sağlanır. Fakat yine de yeterli gelmediğinde dışarıdan alınan kollajen takviyesi ise kollajen aşısı olarak nitelendirilen medikal bir uygulama olarak karşımıza çıkar.

Kollajen Aşısı Fiyat Aralığı Nedir?

Kollajen aşısının yaptırılmak istendiği kliniğinden fiyatlandırmasına göre ve sizin ne kadar seansa ihtiyacınız olduğuna göre bu fiyat aralığı değişiklik gösterir ve dolayısı ile net bir fiyat aralığı şuan için maalesef verilmemektedir.

Kollajen Aşısı Yan Etkileri Nelerdir?

Ciltte gençleşme ve kemiklerde dayanıklılık oluşturan bu uygulamanın kayda değer bir yan etkisi bulunmamakla birlikte nadiren de olsa kişilerde uygulama bölgesinde yanma hissi, cilt kızarıklığı ve şişlik oluşturabilir.

Kollajen Aşısı Nedir?

Vücudun çeşitli nedenlere bağlı olarak artık üretemediği kollajen adlı proteinin dışarıdan vücuda aktarılmasına yardımcı olan medikal bir uygulama olarak bilinmektedir.

Kolajen Aşısı Faydaları Nelerdir?

Kollajen aşısının faydaları arasında ‘bağ dokusunun yenilenmesi, vücudun çeşitli bölgelerinde yer alan cilt dokusunun esnekliğinin artırılması, yara izlerini iyileştirilmesi ve kırışıklıkların azaltılması’ yer almaktadır. Bunun dışında ise çeşitli kronik rahatsızlıklarına iyi geldiği hakkında fikirler yürütülmektedir.

Kolajen Aşısı Nasıl Yapılır?

Kollajen aşısı, uzmanlar tarafından belirlenen bir bölgeye enjeksiyon yardımı ile cilt dokusuna aktarılarak yaptırılır.

Kolajen Aşısı Ne İşe Yarar?

Vücutta yaygın olarak yer alan bir tür protein olan kollajenin dışarıdan vücuda enjekte edilmesi ile; cilt elastikliği artmakta, kırışıklıklar azalmakta, yara izleri tamir olmakta ve kemikler güçlenmektedir.

Kolajen Aşısı Ne Zaman Etkisini Gösterir?

Yapılacak tedavilerin ardından yaklaşık 1 ay içerisinde beklenen ışıltı, dinçlik, parlaklık ve gerginlik gibi olumlu etkiler ile karşılaşılır. 

Kolajen Aşısı Nerede Yapılır?

Kollajen aşısı olarak bilinen bir tür tedavi yöntemi genellikle cilt merkezlerinde, güzellik merkezlerinde ve özel kliniklerde yapılabilir.

Kolajen Aşısı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Cilt yenilemede oldukça etkili olan kollajen aşısı sonrasında spor yapılmamalı, alkol, sigara gibi alışkanlıklara son verilmeli, aşı yapılan bölgeye su temas ettirilmemeli ve çok sıcak olan ortamlardan uzak durulmalıdır.

 

Kollajen Aşısı hakkında yapılan yorumlar
Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapabilir ve yardım isteyebilir, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Kollajen Aşısı