Kol Germe

kol-germe

Genelde kadınların kollarındaki sarkık görüntüden rahatsız olup sıkça arattığı başlıklardan olan kol germe işlemi, birçoğumuzun aklında oluşan sorulardandır. Merak ettiğimiz bu kol germe işlemi hakkında aradığınız her soru ve bu soruların cevapları sitemizde yer alıyor...

Kol Germe Hareketleri Nelerdir?

Evde yapabileceğiniz egzersizlerle kollarınızdaki sarkık görüntüden kurtulmak mümkündür. Bunun için sabırlı olmalı ve egzersizlerinizi asla aksatmadan yapmalısınız. Bu hareketlere örnek verecek olursak bunlardan biri kol arkası inceltme egzersizidir. egzersiz lastiği bir kol ile alttan tutulup diğeriyle üstten tutularak periyodik bir biçimde esneterek tekrarlanır. Diğer kol içinde tekrarlama işlemi yapılır. Bu işlemleri her kol için 10 kez yaparak toplamda 20 tekrarı her gün düzenli olarak yapmalısınız.

Kol Germe Ameliyatını Devlet Karşılıyor Mu?

Bu işlem devlet hastanelerinde yapılabilir fakat bu işlem estetik kaygılar güdülerek yapıldığı için SGK tarafından karşılanmayacaktır.

Kol Germe Estetiği Nedir?

Kol germe ameliyatı göbek germe ameliyatı kadar çok tercih edilen ameliyatlardan biridir. Koldaki sarkmalar ve yağ tabakasının genişlemesinin cerrahi müdahale ile alınması, daha estetik forma dönüştürülmesi işlemi kol germe estetiği olarak tanımlanır. Bu işlem lazer liposuction yöntemi ile de uygulanabilir.

Endoskopik Kol Germe İşlemi Kimlere Yapılır?

Kişilerde çok sık kilo alıp verme durumunda ve yaş ilerlemesine bağlı olarak koldaki yağ tabakasının sarkması sonucunda genellikle 18-60 yaş arası kişilere uygulanır.

İzsiz Kol Germe Ameliyatı Fiyatları Ne Kadardır?

Kol germe ameliyatı estetik bir operasyon olduğu için özel muayene gerektirir. Bunun için öncelikle doktorunuzdan randevu oluşturarak bu işlemin fiyatını öğrenmelisiniz zira fiyatlar değişmektedir.

Kol Germe Ameliyatı Kaç Günde İyileşir?

Dikişlerin iyileşme durumuna bağlı olarak genelde iyileşme 8-10 gün gibi bir sürede gerçekleşir.

Kol Germe Ameliyatında İz Kalır Mı?

Kol germe işleminde estetik dikişler kullanılır günümüzde kol germe uygulaması yapılan bölgede iç koldan alınan yağlardan sonra medikal dikiş ile kol şekillendirme işlemi yapılır. Bir süre dikiş izi kalacaktır fakat zamanla bu izler yerini pembe bir görüntüye bırakır ve silikleşir.

Kol Germede Korse Etkili Midir?

Ameliyat olduktan sonra 10 güne kadar kol korsesi kullanılması önerilir. Derinin alttaki dokulara yapışmasını kolaylaştırdığı için küçülme elde edilmesine yardımcı olur.

Kol Germe Ameliyatı Ne Kadar Sürede Olur?

Kol germe ameliyatı yapılan işlemlerin çeşitliliğine ve uzman doktora bağlıdır fakat yaklaşık 2 saat sürede tamamlanır.

Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bu ameliyat hastaya anestezi uygulanarak yapılır. Estetik cerrah öncelikle gerekli muayeneyi ve işaretlemeleri yaptıktan sonra fazla yağları bölgeden uzaklaştırır. Kesilen bölge kişinin kol bölgesinin yağlılığına ve sarkmasına bağlı olarak değişkenlik gösterir.

Kol Germe Ameliyatı Nedir?

Sarkmış kolları bulunan kişilerin bu görüntüden uzaklaşmak adına yaptırdığı estetik operasyonlara denir.

Kol Germe Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

Bu işlem uzman bir estetik cerrah tarafından yapılmalıdır. Ameliyatın yapılacağı alan oldukça steril olmalı ve ameliyatı uygulayacak uzman alanında yetenekli ve kendini geliştirmiş olmalıdır. Ameliyat sırasında oluşabilecek herhangi bir komplikasyonda acil müdahaleyi başarıyla sonuçlandırması gerekir. Bu ameliyatın başarısı estetik cerraha bağlıdır.Kol Germe hakkında yapılan yorumlar
Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapabilir ve yardım isteyebilir, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Kol Germe