Kök Hücre Tedavisi

kok-hucre-tedavisi

İnsan vücudundaki kök hücreler sürekli yenilenerek vücuttaki herhangi bir hastalığın iyileştirilmesine yardımcı olur. Herhangi bir kanser hastalığında veya kemik iliği yetmezliğinde hastanın kendisinden veya uyumlu donörlerden alınan kök hücreler ile tedavi sağlanmaktadır.

Kök Hücre Tedavisi Nedir?

Doğuştan gelen hastalıklar, kemik iliği yetmezliği, bağışıklık sistemi hastalıkları, ilik kanseri, organ kanserleri ve anemi hastalıklarında hastanın kendisinden alınan kök hücre veya hastayla uyumlu kök hücreye sahip donörlerden alınan kök hücre hastaya nakil edilir. Kök hücre tedavisi damar yoluyla veya hasarlı bölgeye direkt enjekte etme yoluyla yapılır.

Kök Hücre Tedavisi Fiyatı Nedir?

Kök hücre tedavisi hastalığa ve hasta kişinin durumuna göre değişmektedir.

Kök Hücre Tedavisi Hangi Hastalıklarda Kullanılır?

Kök hücre tedavisi lenfoma, hodgkin lenfoma, anemi, Akdeniz anemisi, kemik iliği kanserleri, kemik iliği yetmezliği, lösemi, organ kanserleri, plazma hücre hastalıkları, multiple myloma, genetik kan hastalıkları, doğumsal problemlerden dolayı oluşan kan hastalıkları, bağışıklık sistemi hastalıkları, metabolik hastalıklar tedavisinde kullanılır.

Kök Hücre Tedavisi Yapan Devlet Hastaneleri Hangileridir?

Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’nde kök hücre tedavisi yapılır.

Kök Hücre Tedavisi Acıtır Mı?

Kök hücre tedavisi sırsında ağrı ve acı olmadığı bilinir. Kök hücre verecek donörlerden öncelikle bir tüp kan alınır. Kan testi yapılır ve eğer uygunsa dönerden bir tüp daha kan alınır. Donörlerden iki şekilde kök hücre alınabilir. İlki, kemik iliğinden kök hücre almak, ikincisi; kanda kök hücre toplamaktır. Kemik iliğinden kök hücre bağışı anestezi altında ve ameliyathane ortamında yapıldığı için çok tercih edilmez. 

Kök Hücre Tedavisi Cilt Lekelerine İyi Gelir Mi?

Kök hücre tedavisi cilt lekelerini geçirmede, sivilce izlerini geçirmede, cilt sarkmalarını geçirmede, deri çatlakları gidermede ve saç dökülmelerini azaltmada kullanılır.

Kök Hücre Tedavisi Saç Çıkarır Mı?

Kök hücre tedavisi saç dökülmeyi azaltmada iyi gelir. Bunun dışında kelliğe de iyi gelir. Saç köklerini uyararak büyümesine ve gelişmesine yardımcı olur.

Kök Hücre Tedavisi Kesin Çözüm Mü?

Kök hücre tedavisi kesin çözümlü tedavi yöntemlerinden birisidir.

Kök Hücre Tedavisi Faydaları Nelerdir?

Kök hücre tedavisi hastalıklar için kesin çözümdür. Özellikle kireçlenme tedavisi için kullanıldığında hastaların ağrılarının geçtiği, hareket kısıtlanmalarının azaldığı bilinmektedir.

Kök Hücre Tedavisi Kalıcı Mı?

Kök hücre tedavisi kalıcı bir tedavidir.

 

Kök Hücre Tedavisi hakkında yapılan yorumlar
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Kök Hücre Tedavisi