Kısa Saç Kestirmek

kisa-sac-kestirmek

Saç kestirmek, saçın olduğu uzadığı dönemde bakımının zorlaşması ile birlikte akla gelen ilk fikirdir. Saçların uzaması estetik olarak güzel bir görünüme sahip olsa da dökülmesi, taraması ve bakımlarını yapması bir hayli zorlaşır. Gittikçe uzayan saçların dolaşma ihtimali artar ve kopmalar meydana gelir. Bu da saçların iyiden iyiye yıpranmasına neden olur. Kadınlar için hiç de hoş olmayan görüntüler meydana gelebilir. Özellikle banyo yapma sırasında ve kurutma esnasında oldukça fazla kopan saçlar oldukça can sıkar. Uzun saçlı iken aynı zamanda da kurutma problemi ortaya çıkmaktadır. Sınırlı bir zaman dilimi olanlar, çalışan kadınlar için saç kurutma işlemi oldukça zaman alır ve bir zahmete dönüşebilir. Saçlar kısacık kesildiğinde ise şekil vermek de biraz zorlanmalar olsa da rahatlık açısından oldukça iyidir. Kısa saç kestirmek ise genelde kadınlarda depresyon algısı uyandırsa da bu durum çoğu zaman böyle değildir demek en doğrusudur.

Kısa Saç Kestirmek Günah Mı?

Diyanetin yaptığı açıklamalara göre kadınların yalnızca erkeklere benzemeden yaptıkları saç kestirme işlemi caiz kabul edilir.

Kısa Saç Kestirmek İçin Nedenler?

Kısa saç kestirmek saçların günlük bakımını kolaylaştırır. Dolanma ve dökülmelerin önüne geçer. Kurutması kolaylaşır ve dışarı çıkmak için hazırlanılan süre kısalır. Saçların gürleştiğine dair de yaygın bir kanı bulunur.

Saçı Kısa Kesmenin Faydaları?

Daha kolay şekillendirilebilir, kurutma ve bakımları daha kolay yapılır. Buna ek olarak ensenizin ve saç derinizin rahatlamasını sağlar. Sağlıkla uzamasını sağlar.

Kısa Kestirmek Saç Dökülmesini Önler Mi?

Saçı kısa kestirmek saçın kalitesini arttıran temel bir etmendir fakat dökülmesinin altında sağlık sorunu yatıyorsa maalesef bu durumu engellemez. Eğer çok fazla saç dökülmesi problemi yaşıyor iseniz mutlaka dermatoloji uzmanına görünerek kan testi yaptırınız.

Saçları Kısa Kestirmek Güçlendirir Mi?

Evet. Saçların elastikiyetini artırır ve dayanıklılığı artabilir. Güçlenmesi için saç kesimi oldukça etkili bir yöntemdir.

Saçı Kısa Kesmek Gürleştirir Mi?

Saçları kısa kestirmek, özellikle de kazıtmak gibi eylemlerin saçı gürleştirdiğine dair yaygın bir inanış vardır. Fakat saçın gürleşmesi ya da zayıflaması tamamen hormonlarınızla ve genetik geçişlerinizle ilintilidir.


Kısa Saç Kestirmek hakkında yapılan yorumlar
Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapabilir ve yardım isteyebilir, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Kısa Saç Kestirmek