Kirpik Bakımı

kirpik-bakimi

Kirpik bakımı hemen hemen herkesin hem sağlık hem de estetik açıdan yaptırması gereken bir işlem olmalıdır. Kullandığımız makyaj malzemeleri kirpiklerimizin daha fazla yorulmasına neden olur. Bu nedenle kopma ve dökülmelerin görülmesi ihtimali çok daha yükselir. Tıpkı saçlara yapılan işlemler gibi kirpiklerin de bakıma tabi tutulması bu açıdan önemlidir. Daha gür ve dolgun kirpiklere sahip olmak için bakımlarını düzenli yapmalı ve makyaj artıkları özenle temizlenmelidir.

Evde Kirpik Bakımı Nasıl Olmalı?

Lavanta yağı, yeşil çay poşeti, zeytinyağı, tatlı badem yağı ile yapılan uygulamalar ev ortamında hem daha kolay hem de daha sağlıklıdır.

Kirpik Bakımı İçin Hangi Yağ Kullanılır? 

Evde kullanılacak bakım yağları arasında genelde aktarlardan kolaylıkla ulaşılabilecek tatlı badem yağı, lavanta yağı, hint yağı gibi yağlar yer almaktadır.

Vazelin ile Kirpik Bakımı?

Kirpiklere vazelin uygulamak çok eskilerden beri yapılan ve oldukça iyi sonuçlar veren bir işlemdir. Bunun için gece yatmadan önce kirpiklerinize kulak pamuğu yardımı ile çok az vazelin sürüp, sabah kalktığınızda yıkayabilirsiniz. Bu işlem kirpiklerin daha güçlü olmasını sağlar.

Badem Yağı ile Kirpik Bakımı?

Badem yağı kirpiklerinizin daha hızlı uzamasını ve daha az yıpranmasını sağlayan mucizevi bir bakım yağıdır. Aktarlardan alacağınız badem yağını gece yatmadan hemen önce parmaklarınızla uygulayabilir ve sabah uyandığınızda durulayabilirsiniz.

Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır?

Kendi ihtiyacınıza göre herhangi bir bakım yağı tercih ederek bakım yapabilirsiniz. Bu işin püf noktası ise bir gece yağın kirpiklerinize nüfuz etmesidir. Mutlaka gece yatmadan önce yapılması gereken bir işlemdir

Argan Yağı ile Kirpik Bakımı?

Argan yağı kirpiklerin ihtiyacı olan nem desteğini ve vitaminleri sağlayacağından dolayı kullanılabilmektedir.

Kirpik Bakımı İçin Bitkisel Çözüm?

Bitkisel çözüm olarak bilinen en iyi yöntemlerin yağlar olduğunu söylemek önemlidir. Bunun için ihtiyacınız olan yağlar badem, zeytinyağı, hindistan cevizi yağı ve jojoba yağıdır.

Hindistan Cevizi Yağı ile Kirpik Bakımı?

Hindistan cevizinin içerisinde bulunan değerli vitaminlerin ve minerallerin kirpik bakımı için oldukça önemli olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Aynı zamanda bu kıymetli yağın saçlar ve kaşlarda da kullanılabileceği bilinmelidir.

Kirpik Bakım Yağı Göze Zarar Verir Mi?

Bakım yağlarının göze kaçmaması için büyük bir çaba sarf edilmelidir. Bilinen herhangi bir zararı yoktur fakat bu yağların herhangi bir kimyasala içermediğinden emin olmalısınız.

Kirpik Bakım Yağı Hazırlama?

Evde kendinize özel hazırlayabileceğiniz ve uzun süre kullanabileceğiniz bakım yağının malzemelerini 2 kaşık hint yağı, 2 kaşık tatlı badem yağı, 2 kaşık argan yağı ve 2 kaşık Hindistan cevizi yağı oluşturur. Tüm malzemeleri temiz bir kapta karıştırarak uzun süreli bir bakım yağı oluşturabilirsiniz.

Kirpik Bakımı İçin Doğal Yöntemler?

Vazelin, zeytinyağı, aloe vera, badem, Hindistan cevizi gibi yağları ihtiyacınıza göre tercih edebilir ve düzenli bir şekilde kullanımına başlayabilirsiniz.

Kirpik Bakımı İçin Karışım?

Yukarıda da saydığımız üzere belirleyeceğiniz herhangi üç farklı ya da dört farklı yağı eşit oranda karıştırarak, kendi ihtiyacınıza göre bir karışım elde edebilirsiniz.

Kirpik Bakımı İçin Ürünler?

Kirpiklerinizin sağlığı için önerilecek ürünler arasında ‘Vichy Liftactiv Serum, Mavala Double Lash, Dior, Shiseido’ yer alır. Fakat gratis, watsons gibi kozmetik marketlerden kendi kirpik tipinize uygun olan bir markayı da tercih edebilirsiniz.

Tatlı Badem Yağı ile Kirpik Bakımı?

Makyajdan ve kirden arındırdığınız kirpiklerinize tatlı badem yağını uygulayıp sabah yıkamak üzere uyuyun. Bu işlem kirpiklerinizin sağlıklı bir şekilde uzamasını ve kirpiklerinizin gürleşmesini sağlayacaktır.


Kirpik Bakımı hakkında yapılan yorumlar
Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapabilir ve yardım isteyebilir, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Kirpik Bakımı