Kasık Biti

kasik-biti

Kasık biti cinsel ilişki yoluyla bulaşan hastalıklardan biri olarak bilinir. Başkasının iç çamaşırını kullanmak ve iç çamaşırı hijyenine dikkat etmemek de bu bulaşma yolunu artıran risk faktörlerindendir. Kaşıntıyla kendini belli eden bu rahatsızlıkta başrolü yassı vücuda sahip ve kemirgen olarak nitelendirilen bitler üstlenir. Kasık bitinin farkında olmayan kişilerde genelde iç çamaşırı lekelenmeleri ve kaşıntı bölgelerinde tırnak izine rastlanır. Tıp dilinde bu rahatsızlığa pedikülozis adı verilmektedir. Bu hastalığa sahip bireylerin enfekte olma ihtimali oldukça fazladır. Klozetten bulaşma ihtimalinin oldukça fazla olduğu düşünülse de bu çok fazla geçerliliği olan bir durum değildir.

Kasık Biti Tedavisi?

Permetrin adı verilen ilacın kasık bölgesine uygulanması, bekletilmesi ve 10 dakika sonrasında yıkanması işlemi ile bu tedavi sağlanır.

Kasık Biti İlacı Fiyatı?

Kasık biti tedavisinde kullanılan ilaçların markası ve dozu değişiklik göstereceğinden dolayı belirli bir fiyat verilememektedir.

Kasık Biti Nedir?

Kasık biti insanların kanları ile beslenen kemirgen bitlerden oluşmaktadır.

Kasık Biti Nereden Bulaşır?

Kasık bitinin en fazla bulaşma yolu cinsel ilişki ve iç çamaşırı kaynaklıdır. Bunun dışında bilinen bir bulaş yolu bulunmamaktadır.

Kasık Biti Nasıl Anlaşılır?

Kasık bitinin anlaşılması kaşıntılı ile eş zamanlıdır. Kasık biti olan kişiler genelde kasık ve iç bacak bölgelerinde yoğun bir kaşıntıya maruz kalırlar.

Kasık Biti Belirtileri?

Kasık bitinin bilinen belirtileri arasında kaşınma, kaşınan bölgelerde tırnak izleri ve iç çamaşırlarının kan lekesi olması yer alır.

Kasık Biti Bulaşır Mı?

Kasık biti tıraş bıçağı gibi hijyenik ürünlerin, iç çamaşırlarının ortak kullanımı ve cinsel ilişki yoluyla bulaşan bir rahatsızlıktır.

Kasık Biti Saça Bulaşır Mı?

Kasık bölgesinde kümelenen bitler ve parazitlerin saça bulaşma ihtimali oldukça düşüktür. Fakat bulaşabilmektedir.

Kasık Biti Neden Olur?

Kasık biti bulaşma yoluyla geçen bir rahatsızlıktır ve bulaş dışında belirli bir sebebe tabii tutulmaz.

Kasık Biti İçin Hangi Doktora Gidilmeli?

Kasık biti rahatsızlığınızın tanı ve tedavisi için dermatoloji uzmanlarından yardım isteyiniz.

Kasık Biti Nasıl Teşhis Edilir?

Hastanın kasık bölgesinde aşırı derecede rahatsız eden kaşıntısının olması, bu kaşıntıya bağlı olarak kanama izleri ve kabuklanmalar doktorunuzun şüphelenmesini sağlar.

Kasık Biti Gözle Görülür Mü?

İleri seviyelere doğru ilerlediğinde bu bitlerin gözle görülmesi mümkün olur.

Kasık Biti Kimlerde Görülür?

Temizlik kurallarına riayet etmeyen, çok sayıda bireyle korunmasız cinsel ilişki yaşayanlar ve kıllı bölgeleri temizlemeyen kişilerde görülme olasılığı yüksektir.

Kasık Biti Kendiliğinden Geçer Mi?

İlaç tedavisi uygulanması şart olan hastalıklardan biridir.

Kasık Biti Tehlikeli Mi?

Yaşamsal ve hayati bir fonksiyona neden olmaz fakat sosyal yaşamı bozucu etkisi bulunduğundan dolayı tedavi edilmeye muhtaçtır.

Kasık Biti Zararları?

Kasık biti olan kişilerin sık sık kaşınma ihtiyacı olduğundan sosyal yaşamı bozar. Kaşıntılar yaralar ve kanma oluşturur.


Kasık Biti hakkında yapılan yorumlar
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Kasık Biti