Kasık Ağrısı

kasik-agrisi

Hem kadınlarda hem de erkeklerde görülebilir. Ağrı sürekli ve hafif sancılı olabilir. Ancak aralıklı zamanlarda şiddetli sancılarla da kendini gösterebilir. Asıl yeri kasık olan bu ağrı sırta bele de vurabilir ve bu bölgelerde de şiddetini gösterebilir. Ayrıca eğilme, çömelme, idrar yapma ve cinsel ilişki sırasında bu ağrı artış gösterebilir. Kasık ağrısına birçok sebep neden olabilir. Bu sebeplerin bir an önce teşhis edilmesi kasık ağrısını geçmesi için uygulanacak tedavinin seyrinde önemli yer tutar. Kasık ağrıları ciddiye alınması gereken bir ağrıdır ve genelde iç organlarda önemli bir hastalığın olduğuna işaret eder. Bir an önce hekime görünmekte fayda vardır.

Kasık Ağrısı Neden Olur?

Kasık ağrısı birçok hastalığın habercisi olabilir. Erkeklerde görülen kasık ağrısı, kasıklardaki kasların zorlanmış olması, o bölgenin enfeksiyon kapması, testislerde şişme, böbrek taşı, kasık fıtığı, testislerin su toplaması, gibi sorunlardan kaynaklı olabilir. Kadınlarda kasık ağrısı ise yumurtlama ağrısı ve adet sancısından kaynaklı olabilir. Regl döneminde veya yumurtlama döneminde alınan ağrı kesiciler bu ağrıların geçmesini sağlayabilir. Ancak halen geçmeyen bu kasık ağrısı; bel fıtığı, düşük, servikal stenoz, apandist, kasık fıtığı, idrar yolu enfeksiyonu, yumurtalık kistleri, sistit, üretrit, mesanede taş, dış gebelik gibi büyük sorunlardan kaynaklı olduğu söylenebilir.

Kasık Ağrısı Ne İyi Gelir?

Kasık ağrısına uzanmak ve dinlenmek iyi gelebilir. Bunun yanında rezene ve lavanta çayları iyi gelebilir. Ama bir hekime görünmek en iyisidir.

Kasık Ağrısı Ve İdrardan Kan Gelmesi?

Kasık ağrılarının sebeplerinden bir tanesi de idrardan kan gelmesidir. İdrardan kan gelmesi idrar yollarından enfeksiyon kapmasıyla oluşan bir durumdur. Erkeklerde prostat kanserine, kadınlarda ise mesane veya böbrek kanserine işaret edebilir.

Kasık Ağrısı Ve Akıntı?

Vajinal akıntılar şeffaf renkte ve az kokulu olduğunda normal karşılanabilecek bir şeydir. Ancak yoğun kıvamlı ,ağır kokulu, sarı veya yeşil renkli, parça şeklinde görülen akıntılar kasık ağrısına neden olduğu gibi birçok hastalığın da habercisi olabilir. Böyle bir durumla karşılaşıldığında hekime görünmekte fayda vardır.

Kasık Ağrısı Mide Bulantısı?

Bazı sindirim bozuklukları da kasık ağrısına sebep olabilir. Gıda zehirlenmesi ve bağırsak iltihabı yaşanması mide bulantısı ve kusmaya neden olabilir.

Kasık Ağrısı Hamilelik?

Hamileliğin 1. ayında kasık ağrıları yaşanabilir. Bu hamileliğin belirtisi olabilir ancak fazla ağrı vajinal kanamalara neden olabilir.

Kasık Ağrısı Nerede Olur?

Kasıklar mide ve baldırların arasında kalan kısımdır. Kasıklarda bulunan kaslar bacakların çalışmasını sağlar. Bu kısımda yaşanan ağrılar kasık ağrılarıdır.

Kasık Ağrısı Adet Olamama?

Adet gecikmesinde kasık ağrıları baş gösterebilir. Adet dönemi başladığında ve sona erdiğinde bu ağrılar dinecektir.

Kasık Ağrısı Ayaklara Vurma?

Ağır egzersizler ve spor yaralanmaları kasık ağrısına neden olabilir ve bu sebeple başlayan kasık ağrısı bacaklara ve ayaklara da yansıyabilir.

Kasık Ağrısı Ateş Basması?

Ateş basması, idrarda yanma ve kadınlarda vajinada oluşan fazla sıcaklık da kasık ağrısının belirtilerindendir. Bu durumda hekime görünmek şarttır.

Kasık Ağrısı Bele Vurma?

Kasık ağrısı bele vurabilir. Bunun sebepleri de idrar yollarında iltihaplanma, böbrekte taş ve kum olması, kasık fıtığı, kireçlenme, sinir sıkışması apandisit, bağırsaklarda iltihaplanma, bağırsakta spazm olması, kadınlarda dış gebelik, miyom bulunması, yumurtalık kistleri, erkeklerde kasık bölgesinde sperme birikmesidir.

Kasık Ağrısı Bacak Uyuşması?

Uzun ve ağır geçen kasık ağrısı bacak uyuşmasına neden olabilir. Bu durumda dahiliye uzmanına görünmek gerekir.

Kasık Ağrısı Corona Belirtisi Mi?

Corona virüs belirtileri arasında ateş, kuru öksürük, yorgunluk solunum sıkıntıları, baş ağrısı, boğaz ağrısı, ishal olma, göğüs ağrısı vardır. Ancak kasık ağrısı coronada görülmez.

Kasık Ağrısı Cinsel İsteksizlik?

Kasık ağrıları eğilme ve çömelmede rahatsızlık verdiği gibi cinsel ilişki esnasında şiddetli sancıya sebep olabilir. Bu ağrı yaşayan kadın ve erkeklerde cinsel isteksizlik yaşanabilir.

Kasık Ağrısı Cinsel Hastalık?

Uyuz, mantar, genital siğil, genital uçuk, yumurtalık kisti, gibi hastalıklara işaret edebilir.

Kasık Ağrısı Düşüğe Neden Olur Mu?

Gebeliğin ilk ayında yaşanan hafif kasık ağrıları normal sayılabilir. Ancak şiddetli kasık ağrıları gebelikte sorun olduğuna işaret edebilir ve düşük yaşanabilir. 

Kasık Ağrısı Doğum Sancısı Mı?

Gebeliğin son haftalarında doğum kasılmaları başlar. Ancak gebelik henüz 37. haftada bile değilse ve kasılmaların ,kasıkta yaşanan ağrıların şiddeti artıyorsa, vajinal akıntı fazla oluyorsa ve lekelenme varsa doktoru aramak gerekir.

Kasık Ağrısı Evde Nasıl Geçer?

Kasık ağrıları eğer fazla şiddetli değilse ama yine rahatsız ediyorsa evde yapılan sıcak su kompresi, uzanma ve rezene ile lavanta çayı iyi gelebilir.

Kasık Ağrısı Gebeliğe Engel Mi?

Kasık ağrısı kadınlarda yumurtalık kistine ve miyoma sebep olabilir ve bu gebeliği önleyebilir. Ancak kasık ağrısına neden olan adet sancısı, spor yaralanmaları gibi sebepler gebeliğe engel teşkil etmez.

Kasık Ağrısı hakkında yapılan yorumlar
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Kasık Ağrısı