Karın Germe Ameliyatı

karin-germe-ameliyati

Obezite ya da aşırı kilolu olmamıza rağmen bölgesel zayıflamaya ihtiyaç duyarız. Kalça ve göğüslerden sonra en fazla kilolu olan bölgemiz karın bölgemizdir. Aşırı kilo alıp verme, ya da mide küçültme ameliyatları sonrasında ve doğum sonrası bu bölgede deri sarkmaları görülebilir. Estetik olarak kişide rahatsızlık veren bu durum ufak bir cerrahi işlemle sonlandırılabilir.

Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Karın germe ameliyatı, cerrahi bir operasyon olup en etkili ameliyatlardan biridir. Kilo alıp verme sonrasında cildin sarmasından dolayı erkek kadın herkesin yaptırabileceği cerrahi bir karın şekillendirme işlemidir.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Karın germe ameliyatı sonrasında kendinize ekstra dikkat etmeli ilk 2 hafta öksürme, hapşırma gibi durumların gerçekleşmemesi, 1 hafta duşa girilmemesi, ameliyat sonrasında 1-2 ay boyunca korse takılması gerekmektedir.

Karın Germe Ameliyatı Olan Ünlüler Kimler?

Angelina Jolie, Tara Reed gibi ünlülerin karın germe ameliyatı yaptırdıkları bilinmektedir. 

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Cinsel İlişki Yasak Mı? 

Karın germe ameliyatı ciddi bir ameliyat olduğundan yaralar iyileşmeden cinsel ilişkiye girmek çok tehlikeli ve risklidir.

Karın Germe Sonrası Beslenme Nasıl Olmalı?

Karın germe ameliyatı sonrasında kişi eski beslenme düzenine devam ederse tekrardan kilo alıp verme durumu gerçekleşebileceğinden, bir diyetisyen ile birlikte ameliyat takibi yapılması önerilmektedir.

Karın Germe İçin Hangi Bölüme Gidilir?

Karın germe ameliyatı Estetik Cerrahi bölümünde yapılmaktadır.

Karın Germe Ameliyatı Caiz Mi?

Kişinin zaten iyi olan görünümünü daha iyi hale getirmesi caiz değildir. Fakat vücudunun bu durumu kişinin psikoloji durumunu etkiliyorsa kişinin psikolojik durumunu iyileştireceğinden caiz sayılmaktadır.

Karın Germe Ameliyatında Çatlaklar Gider Mi?

Karın germe ameliyatı sonrası sarkan ve fazlalık derideki çatlakların gideceği de bilinmektedir.

Karın Germe Dikişleri Ne Zaman İyileşir?

Karın germe ameliyatından sonra iyileşme süreci operasyonun nasıl geçtiğine de bağlıdır. Ameliyat sonrası 1-2 gün hastanede kalındıktan sonra hasta taburcu edilir. Ameliyattan 4 sat sonra ayağa kalkılıp destek yardımıyla yürünebilir. Ameliyattan sonra yapılan işlemler ve dikişler nedeniyle ağrı hissedebilirsiniz. Ameliyat sonrası 1-2 ay süreyle korse kullanmanız önerilir bu da vücudu istenilen şekle sokmak için yapılmaktadır.

Karın Germe Devlet Hastanesinde Yapılır Mı?

Devlet hastanesinde bulunan estetik cerrahlar doku estetik operasyonu yapıyorlarsa bu işlemi de yapmaları mümkündür. Fakat öncelikle gidip muayene olunması ve öğrenilmesi gerekmektedir.

Karın Germe Doğal Yollarla Nasıl Yapılır?

Doğal yollarla karın germe yalnızca spor ile mümkündür. Düzenli spor ve karın bölgesine özel antrenmanlar yapılması karındaki sarkmış doku için uygulanabilecek olup, aşırı sarkmış derilerin sporla dahi uzun bir süreç gerektirdiği ya da mümkün olmadığı bilinmektedir. 

Karın Germe Estetiği Nasıl Yapılır?

Karın germe estetiği ameliyat ile yapılan cerrahi bir operasyondur.

Karın Germe Estetiği Fiyatları Ne Kadar?

Karın germe ameliyatı fiyatları yerine göre değişkenlik göstermekle beraber yaptıracağınız yer ile iletişime geçip sormanız önerilmektedir.

Karın Germe Ameliyatı Ağrılı Mı?

Ameliyat esnasında anestezi altında olacağınız için bir şey hissetmeseniz de ameliyattan sonra yapılan işlemler ve dikişler nedeniyle ağrı hissedebilirsiniz. Öksürürken, hapşırırken ağrı ve acı hissetmeniz de olasıdır. Bu durumlar dikişlerinize zarar verebileceğinden kendinize özellikle dikkat etmeniz bu tür hareketlerden kaçınmanız gerekmektedir.

Karın Germe Komplikasyonları Neler?

Her cerrahi işlem gibi karın germe ameliyatında da komplikasyon riskleri mevcut olmakla beraber bunların en önemlileri kanama ve enfeksiyondur. Bu nedenle doktorunuzun vereceği ilaçları düzenli olarak kullanmanız, ağır kaldırmamanız ve ya ani hareketler yapmamanız gerekmektedir.


Karın Germe Ameliyatı hakkında yapılan yorumlar
Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapabilir ve yardım isteyebilir, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Karın Germe Ameliyatı