Karabiber Yağı Neye İyi Gelir?

(Karabiber Yağı)

karabiber-yagi-neye-iyi-gelir

Karabiber Yağı Neye İyi Gelir?

Karabiber yağı kolesterole iyi gelir. Sindirim sistemine iyi gelir. Kabızlık, ishal gibi problemleri ortadan kaldırır.

Sofralarımızın vazgeçilmez baharatlarından birisi olan olan karabiber oldukça faydalıdır. Karabiber sadece yemeklerde değil farklı alanlarda da kullanılıyor. Özellikle karabiber yağı içerisinde bulunan piperine maddesi ile vücudu oksidatif zararlardan korurken bir yandan da sindirim sistemi için iyi geliyor. Karabiber yağının ağrı kesici özelliği de bulunmaktadır. Kolesterolü dengeler ve vücutta detoks etkisi yaratır. 

Karabiber Yağı Faydaları Nelerdir?

Karabiber yağının birçok faydası bulunmaktadır. Sindirime yardımcı olur, sindirim sistemini düzenler, kabızlık, ishal ve gaz sancısı gibi durumlara iyi gelir. ağrı kesici özelliği vardır. Kemik ve kas ağrılarına iyi gelir. Romatizma gibi hastalıkların belirtilerini azaltmaktadır. Kolesterol seviyesini dengeler. Kan dolaşımına iyi gelir, mukus üretimini artırır. Kansere önlem alır. Kanser hücrelerinin artmasına engel olur. Anksiyete ve başka psikolojik problemlerin etkilerini azaltır. Sigarayı bırakma sürecinde yardımcı olur. Vücutta detoks etkisi yaratır. İştah açıcı özelliği vardır. 

Karabiber Yağının Zararları Nelerdir?

Karabiberin birçok faydasının yanında fazla ve bilinçsiz tüketildiğinde vücuda zararlar da verebilir. Mide yanmasına neden olur. Gözlerde ve deride yanmaya neden olur. Göze karabiber kaçtoğında gözlerde kızarıklık ve kaşınmaya neden olur. Gastrointestinal ve solunum yolu hastalıklarına sebebiyet verebilir. Astım hastalarına zarar verir. Gebe kadınlarda karabiber kullanımı rahatszılığa neden olur. Emziren kadınlarda emzirme sırasında bebeğe geçer ve bebeği rahatszı edebilir. Cilt kuruluğuna ve çatlaklara neden olur. Yaz aylarında kullanıldığında burun kanamsına ve çarpıntıya sebep olur. 

Karabiber Yağı Saça Faydaları Nelerdir?

Karabiber yağı saçlara sürüldüğünde saçlara canlılık verir. Saçlara parlal-klıkveriri ve saçlarda kabarmayı önler. Bunun yanında saçların daha sert ve dayanıklı olmasını sağlar. 

Karabiber Yağı Dudak Dolgunlaştırır Mı? 

karabiber yağı dudaklara sürüldüğünde dudakların şişmesine ve dolgun görünmesine sebep olur. Bu sebeple kullanılabilir. 

Karabiber Yağı Cilde İyi Gelir Mi?

Karabiber yağı ciltteki lekeleri giderir. Ergenlik döneminden kalan lekeler, doğumdan sonra oluşan lekeleri temizler ve genç bir görünüm sağlar. 

Karabiber Yağı Neye İyi Gelir?

Karabiber yağı kolesterole iyi gelir. Sindirim sistemine iyi gelir. Kabızlık, ishal gibi problemleri ortadan kaldırır. 

Karabiber Yağı Gut Hastalığına İyi Gelir Mi?

Karabiber yağı gut hastalığını önler. Ancak bilinçli kullanmak gereklidir.

Karabiber Yağı Nasıl Tüketilir?

Karabiber yağı birkaç damla ağıza damlatılır. Bunun yanında kas ağrısı için ağrıyan bölgelere sürülüp masaj yapılabilir. Yüksek tansiyon için bir bardak suyun içine karabiber yağı damlatılır ve içilir. Tansiyon düşürmeye fayda sağlar. 

Karabiber Yağı Yüze Sürülür Mü?

Karabiber yağı cilt lekelerine ve izlerine çok iyi gelir. Aynı zamanda kan dolaşımını artırır ve cilde genç, güzel bir görüntü verir. 

Karabiber Yağı Zayıflatır Mı?

Karabiber yağı yağ yakımını artırır. Böylece kilo vermeye yardımcıdır. 

hakkında yapılan yorumlar
Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapabilir ve yardım isteyebilir, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Karabiber Yağı