Kalıcı Makyaj

kalici-makyaj


Kalıcı makyaj organik boyaların mikro iğneler ile deri altına yerleştirilmesine verilen isimdir. Tek kullanımlık iğneler kullanılarak bu işlem yapılır. Kalıcı makyaj uygulanmadan önce kişinin ağrı ve acı hissetmemesi için anestezik kremler ve yağlar kullanılır. Bu sayede çok fazla ağrı ve acı hissedilmez. Kalıcı makyaj uygulaması, işlemi yaptıracak olan kişinin cilt türüne göre değişir. Cildin yumuşaklığı ve esnekliği bu konuda fark göstermektedir. Cildin en üst tabakasına yapılan bu boyalar organik olduğu için insan sağlığı için bir tehlike oluşturmaz. Ayrıca kalıcı makyaj uygulamasının sürekli yenilenmesi gerekir. Çünkü zamanla kaybolur. Kalıcı makyaj kaş, dudak ve göz kenarlarına yapılır. Bunun dışında meme ameliyatı olan kadınlarda meme ucu rengi yapılabilir. Yara izleri kapatılabilir ve vitiligo hastalığı için de yapılabilir.

Kalıcı Makyaj Fiyatları Nelerdir?

Kalıcı makyaj uygulamasının fiyatları işlemin uygulandığı bölgelere göre değişiklik gösteriyor. Bunlar; kaş için: 1400 lira ile 1700 lira, dudak için: 1500 lira ile 1800 lira, kalıcı eyeliner ve dipliner için: 1200 lira ile 1400 lira arasındadır.

Kalıcı Makyaj Nedir?

Kalıcı makyaj boyaların mikro iğneler ile deri altına uygulanmasıdır. Bu sayede her zaman makyajlı gibi görünür. Estetik için yapılan bir uygulamadır.

Kalıcı Makyaj Abdest Geçirir Mi?

Kalıcı makyajın abdest geçirip geçirmediği bilinmemektedir. Ancak kalıcı makyajda doğal boyalar kullanılır.

Kalıcı Makyaj Alerji Yapar Mı?

Kalıcı makyaj doğal boyalarla yapılır. Ancak yine de bazı kişilerde alerjik reaksiyonlar görülebilir. Bu sebeple kalıcı makyaj yaptırmak isteyen kişilerin önce hekime danışması ve alerjisi olup olmadığını öğrenmesi gerekir.

Kalıcı Makyaj Derinin Hangi Katmanına Uygulanır?

Kalıcı makyaj derini en üst tabakasına yani epidermise denilen bölgeye uygulanır.

Kalıcı Makyaj Günah Mı?

Kalıcı makyaj genelde estetik kaygılar için yapılmaktadır. Bu sebeple yapıldığı için dinen caiz değildir. Ancak bazı durumlarda (kaş dökülmesi, meme alınması, vitiligo hastalığı) kişiler psikolojik olarak kendilerini kötü hissedebilirler. Bu durumda kalıcı makyaj yaptırılabilir. Dinen caiz sayılır.

Kalıcı Makyaj Hamileyken Yapılır Mı?

Hamilelik dönemi hormonal değişikliklerin enfazla yaşandığı dönemdir. Bu sebeple hamile kadınlara kalıcı makyaj uygulanmaz.

Kalıcı Makyaj Hangi Bölgelere Uygulanır?

Kalıcı makyaj kaş, dudak, göz çevresi bölgelerine yapılır. Bunun dışında cilt lekelerini gidermek için yapılabilir. Meme ameliyatı olan kadınlara meme ucu renklendirilmesi için yapılır. Vitiligo hastaları için yapılabilir. 

Kalıcı Makyaj hakkında yapılan yorumlar
Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapabilir ve yardım isteyebilir, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Kalıcı Makyaj