Kalçada Sivilce

kalcada-sivilce

Sivilceler ergenlikle birlikte hayatımıza giren ve bizleri rahatsız eden bir durumdur. Ağrı yapmasının yanı sıra vücudumuzdaki başka bir hastalığın da habercisi olması ile de bilinirler. Yüz, çene ve alın bölgesinde görülen sivilceler genellikle iç organlardan hatta karaciğerin aşırı yağlanmasından kaynaklanmaktadır. Fakat kalçada çıkan sivilceler için iç organlardan kaynaklandığı düşüncesi akla gelmemelidir. Başka hastalıkların habercisi niteliğinde olabilen kalça sivilceleri ergenlikte ve yetişkinlikte de süregelen ve genelde kadınlarda görülen bir durumdur. Çoğu zaman zararsız olabilen fakat yine de kontrol altında tutulması gereken bu durumu sizlerle birlikte sitemizde daha yakından inceleyeceğiz.

Kalçada Sivilce Neden Çıkar?

Daha fazla hareket eden ve terlemeye daha yatkın olan kişilerde, kıl köklerinin iltihaplanması durumu ortaya çıkar. Nemli kalan kıl diplerinin sivilceleri meydana getirdiği bilinir. Buna ek olarak vücudu sıkan kıyafetlerin tercih edilmesi, hormonal değişiklikler ve bozukluklar, spor ya da egzersiz sonrası duş alamama gibi faktörler kalçada sivilcelenmenin en net sebepleri arasında yer alır.

Kalçada Sivilce Kremi?

Kıl köklerinin iltihaplanmasını engelleyen bu kremi eczanelerden temin ederek kullanabilir buna ek olarak dar kıyafet giyme tercihinizi bir süre boyunca erteleyebilirsiniz.

Kalçada Sivilce Gibi Şişlik?

Kalçada sivilceyi andıran şişlikler denildiği ilk anlardan çıban akla gelmektedir. Sivilceye dönüşüp kuruma ihtimali daha yüksektir fakat bu bir çıban ise iltihaplanmadan çok bakteriyi akla getirmelidir.

Kalçada Sivilce İzleri?

Kalçada çıkan bu izler genelde sivilcelenmeden kaynaklanan ve farkında olmadan kuruyup dökülen sivilcelerin izleridir. Göz önünde olmasa bile rahatsızlık veren bu durum için bitkisel çözümlerden faydalanabilmek mümkündür.

Kalçada Sivilce Bitkisel Çözüm?

Bitkisel çözüm önerisi olarak; alınan iki adet antibiyotik ve 2 tatlı kaşığı kil zeytinyağı ile karıştırılmalı ve bölgeye sürülmelidir.

Kalçada Sivilce Hangi Hastalığın Belirtisidir?

Yapılan araştırmalara göre bilinen ve tespit edilen herhangi bir rahatsızlığın belirtisi olarak bilinmiyor fakat bazı hormonal bozukluklar olabilmektedir.

Kalçada Sivilce Hangi Vitamin Eksikliği?

Edinilen verilere göre kalçada sivilce problemlerinde herhangi bir hormon ya da vitamin yetersizliğinden bahsedilmez. Bu durumda hormon ölçümleri yapılması gerekir.

Kalçada Sivilce Gibi Kabarcıklar?

İçi ürün dolu olmasa da sivilceye benzeyen şişlikler el değmediği sürece kendiliğinden iyileşirler fakat bu kabarcıklar kalça yüzeyinin genelini kapsıyor ise mutlaka bir uzman desteği alınmalıdır.

Kalçadaki Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer?

Kalçadaki sivilce lekeleri eczanelerden temin edilen ilaçlarla ve evde bitkisel yöntemlerle giderilmektedir fakat çok büyük ölçülerde başarı beklemez mümkün değildir. 

Kalçada Sivilce Neyin Belirtisi?

Vücudunuzu çık sıkan ve hava almanızı engelleyen kıyafetler giydiğinizin, adet öncesi sendromlar yaşadığınızın ve hormonal bozukluklarınızın olduğuna işaret etmektedir. 

Kalçada Çıkan Sivilcelerin Tedavisi?

Dar kıyafetler giyinmekten kaçınmalı ve hormon testleri yaptırmalısınız. Aynı zamanda olması gereken aralıklarla duş almaya özen göstermelisiniz.

Kalçada Sivilce ve Kaşıntı?

Hormonal bozuklukların neden olduğu sivilceler, oturma ve kıyafetlerle sürekli temas halinde olduğu için kaşıntı yapabilmektedir.


Kalçada Sivilce hakkında yapılan yorumlar
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Kalçada Sivilce