Kadınlarda Orgazm

kadinlarda-orgazm

Erkeklerin cinsel ilişkilerde orgazma erişmesi kadınlarda ki orgazma oranla çok daha kısa sürede gerçekleşir. Orgazm beyne ulaşan zevkin genital bölgeyle eş zamanlı çalışmasından kaynaklanır. Cinsel birleşme esnasından önce yapılan ön sevişme, hazzı daha fazla hissetmeye ve kadını hazırlamaya başlar. Fizyolojik ve psikolojik olarak tatmin, orgazma erişmeyle birlikte beklenir. Orgazm ve seks mutlu bir bireyin yaşaması gereken özel anlardandır. Erkek ve kadınların yaşadığı orgazm birbirinden farklıdır. Kadınların yaşadığı orgazm daha kapsayıcıdır ve iki şekilde gerçekleşir. Vajinal orgazm ve klitoris orgazmı hatta çoklu orgazm diye tabir edilen kelimeler bile kadınların erkelerden daha fazla zevk aldığının, kadınların erkeklerden daha şanslı olduğunun da bir kanıtıdır. Fakat maalesef bastırılmış duygular, doğru bilinen yanlışlar ve kadın fizyoloji neticesinde çoğu kadın orgazmın tarifini bile yapamayacak kadar konuya uzaktır. Yaşadığı seksten zevk almak isteyen, birlikte olduğu kişiyle daha fazla doyuma ulaşmak isteyen kadınlar doğru bilinen yanlışları hızla araştırıp öğreniyor. Bizler de bu yazımızda kadınlarda orgazmla ilgili ulaşabildiğimiz her bilgiyi sizler için derledik...

Kadınlarda Orgazmı Kolaylaştıran Bitkiler Neler?

Birçok bitki aslında ilaç muhteviyatı olarak da bilinir. Şu an aslında ilaç olarak satılan her ürünün hammaddesi bitkilerdir. Bitkilerin içinde bulunan bazı aminoasitler ise orgazma yardımcıdır. Onlardan bazıları ise avokado, acı biber, muz, ballı cevizdir.

Kadınlarda Orgazmdan Sonra Kanama Neden Olur?

Normal şartlarda orgazmdan sonra kanama yaşayan kadın sayısı çok azdır. Fakat bazı durumlarda beklenmeyen regl veya after day adı verilen ertesi gün haplarından sonra kanama yaşarlar. Bu iki farklı durum birbiriyle karıştırılmamalıdır.

Kadınlarda Orgazmı Kolaylaştıran Hareketler Neler?

Her kadın cinselliği partneriyle birlikte uyum içerisinde yaşamalıdır. Kadınlar penetrasyonu (birleşmeyi) en fazla yaşayabilecekleri hareketleri zaman içerisinde kendileri bulacaktır. Fakat önerilen kadınların özellikle partnerinin üstündeyken, kalçasıyla ufak ufak daireler çizmesi önerilir.

Kadınlardan Orgazmdan Sonra Kasık Ağrısı Neden Olur?

Kadınlarda yaşanan cinsel ilişki sonrası kasık ağrısı görülebilir. Uzmanlar ise bunun sebebini 'sistit, vajinit, polikistik over sendromu' gibi hastalıklarla ilişkilendirir. Bu durumda muhakkak bir hekime danışılması gerekir.

Kadınlarda Orgazmın Süresi Ne Kadar?

Yapılan araştırmalara göre kadınlarda orgazm süresi 10-20 saniye arasında değişiyor.

Kadınlarda Orgazmın Tarifi 

Her kadın yaşadığı zevkin tarifini farklı izah etmekte. Kimine göre yüksek bir yerden düşer gibi, kimine göre ise açılıp kapanma hissidir. Ortak kanıya varılmış bir tarif maalesef bulunmuyor.

Kadınlarda Orgazm Oranı

Kadınlarda orgazm olabilme oranı gelişmemiş, gelişmekte ve gelişen ülkelere göre farklılık gösterir. Fakat dünya ortalamasına bakıldığında orgazmın ne olduğunu bilen ve yaşayan kadınlar, yüzde 30'u geçmiyor.

Kadınlarda Orgazm Olamama Sorunu Nasıl Tedavi Edilir?

Kadınlarda orgazm olamama sorunu anorgazmi olarak tabir edilir. Psikolojik seanslar, çeşitli terapiler ve eş terapileriyle çözüme kavuşturmak amaçlanır.

Kadınlarda Orgazm Nasıl Kolay Olur?

Orgazm; utanmadan, sıkılmadan ve baskı hissetmeden yaşanan ilişkilerde beklenen muhtemel bir sonuçtur. Ön yargılardan, öz güvensizliklerden sıyrılmaya başaran kadınların rahatlıkla orgazm olması beklenir. Ayrıca beraber olduğu kişiye de kendisini iyi ifade etmesi önemli bir etkendir.

Kadınlarda Orgazm Orucu Bozar Mı Diyanet?

Orgazm olmak cinsel ilişki ve mastürbasyonla mümkündür. Bahsedilen durumlar ise orucu bozacak niteliktedir. Orucun bu durumlar karşısında bozulması ise bir günlük kefaret gerektirir.

Kadınlarda Orgazmın Belirtileri Neler?

Hızlı nefes alıp verme, terleme, meme uçları ve dudaklarda koyulaşma, penetrasyon esnasında rahmin gevşeyip kasılması gibi belirtiler orgazmın en temel unsurlarıdır.

Kadınlarda Geç Orgazmın Nedenleri Neler?

Kadınlarda orgazm bozukluğu olarak belirtilen geç orgazmın psikolojik ve fizyolojik olarak bir çok nedeni bulunur. Bunun nedenleri arasında, utanma, odaklanma sorunu, partnerle yaşanan olumsuzluklar gibi durumlar yer alır.

Kadınlarda Geç Orgazmın Tedavisi

Kadınlarda orgazmın geç olması sorunu çiftin ilişkisini etkileyecek duruma gelebilir. Bu durumda çift terapisine gidilmesi önerilir. Çift terapisinin yeterli gelmediği ve daha çok fiziksel bir sorun olduğu anlaşıldığı durumlarda kadın için egzersizler, hareketler, ilaçlar verilebilir.

Kadınlarda Orgazmı Kolaylaştırma

Kadınlarda orgazmın kolaylaşması için tavsiye edilen birkaç durum mevcut. Bunlardan ilki doğru pozisyonu bulmaktır. Hemen akabinde bacakların duruşu, hayal dünyasını geliştirmek, klitorisi uyarıcı hamlelerde bulunmak çok önemlidir ve tavsiye edilir.

Kadınlarda Orgazmı Kolaylaştıran Ürünler

Eğer kadınlarda orgazmın gecikmesi vajinal kuruluğa bağlıysa kayganlaştırıcı jel kullanımı önerilir. Bazen de daha fazla uyarılmaya ihtiyaç duyan kadınlar için partnerinin tırtıklı prezervatif kullanması gerekebilir.


Kadınlarda Orgazm hakkında yapılan yorumlar
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Kadınlarda Orgazm