Kadınlarda Horlama

kadinlarda-horlama

Çok sık horlama, gece apnesi veya daha basit olarak nefes almayı durdurabilir. Hastalığın tanımlanması basittir. Uyuyanın nefesini dinleyin. Horlama kısa süreli solunum duruşları ile kesintili ise, mümkün olan en kısa zamanda bir muayene yaptırmanız gerekir. Bu fenomenin arka planı karşısında kalp atışı yavaşlar ve akciğerler yeterince hava alamazlar. Bu nedenle, bir gün kardiyovasküler sistem başarısız olabilir ve solunum iyileşmez. Uyku sırasında horlama, kural olarak,birçok insanda görülür ve ciddi anormalliklerin bir işareti değildir. Bu gibi durumlarda ek tanı veya özel tedavi gerekmez. Ancak, sürekli yüksek sesli bir kadın horlaması hem kadına hem de başkalarına rahatsızlık verebilir. Bazı durumlarda obstrüktif uyku apnesinin bir habercisidir. Kadınlarda horlama gibi bir hastalık, bir rüyada nefes darlığı, kısa süreli uyku bozuklukları, baş ağrısı, gün içinde uyuşukluk, hafıza bozukluğu, kalp ritim bozukluğu neden olabilir saldırıları ile karakterizedir.

Kadınlarda Horlama Neden Olur?

-40 yaştan sonra horlama sorunu daha da artmaktadır.

-Rüyada görülen nedenlerden dolayı olabilir.

-Solunum problemleri nedeniyle olabilir.

-Kronik aşırı çalışma nedeniyle olabilir.

Kadınlarda Horlama Sebepleri Neler?

Bazı kadınların hamileyken daha sık horladığına dair bir söylenti vardır fakat horlamanın aslında üç temel teorisi vardır. Hormon artışı, boyun bölgesinde biriken yağ ve bozuk uyku pozisyonları.

Kadınlarda Horlama Nasıl Tedavi Edilir?

-Yumuşak damak kas sistemini güçlendirmek için düzenli düzenli jimnastik egzersizleri yapmak için gereklidir. Bunlar arasında: ıslık, sesin tekrarı "ve", şarkı söyleme.

-Uyku, rahat bir konumda ve rahat koşullarda yeterli zamana ihtiyaç duyar.

-Sleepex veya Good Night gibi özel ilaçları horlamasında çok etkilidir. Bu fonlar kasları tonize eder, mukus boğazının kurumasını önler, farinksin şişmesini giderir.

-Solunum sistemini hava ile besleyen cihazların yardımı ile şiddetli bir horlama şekli elde etmek mümkündür.

-En zor durumlarda, cerrahi müdahale gerekebilir.

Kadınlarda Horlama Tedavisi

Kadınlarda horlama tedavisi hastaların evlerinde yapabileceği türden bir tedavidir. Eğer boyutu çok büyükse ancak o zaman cerrahi bir müdahale gerekmektedir.

Horlama Sorunu İçin Hangi Doktora Gitmeliyiz?

Horlama sorununuz için KBB yani Kulak Burun Boğaz doktoruna gitmelisiniz.

Horlamanın Tedavisi Var Mı?

Evet, horlama sorununun tedavisi vardır.

Kadınlarda Horlama hakkında yapılan yorumlar
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Kadınlarda Horlama