İple Yüz Germe

iple-yuz-germe

İple yüz germe cerrahi kesiler olmadan sarkan derinin gerilmesini sağlayan ve estetik bir görünüm kazandıran işlemin adıdır. Bu işlem ile daha genç daha parlak ve sıkı bir görünüm sağlanır. İple yüz germe, iple yüz asma, iple yüz germe tedavisi, iple gençleştirme, ameliyatsız yüz germe olarak da bilinir. Deri altına ipler yerleştirilir. Germe ve asma yöntemi ile alt yüz, üst yüz, orta yüz ve yan yüzlerde problem belirlenir. Bu bölgeler kalem ile çizilir. İpler bu çizilen yerlere kanüller ile yerleştirilerek itilir ve germe sağlanır. Bu şekilde deri altına ağ şekli yapılır ve sarkan, gevşeyen bölgede deri askıya alınır.

İple Yüz Germe Ağrılı Mı?

İple germe işleminde düz, kılçıklı veya konili ipler kullanılır. İple yüz germe işleminden önce uygulanan bölgeye kremler sürülür. Bu kremler o bölgede hissizliğe neden olur. Bu sayede hasta hiçbir şekilde acı ve ağrı hissetmez. 

İple Yüz Germe İşlemi Kimlere Uygulanmaz?

İple yüz germe işlemi hamile olan ve bebek emziren kadınlara yapılmaz. Ayrıca ilaç kullanan, çok derin sarkmaları ve kırışıklıkları olan kişilere de uygulanmaz. Bunun haricinde herkese uygulanabilir.

İple Yüz Germe Kalıcı Bir İşlem Midir?

İple yüz germe işlemi kalıcı bir işlem değildir. Deri altına yerleştirilen ipler zamanla deri altındaki enzimler ile deformeye uğrar ve yok olur. Bu sebeple ikinci kez tekrar edilebilir. İple yüz germe işlemi herhangi bir risk taşımaz. Ancak yine de ilaç kullanan ve bazı alerjileri olan kişilere uygulanmaz.

İple Yüz Germe Kimler Yaptırabilir?

İple yüz germe işleminde genellikle 30 yaş ve üzeri kişiler uygulanır. 18 yaşından küçük kişilere bu işlemin uygulanması pek uygun değildir. İple yüz germe hamile olmayan, bebek emzirme döneminde olmayan, herhangi bir alerjik reaksiyonları olmayan, ilaç kullanmayan kişilere uygulanır.

İple Yüz Germe Nasıl Yapılır?

İple yüz germe işleminden önce kişinin yüzüne bazı kremler sürülür. Bu kremler acı hissetmeyi engeller ve uyuşturur. Daha sonra yüzde sarkma olan bölgeler işaretlenir. Bu işaretlenen bölgelerden özel ipler deri altına ince iğneler ile birlikte yerleştirilir. Bu işlemin herhangi bir riski yoktur.

İple Yüz Germe Komplikasyonları Nelerdir?

Bazı kişilerde morluklara neden olabilir. bu morluklar geçicidir. Kişi işlemden sonra normal yaşamına geri dönebilir. Birkaç gün boyunca kişi yüzüstü yatmaktan kaçınmalıdır. İple yüz germe işleminin etkisi 1.5 veya 2 yıl boyunca devam eder. Ancak daha sonra deri altındaki enzimler ipler deforme olmasına ve yok olmasına neden olur.

İple Yüz Germe Güvenli Bir Uygulama Mıdır?

İple yüz germe işlemi hem kolay bir işlemdir hem de çok güvenlidir. Herhangi bir riski yoktur. Ancak hamilelere ve bebek emziren kişilere uygulanmaz. Alerjisi olan ve ilaç kullanan kişilere uygulanmaz. İple yüz germe işleminden sonra bazı kişilerde morluk oluşabilir ama bu geçicidir. İşlemden sonraki birkaç gün yüzüstü yatmamak ve yüze darbe almamaya çalışmak gerekir.

İple Yüz Germe Avantajları Nelerdir?

iple yüz germenin en önemli avantajı bu işlem için anestezi yapılmaması ve cerrahi operasyon yapılmamasıdır. Bu sayede herhangi bir risk oluşmaz. Ayrıca kişi daha çabuk iyileşir. İple yüz germe işleminden sonra cilt sarkmaları azalır, cilt ve gıdı sıkılaşır, kaşlar kaldırılır ve şekillendirilir. Yüzde daha genç ve daha estetik bir görünüm sağlanır.

İple Yüz Germe İyileşme Süreci Nasıldır?

İple yüz germe işleminden sonra hastada biraz morluklar olabilir. Ancak bunlar geçicidir. İşlemden önce yüze sürülen anestezik kremler geçici hissizliğe neden olabilir. İşlemden 1 -2 saat sonra hastanın ayağa kalkmaması ve dinlenmesi gerekir. İşlemden sonra kaşınmamalı, hemen yemek yemeye başlamamalı, yüze su çarpılmamalıdır. İlk ay boyunca yüz üstü uyumaktan kaçınmak, yorucu egzersizlerden kaçınmak ve yüze darbe almaktan kaçınmak gerekir.

İple Yüz Germe hakkında yapılan yorumlar
Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapabilir ve yardım isteyebilir, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

İple Yüz Germe