İmpotans

impotans


İmportans birçok kişinin başına gelen bir iktidarsızlık sorunudur. Çoğu kişinin sakladığı ve konuşmaktan çekindiği bir durumdur. Çevresel etmenler, beslenme düzeni, hava koşulları gibi durumlar bu rahatsızlıklara sebep olmaktadır. Bu sorun tedavi edilebilir bir rahatsızlıktır. 

İmpotans Nedir?

İmpotans, iktidarsızlık sorunu olarak bilinmektedir. Erkek bireylerin karşılaştığı bir sorun olarak meydana gelmektedir. Bu sorun uzman hekime danışılarak tedavi süreciyle tedavi edilmelidir. Gerekli adımları uygulayarak tedaviyi başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

İmpotans Nedenleri Nelerdir?

İmpotans sorununun fiziksel ve psikolojik etkileri birlikte etki etmektedir. Psikolojik nedenler, sistemik sorunlar, sinir sistemi rahatsızlıkları, kronik hastalıklar, hormonal sorunlar, sigara kullanımı, ilaç kullanımı, idrar yolu hastalıkları altında yatan sebeplerdir.

İmpotans Tedavisi Nasıl Yapılır?

Cinsel fonksiyon tedavisine başlanmadan önce tanı konulmalıdır. Hastanın sigara, alkol tüketimini azaltmak ve düzenli spor yapmak tedaviyi desteklemektedir. İlaç tedavisi uygulamak, sertleşmeye yardımcı enjeksiyonlar yapmak, ESWT ile şok uygulamak, damarsal ameliyatlar, vakum cihazı uygulamaları, cerrahi yöntemler uygulanan diğer tedavi edici yöntemlerdir.

Tansiyon İlaçları İmpotans Yapıp Cinsel Gücü Azaltır Mı?

Yüksek tansiyon hastalarının kullandığı ilaçlar impotansa neden olabilmektedir. Beta bloker inhibitörleri, kalsiyum kanal blokerleri, ACE inhibitörleri gibi bileşenler sertleşme sorununa neden olabilmektedir. 

İmpotans Belirtileri Nelerdir?

İmpotans belirtileri arasında psikolojik nedenler bulunabilir kişi bir psikologdan randevu alarak sorunun altında yatan nedenleri araştırmalıdır. Stresli yaşam tarzı, aile ve çevresel etmenler ereksiyon sorununa yol açmıştır. Bu sorun uzun sürede ortaya çıkmaktadır. Kişi ilişki sırasında sertleşme problemleri yaşamaktadır.

İmpotans Anlamı Nedir?

İmpotans kelimesi esasında sertleşme sorunu olarak bilinmektedir. Erkek partner cinsel ilişki sırasında yeterince sertleşemez ve tatmin edici role bürünemez. Bu sorun genelde 40 ile 70 yaşları arasında ortaya çıkmaktadır. Tedavi edilmesi gereken ve altında yatan nedenin araştırılması gereken bir sorundur.

İmpotans Kelime Anlamı Nedir?

İmpotence Fransızca bir kelime ve güçsüzlük anlamına gelmektedir. Latince İmpotentia sözünden türemiştir.

Erkeklerde İmpotans Nedir?

İmpotans cinsel birleşme sırasında erkeğin sertleşememesi sorunudur. Birçok erkek bu durumla karşı karşıya kalmaktadır ve genelde ileriki yaşlarda ortaya çıkmaktadır.

İmpotans Nasıl Tedavi Edilir?

Öncelikle tedaviye başlamadan buna neden olan sorunu bulmak gerekir. Cinsel hayatı düzene sokmak için belirli pratikler yapılmalıdır. Hormon kullanılabilir veya cerrahi müdahalelerde bulunulabilir.

İmpotans Sebepleri Nelerdir?

Penise giden atardamarlarda tıkanıklık meydana gelebilir. Penis damarları hasar görmüş olabilir. Hormonlarda bozukluklar, bazı ilaçların yan etkileri gibi etkiler sertleşme sorununu da meydana getirebilir.

İmpotans Yan Etkileri Nelerdir?

Bu rahatsızlığın yanında bir takım rahatsızlıklarda belirebilir. Sertleşme sorununun altında yatan sebepler olacağı gibi bu sebeplerle beraber sertleşme sorunu da eklendiğinde kişi özgüvenini yitirip psikolojik olarak bir çöküşe geçebilir.

 


İmpotans hakkında yapılan yorumlar
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

İmpotans