Hijyenik Ped

hijyenik-ped

Kızlarda ergenlik dönemine girilmesi ile birlikte her ay görülen ve yaklaşık bir hafta süren adet kanamaları olur. Bu dönemde iç çamaşırlarının lekelenmemesi için ve hijyenik olması açısından bez türevi emİci bir malzemeye ihtiyaç duyulur. Eski dönemlerde kullanılan kumaş parçaları ise hijyenik olmaması ve kullanım açısından zorluk yaratması bakımından artık tarihe karışmış durumdadır. Bunun yerine çeşitli firmaların piyasaya sunduğu hijyenik pedler kullanılmalıdır. Tek kullanımlık olan ve gayet makul fiyatlarla satışa sunulan bu pedler, sık sık değiştirilmelidir. Kullanımı ise çocukluk dönemlerinde okullarda verilen eğitimlerle önemli bir şekilde öğretilir. Ergenliğe yeni giren kızlar için aydınlatıcı olmasını dilediğimiz yazımız sizlerle…

Hijyenik Ped Nedir?

Hijyenik ped, hazır satışa sunulan ve pamuklu malzemelerle üretilen, regl dönemlerinde ve normal dönelerde de kullanılan hijyenik bir tüketim malzemesidir.

Hijyenik Ped Markaları?

Türkiye’de ve dünyada en çok bilinen hijyenik ped markaları, ‘Molped, Orkid, Koteks ve Sleepy’dir. Türkiye2de ise yerel marka olarak La Belle isimli markalar çeşitli kozmetik mağazalarında satılır.

Hijyenik Ped Kdv Oranı?

Temizlik malzemeleri olarak bilinen her şey ülkemizde %18’lik KDV oranıyla vergilendirilir. Hijyenik ped de temizlik malzemeleri kategorisinde değerlendirildiğinden dolayı %18 KDV oranı ile vergilendirilir.

Hijyenik Ped Fiyatları?

Hijyenik ped fiyatları satılan mağazaların satış politikalarına göre ve markalara göre değişiklik göstermekle beraber ortalama olarak 3-20 Türk Lirası arasında değişebilir.

Hijyenik Ped Çantası?

Taşıma kolaylığı olması açsısından trendyol, hepsiburada, watsons, gratis gibi mağazalardan cüzi bir fiyatla satışa sunulan ped çantalarına erişebilirsiniz.

Hijyenik Ped Atık Kutusu?

Bu atık kutusu birçok alışveriş merkezinde ve umumi lavabolarda bulunur. Bu kutunun bulunmasının esas sebebi hijyenik bir şekilde diğer çöplerle karıştırılmadan yok edilmesi içindir.

Hijyenik Ped Kullanımı?

Ambalajından çıkarılan bir adet ped tüm yapışkan bantlarından ayrılır. Yapışkan yüzeyi iç çamaşırına denk gelecek şekilde yerleştirilir. Yine aynı şekilde iki yanda bulunan kanatlar kıvrılarak sabitlenir.

Hijyenik Ped İngilizce Nedir?

Hijyenik pedin İngilizce kullanımı ‘Sanitary Ped’ olarak bilinmektedir.

Hijyenik Ped Son Kullanma Tarihi?

Raf ömrü oldukça uzun olan ve dayanıklı tüketim malzemeleri olarak bilinen hijyenik pedlerin son kullanma tarihi üretim tarihinden itibaren 5 yıl sonrasında sonlanır.

Hijyenik Ped Sağlıklı Mı?

Hijyenik pedler kullanım kolaylığı ve sağlıklı olması açısından sıklıkla tercih edilir. Uzun süre değiştirilmemesi durumlarında zararları bulunabilir fakat genel anlamda bakıldığında oldukça sağlıklıdır.


Hijyenik Ped hakkında yapılan yorumlar
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Hijyenik Ped