Hamile Alışverişi

hamile-alisverisi

Hamileliğin gelişmesi ile birlikte anne adayının psikolojik ve hormonal değişimlerinin yanı sıra fiziksel değişimler daha ön plandadır. Karnın ve kalçanın büyümesi, kilo alımı gibi faktörler anne adayını normal kıyafetleri kullanım konusunda oldukça zorlar. Bu nedenle gebeliğin üçüncü ayından itibaren çeşitli alışverişler yapmak mecburi hale gelir. Hamilelikten doğuma kadar geçen süre zarfı içerisinde anne adayının vücudunu sıkmaması gereken kıyafetler tercih etmesi önemlidir. Özellikle karnı sıkmayan pantolonlar tercih etmek gereklidir. Giyim piyasasının sunduğu çok çeşitli kıyafetler ile bu değişikliklere oldukça kolay bir şekilde alışılır. Hamile pantolonu ismi verilen kıyafetler bu dönemde anne adayının hayatını oldukça kolaylaştırmaktadır. Çeşitli internet siteleri ve bebek mağazalarından temin edilen kıyafetler, anne adayının kendisini daha güzel ve önemli hissetmesine de yardımcı olmaktadır.

Hamile Alışverişi Gerekli Mi?

Hamile alışverişi günümüzde her ne kadar bir lüks gibi karşılansa da işin aslı tam olarak öyle değil. Değişen vücut yapısına uyumlu olarak yeni, kıyafetler, ayakkabılar ve kişisel bakım gereçleri yeni ihtiyaçlar ve zorunluluk haline gelebilmektedir.

Hamilelik Alışverişine Ne Zaman Başlanmalı?

Kilo alımının gözle görülür ve hissedilir hale gelmesine başlaması ile gündelik kıyafetler artık eskisi gibi rahat hissettiremeyebilir. Genellikle 2 ile 3 aylık hamile olunduğundan alışverişe çıkılır fakat belli bir tarihi de bulunmamaktadır.

Hamile Alışverişi Nasıl Olmalı?

Hamilelik alışverişinde anne adayının rahat etmesini sağlayacak pamuklu iç çamaşırları, rahat terlikler, ortopedik ayakkabılar ve kişisel bakım malzemeleri alınmalıdır. SDon aylara gelindiğinde ise daha çok hastanede lazım olacak bez, peçete, göğüs pedi, terlik ve lohusa takımı gibi şeylere yönelik birikimler yapmak gerekir.

Hamilelik Alışveriş Listesi?

Saç bakımı için fırça, havlu, ıslak mendil, krem, pijama, lohusa takımı, bornoz, bebek için alt değiştirme örtüsü, zıbın, battaniye gibi eşyalar alınabilir.

Hamilelikte Bebek Alışverişi Ne Zaman Yapılır?

Bebek alışverişi için hoşunuza giden her malzemeyi dilediğiniz zaman dilimlerinde alabilirsiniz. Fakat bebeğin cinsiyetinin öğrendikten sonra ve doğuma 2 ay kala alışveriş yapmak oldukça işinize yarayacaktır.

Hamilelikte Bebek Alışverişi Listesi?

Islak mendil, yenidoğan bez, bebek şampuanı, bebekler için üretilmiş tırnak makası ve tarak, yıkama kovası, alt değiştirme örtüsü, pişik kremi, biberon gibi malzemeleri alabilirsiniz.

Hamile Giyim Alışveriş Siteleri?

Gebe.com, gör&sin, e-gebe, ehamilegiyim, morhipo, trendyol, ebrumaternity, defacto, hooyo gibi alışveriş sitelerinden gönül rahatlığı ile alışverişinizi yapabilirsiniz.

Hamile Nasıl Giyinmeli?

Beli ve karnı sıkmayacak kıyafetler, bol tişörtler, rahat ayakkabılar tercih edilmelidir.


Hamile Alışverişi hakkında yapılan yorumlar
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Hamile Alışverişi