Güneş Lekeleri

gunes-lekeleri

Güneş lekeleri hem esmer tene sahip kişilerde hem de beyaz ten rengine sahip kişilerde meydana gelen bir sorundur. Bu problem özellikle yaz tatilleri akabinde kendini göstermeye başlar. Boyun çevresinde, kollarda, yüzde, ağzı çevresi ve göz altında sıklıkla görülen bu lekelenmeler, güneşin zararlı ışınlarından kaynaklanır. Hem var olan lekeler daha da koyulaşır, olmayan lekeler de cildin çeşitli bölgelerine konumlanmaya başlar. Doğal tedavi yöntemleri ile giderilebilen aynı zamanda da özel peelingler ile tedavisi yapılan güneş lekeleri hakkında tüm merak edilenler sizlerle…

Güneş Lekeleri Nasıl Geçer?

Güneş lekelerinin geçebilmesi için evde doğal karışımlar yapılabilir. Bu karışımların içeriğinde ‘karbonat ve yoğurt’ gibi malzemeler yer alır. Bunun haricinde kimyasal peeling, ozon tedavisi gibi işlemlerle de güneş lekelerinden kurtulmak mümkündür.

Güneş Lekelerine Ne İyi Gelir?

Güneş lekelerinden kurtulmak isteyenler için doğal pek çok ürün bulunmaktadır. Bunlar arasında ‘yeşil çay, aloe vera bitkisi, limon suyu, karbonat, elma sirkesi’ yer alabilmektedir. Verilen bazı tariflerin düzenli bir şekilde kullanılması sonucunda güneş lekelerinden önemli ölçüde kurtulma sağlanabilmektedir.

Güneş Lekeleri Nasıl Oluşur?

Güneş D vitamini açısından zengindir ve güneş ışınlarından fayda sağlamak önemlidir. Fakat günün belirli saatlerinde güneş ışınları zararlı olabilmektedir. Bu saatlerde güneşlenmek ya da koruyucusuz dışarı çıkmak ciltte izler kalmasına sebebiyet verebilmektedir.

Güneş Lekeleri Nasıl Gider?

Hint yağı kullanımı, lavanta yağı kullanımı ve patates baskı uygulaması güneş lekelerinin gitmesinde önemli rol oynamaktadır. Önemli olan bahsi geçen ürünleri dikkatli ve düzenli bir şekilde kullanmaktır. Uzmanlar tarafından önerilen güneş lekeleri kürleri de hekime danışarak kullanılabilir.

Güneş Lekeleri Bitkisel Çözüm Nedir?

Taze yaban mersini ile hazırlanmış bir cilt maskesi, E vitamini bakımından zenginleştirilmiş kremlerin kullanılması, aloe vera jeli kullanımı, hint yağı kullanımı, yeşil çay ve süt kullanımı da güneş lekelerinin giderilmesinde fayda sağlayan bitkisel ürünler arasında yerini almaktadır.

Güneş Lekeleri Evde Nasıl Giderilir?

Ezilmiş muzlardan yapılan bir cilt maskesi ya da sütün doğrudan cilde uygulanmasın ile birlikte, cilt lekelerinden uzun vadede kurtulma sağlanabilmektedir.

Güneş Lekeleri Kalıcı Mıdır?

Güneş lekeleri bazı durumlarda kendiliğinden kaybolmaya başlayabilir. Fakat bunun belirli bir parametresi bulunmamaktadır. Anında tedavi edilmesi önem taşırken, bu durum da cilt lekeleri için kesin bir çözüm taşımamaktadır.

Güneş Lekeleri Kendiliğinden Geçer Mi?

Bazı durumlarda kendiliğinden geçebilen güneş lekelerinin, ciltte devamlı kalıcılığından bahsetmek de mümkündür.

Güneş Lekesi Polisliğe Engel Mi?

Güneş lekelerinin boyutu çok ileri seviyeye gelmediği sürece ve bu lekelere aynı zamanda yanık lekeleri eklenmedikçe polisliğe engel teşkil etmemektedir. Fakat bu durumun net olarak belirlenebilmesi için mülakatlara girmek gerekir.

Güneş Lekelerine Zeytinyağı İyi Gelir Mi?

Doğal asitler içeren zeytinyağının içerdiği mineral ve vitaminlere de bakıldığında, cildi yumuşatıcı etkisinin yanı sıra güneş lekelerini de soldurabilmektedir.

Güneş Lekeleri hakkında yapılan yorumlar
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Güneş Lekeleri