Gül Yağı

gul-yagi

Gül, kozmetik sektöründe en çok kullanılan çiçeklerdendir. Yağ olarak kullanılması da oldukça yaygındır. Esansiyel bir yağ olan gül yağı, bilhassa aromaterapide kullanımı oldukça yaygındır. Çeşitli gül çeşitlerinden üretilen bu yağ, ağrı kesici özellikler de taşımaktadır. Masaj yapılırken gül yağı kullanılması ise pek çok kişi tarafından tercih sebebidir.

Gül Yağı Faydaları Nelerdir?

Buhar damıtma yöntemi ile çıkarılan gül yağının insan vücuduna gelen pek çok faydası bulunmaktadır. Kokusundan dolayı rahatlatan ve ferahlatan gül yağı, baş ağrılarını gidermekle birlikte, kan dolaşımını hızlandırır. Buna ek olarak vücutta bulunan iltihabın sebep olduğu yangının hafifletilmesinde de etkilidir.

Gül Yağı Fiyatı Ne Kadardır?

Bir litre gül yağı elde edilebilmesi için tonlarca gül yaprağı kullanımı gerekmektedir. Bu nedenle hem maliyeti yüksek hem de yapımı zahmetlidir. Son çıkan haberlere göre bir litre gül yağının fiyatı yaklaşık olarak 50 Bin Türk Lirası’dır.

Gül Yağı Evde Nasıl Yapılır?

Evde elde edilmek istenen her yağını çok basit bir tarifi bulunmaktadır. Bunun için zeytinyağı kullanmak yeterlidir. Aromasının elde etmek istediğiniz şey her neyse (gül, nane, papatya gibi ) bir miktar zeytinyağı alınmalı ve istenilen ürünle karıştırılıp iki gün bekletilmelidir.

Gül Yağı Nasıl Kullanılır?

Pek çok alanda kullanılan gül yağı, yoğun kıvamlı bir içeriğe sahiptir. Bu nedenle kullanılmadan önce mutlaka temiz bir miktar su ile seyreltilmelidir. Cilt için uygulandığında pamuk kullanılabilir.

Gül Yağı Cilde İyi Gelir Mi?

Gül yağı kozmetik sektörünün en çok yararlandığı doğal bir bileşimdir. Cilde uygulandığında kırışıklık gidermekle birlikte, cildin kalite ve yumuşaklığını artırıcı nitelik taşımaktadır.

Gül Yağı Hangi Gülden Yapılır?

Isparta gülü, gül yağının kullanımında tercih edilen bir çeşittir. Bunun için özel bir sektör Isparta’da oluşturulmakla birlikte yağ gülü sektörü olarak da bilinir.

Gül Yağı Kirpik Uzatır Mı?

Özel yöntemlerle ve zahmetli bir şekilde üretilmiş olan gül yağının, kirpik uzamasına fayda sağladığı bilinememektedir. Kirpik uzaması için kişiler mutlaka hint yağı ve badem yağı gibi ürünlerden fayda sağlanmalıdır.

Gül Yağı Lekelere İyi Gelir Mi?

Bazen kontrolsüz güneşlenme, bazen cilt yapısının çok hassas olması, bazen de doğum ile birlikte gerçekleşen lekelenmeler çok can sıkıcı özellikte olabilmektedir. Bu nedenle doğal yollarla giderilmesi, kozmetik ürünlere oranla daha sağlıklı ve etkilidir. Gül yağı ise her türkü cilt lekelerini giderilmesinde kullanılabilmekte ve her zaman olumlu sonuçlar alınabilmektedir.

Gül Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

Yıpranmış, kuru ve kırık saçların bakımında bitkisel yağların gücünü önemseyin. Bunun için en çok tercih edilen gül yağının saça faydasından tam verim almak için, mutlaka ıslak saça banyo sonrasında uygulamayı tercih edin. Bunun için birkaç damla yağı damlatmak ve uygun hareketlere taramanız önemlidir.

Gül Yağı Tüylenme Yapar Mı?

Gül yağı, herhangi bir yan etki yaratmamakla birlikte, kişilerde tüylenme gibi problemlere sebebiyet veremez.

Gül Yağı hakkında yapılan yorumlar
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Gül Yağı