Göz Kapağı Estetiği

goz-kapagi-estetigi

Plastik cerrahi literatüründe ‘blefaroplasti’ olarak bilinen göz kapağı estetiği, hem alt hem de üst göz kapağına uygulanabilen bir estetik işlemidir. Bu işlem genellikle sarkmış derilere ve düşük göz kapaklarına karşı uygulanabilir. Yaşlanmakla birlikte eski sıkılığını kaybeden cilt yapısından payını alan bu bölgeye uygulanan bu işlemle birlikte, kırışıklıklar da giderebilir.

Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Göz kapağı estetiği esnasında hasta doğrudan narkoz altına alınabilir. İhtiyaca göre değişmekle birlikte bir ya da iki saatte bu işlem tamamlanabilir. Üst göz kapağı ve alt göz kapağından kesiler atılır ve burada bulunan fazla yağ dokusu profesyonel bir şekilde vücuttan uzaklaştırılır. Hemen ardından dikim yapılır ve hasta uyandırılır.

Göz Kapağı Estetiği Olan Ünlüler Kimlerdir?

Türk dizi ve filmlerinden tanıdığımız Nesrin Cavadzade, Hande Acar, şarkıcı Bengü, Aleyna Tilki gibi ünlü isimlerin bu estetik işlemleri yaptırdıkları biliniyor.

Göz Kapağı Estetiği Caiz Mi?

Estetik her işlem kişinin fıtratında kalıcı değişikliklere neden olabileceği için din tarafından hoş görülmez ve caiz olarak nitelendirilmez.

Göz Kapağı Estetiği Çeşitleri Nelerdir?

Kedi gözü estetiği, badem göz estetiği, ameliyatlı estetik, ameliyatsız estetik gibi göz kapağı estetiğinin çeşitleri de bulunabilmektedir.

Göz Kapağı Estetiği Devlet Hastanesinde Yapılır Mı?

Kişinin hayati tehlikesinin bulunduğu durumlarda göz kapağı estetiği devlet hastanelerinde de yapılabilir. Fakat tamamen estetik kaygılar göz önünde bulundurularak bu işlem yaptırılmak isteniyorsa genellikle özel hastaneler ya da güzellik merkezlerine gidilmesi önerilir.

Göz Kapağı Estetiği Günah Mı?

Yaradılışa aykırı bir yeni şekil meydana geleceğinden dolayı İslam dini estetik operasyonların tamamını (zorunlu haller gerekmedikçe) yasaklamıştır ve bu açıdan yaklaşım sergilendiğinde günahtır denilebilir.

Göz Kapağı Estetiği Kaç Günde İyileşir?

Göz kapağı estetiğinin hastayı çok uzun süreler boyunca zorlamadığını belirtmek gereklidir. İyileşme süresinin hastadan hastaya göre değişiklik gösterebileceği unutulmamalıdır. Genel olarak bir yaklaşım sergilendiğinde tam iyileşme bir hafta içerisinde gerçekleşebilmektedir.

Göz Kapağı Estetiği Hangi Doktora Gidilir?

Herhangi bir estetisyen ya da plastik cerrahi uzmanının göz kapağı ile ilgili tüm durumlarda aktif rol aldıklarını belirtmek gereklidir.

Göz Kapağı Estetiği Hangi Bölüm Bakar?

Estetik ve güzellik merkezleri ile birlikte, plastik cerrahi polikliniğinin göz kapağı estetiği ameliyatı ile yakından ilgili olduğunu belirtmek gereklidir.

Göz Kapağı Estetiği Hangi Durumlarda Yapılır?

-Yaşın ilerlemesi ile beraber, göz kapağı derilerinin sarkması

-Sigaradan dolayı oluşan kırışıklıklar

-Göz kapaklarında meydana gelen çökmeler

-Gözlerde torbalanmaların oluşması

Göz Kapağı Estetiği İz Kalır Mı?

Gözün hem alt hem de üst bölgesine bir kesi atıldığı için bu izlerin kalıcı olabileceğini söylemek mümkündür. Fakat bakıldığında oldukça küçük yara izleridir ve hücre bölünmesi ile birlikte iyileşme hızı oldukça seridir.

Göz Kapağı Estetiği Kalıcı Mıdır?

Sigara ve alkolden, zararlı güneş ışınlarından uzak durulup, gerekli bakımların yapılması halinde bu işlemin çok uzun yıllar boyunca kalıcılığını koruduğunu belirtmek de yarar vardır.

Göz Kapağı Estetiği Kaç Yaşında Yapılmalı?

Herhangi bir yaş sınırlaması olmamakla birlikte, en uygun görüldüğü alt yaş sınırı otuz beş yaş ve üzeri olarak bilinir. Fakat daha genç ya da ileri yaşlarda da bu işlemin yaptırılmasında herhangi bir sakınca görülmemektedir.

 

Göz Kapağı Estetiği hakkında yapılan yorumlar
Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapabilir ve yardım isteyebilir, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Göz Kapağı Estetiği