Göz Altı Morlukları

goz-alti-morluklari

Göz altı morlukları, çeşitli nedenlerle ortaya çıkan, hem kadınlarda hem de erkeklerde sıklıkla rastlanan bir durumdur. Yorgunluk, yeteri kadar uyumama, sağlıksız beslenme, sigara ve madde kullanımı gibi nedenlerle ortaya çıkabilir. Estetik açıdan insanların kendilerini iyi hissetmesine engel olmaktadır. Bahsedilen etkenlerin her biri bertaraf edilmesine rağmen, hala geçmeyen göz altı morlukları söz konusu ise bu durumda kimyasal peeling, ışık dolgusu gibi estetik işlemlerden de fayda alınabilir.

Göz Altı Morlukları İçin Krem?

Vogue dergisinden edinilen önerilere göre göz altı morluklarına iyi gelen birkaç krem markası verebiliriz.  Bu kremler ise ‘Drunk Elephant,, Shiseido White, Origins Ginzing, Clinnique’tir.

Göz Altı Morlukları Neden Olur?

Göz altı morluklarının meydana gelmesinde kişinin rutin eylemleri çok etkilidir. Genellikle uykusuz kalınması, yorgunluk, uzun süre ekrana bakma, su içmeme, güneşe maruz kalınması, çeşitli alerjenler göz altı morluklarını oluştururlar. Buna ek olarak genetik yatkınlık ve ileri yaşında göz altı morluklarına neden olduğu bilinen bir gerçektir.

Göz Altı Morlukları İçin Maske?

Göz altı morlukları için evde bulunan doğal ürünlerden maske yapılabilmektedir. Oldukça etkili olduğu düşünülen ilk şey aloe vera jelidir. Diğer ise badem yağı ile karıştırılan bir miktar limon suyudur. Düzenli olarak uygulandığından işe yaradığı söylenir.

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer Evde?

Bir parça pamuğa dökülen soğuk sütün, her gece yatmadan önce göz altlarına pres yapılması göz altı morlukları için evde yapılabilecek en güzel doğal yöntemlerden olarak bilinmektedir.

Göz Altı Morluklarına Ne İyi Gelir?

Gül suyu kullanımı, salatalık maskesi, Hindistan cevizi yağı ve demlenmiş soğumuş olan çay poşetini göz altlarına uygulanmasının, göz altı morluklarına iyi geldiği bilinir. Buna ek olarak ise ışık dolguları ve lazer cerrahisinin göz altı morluklarını giderdiği bilinmektedir.

Göz Altı Morlukları Anında Nasıl Geçer?

Göz altı morluklarını anında ve etkili bir şekilde geçiren bir yöntem söz konusu değildir. Anında ve etkili bir çözüm için makyaj ürünlerine başvurmak, yüksek kapatıcı ürünler kullanmak önerilir. Fakat bu durum bir tedavi seçeneği değil, kısa süreli bir çözümdür

Göz Altı Morlukları İçin Buz İyi Gelir Mi?

Buz geçici süreliğine çözüm olarak kullanılabilir. Fakat uzun vadede kalıcı bir tedavi seçeneği değildir.

E Vitamini Göz Altı Morluklarına İyi Gelir Mi?

E vitamini kullanımı pek çok fayda alınması açısından önemlidir. Özellikle E vitaminin hücre yenileyici bir özelliği bulunur ve bu nedenle kullanılması gereken bir üründür. Eczanelerden takviye olarak alınabilir ya da cilde sürülebilir.

Göz Altı Morlukları Genetik Mi?

Göz altı morluklarının meydana gelmesinde günlük rutinler etkilidir. Fakat bazen yeteri kadar uyunsa da, sıvı alımı artırılsa da ne yazık ki göz altı morlukları görülebilir. Burada ise özellikle beyaz cilt rengine sahip kişilerde genetik etkenlerden şüphe duyulur.

Göz Altı Morlukları Hangi Vitamin Eksikliğinden Olur?

E vitamini eksikliği ve B12 vitamininin yeteri kadar olmaması durumunda morluklar meydana gelebilir. Bu açıdan bakıldığında yeşillikler yönünden zengin beslenmek B12 vitamininin olması gereken miktara yükseltebilir.

Göz Altı Morlukları Hangi Hastalığın Habercisidir?

Göz altı morlukları, demir eksikliği, alerji ve karaciğer hastalıklarının habercisi niteliğinde olabilmektedir.

 

Göz Altı Morlukları hakkında yapılan yorumlar
Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapabilir ve yardım isteyebilir, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Göz Altı Morlukları