Göz Altı Dolgusu

goz-alti-dolgusu

Göz altı problemleri yorgun ve yaşlı görünmeye neden olur. Göz altındaki çukurlar, şişlikler ve morluklar kötü bir görünüme neden olur ve kişiye rahatsızlık verir. Bunun nedeni normalden az uyumak veya fazla uyumak, uykusuz kalmak, alkol, sigara kullanımı ve kötü beslenmektir. Ayrıca bazı hastalıklar da göz altında çukurlara ve morluğa neden olabilir. Yaşlanmanın ilk belirtilerden birisi sayılır.

Göz altı dolgusu, göz altı ile yanaklar arasındaki farkı giderir. Böylece daha genç ve daha sağlıklı bir görünüme ulaşılır. Göz altı ışık dolgusu ile göz altı torbaları ve çukurları tedavi edilir. Bunun yanında içindeki hyalüronik asit ile göz altının rengi açılır ve daha parlak bir görünüm olur. Göz altı ışık dolgusu işlemi için öncelikle göz altlarına lokal anestezik kremler uygulanır. Bu sayede kişinin acı çekmesi azaltılır. Daha sonra ise göz altlarına antiseptik solüsyon sürülür ve dezenfekte edilir. Sonra ise göz çevresine kanül uçlu iğneler ile dolgu maddesi enjekte edilir. Göz altı dolgusu işlemi 15 dakika ile 20 dakika arasında sürer. Ardından kişiler normal hayatına devam edebilir.

Göz Altı Dolgusu Ne Kadar Kalıcı?

Göz altı dolgusu 9 ay ile 12 ay arasında kalıcıdır. Ancak göz altı dolgusu düzenli olarak uygulandığında etkisini daha çok gösterir ve daha uzun süre boyunca kalıcıdır.

Göz Altı Dolgusu Kimlere Yapılır?

Az uyumak, uykusuzluk, sigara ve alkol kullanımı, kötü beslenme alışkınlıkları ve bazı hastalıklar göz altlarında şişkinliği, morluğa, çukura ve çökmeye neden olur. Böylece kişiler yaşlı ve yorgun görünür. Bu sebeple göz altı dolgusuna başvurulur. Göz altı dolgusu 18 yaş ile 65 yaş arasındaki kişilere yapılır.

Göz Altı Dolgusu Ne İşe Yarar?

Göz altı dolgusu ile göz altındaki morluklar, çukurlar ve şişkinlikler giderilir. Ayrıca göz altındaki derinin rengi daha açılır. Böylece daha genç, daha sağlıklı ve parlak bir görünüme kavuşulur.

Göz Altı Dolgusu Sonrası Şişlik Normal Mi?

Göz altı dolgusundan sonra 48 saat boyunca ödem ve şişlik olabilir. Bu normal bir şeydir ve kalıcı değildir. Geçici bir sorundur. Fakat eğer geçmezse hekime danışmak gerekir.

Göz Altı Dolgusu Acıyor Mu?

Göz altı dolgusu işlemine başlamadan önce göz altlarına lokal anestezik kremler sürülür. Böylece kişinin acı çekmesi önlenir ve daha sonra dolgu yapılır. Ancak anestezik kremlerin etkisi geçtikten sonra şişlik ve ağrı olabilir. Fakat bu geçici bir durumdur.

Göz Altı Dolgusu Caiz Mi?

Göz altı dolgusu estetik bir işlemdir. Bu sebeple dinen caiz değildir.

Göz Altı Işık Dolgusu Çeşitleri Nelerdir?

Göz altı dolgusu iki çeşittir. Birisi klasik göz altı dolgusu ve göz altı ışık dolgusudur. Klasik göz altı dolgusu göz altındaki hacmi artırır ve bu sayede çökme ile morluk düzeltilir. Göz altı ışık dolgusu ise göz altındaki çökmelerin doldurulmasını sağlar. Bunun yanında göz altındaki cildin yenilenmesini sağlar ve cilde parlaklık verir.

Göz Altı Dolgusu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Göz altı dolgusu işlemi yapıldıktan sonra en azından ilk 24 saat dinlenmek gerekir. egzersizlerden uzak durmak gerekir. Düz yatmak ve çok hareket etmemek gerekir. en az 1 hafta boyunca makyaj yapılmamalıdır. Şişlik ve ödemler için buz ile kompres yapılır. 1 hafta veya 10 gün kadar güneş ışığına çıkmamak gerekir.

Göz Altı Dolgusu Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Göz altı dolgusu ile göz altlarındaki çukurluk ve morluk giderilir. Bu işlem yaklaşık 15 dakika ile 20 dakika arasında sürer. Göz altı dolgusu 9 ay ile 12 ay boyunca kalıcıdır. Düzenli olarak bu işlem yaptırıldığında etki süresi daha fazla artar.

Göz Altı Işık Dolgusu Geçici Mi?

Göz altı ışık dolgusu 9 ay ve 12 ay boyunca kalıcıdır. Ancak düzenli olarak uygulanırsa daha uzun süreler kalıcı olur.

Göz Altı Işık Dolgusu Hemen Etki Eder Mi?

Göz altı ışık dolgusu 15- 20 dakikada yapılır. 1-2 haftada iyileşilir. İlk önce şişlik ve ödem yapabilir. ancak sonra etkisini gösterir ve yaklaşık 1 yıl boyunca kalıcıdır.

Göz Altı Işık Dolgusu Yapan Hastaneler Hangileridir?

Göz altı ışık dolgusu devlet hastanelerinde yapılmaz. Özel kliniklerde yapılır.

Göz Altı Dolgusu Kaç Yaşında Yapılır?

Göz altı dolgusu yaptırmak için en az 18 yaşında, en fazla 65 yaşında olmak gerekir. Daha küçük kişilere yapılmaz.

Göz Altı Dolgusu Ne Zaman Oturur?

Göz altı dolgusu 15- ile 20 dakika arasında yapılır. İyileşme süreci 2 hafta kadardır. 10- 15 gün sonra dolgu tam olarak oturur.

Göz Altı Dolgusu Ne Kadar Sürer?

Göz altı dolgusu 15 ile 20 dakika arasında sürer. Öncesinde göz altlarına lokal anestezik kremler sürülür. Bu sayede işlem sırasında acı ve ağrı azalır. Ardından antiseptik solüsyonlar sürülür ve dezenfekte edilir. Ardından ise iğneler ile dolgu enjekte edilir.

Göz Altı Dolgusu Ödemi Nasıl Geçer?

Göz altı dolgusu işleminden sonra şişlik ve ödem olabilir. Bu durum normaldir. Bunun için şişliklere buz ile kompres yapılır. Ödem için de bol bol su içmek gerekir.

Göz Altı Dolgusu hakkında yapılan yorumlar
Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapabilir ve yardım isteyebilir, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Göz Altı Dolgusu