Göğüs Küçültme Ameliyatı

gogus-kucultme-ameliyati

Büyük göğüsler bazı kadınlar için can sıkıcı olabilir. Çünkü büyük göğüsler herkes için estetik durmaz. Ayrıca büyük göğüslerin neden olduğu bazı zorluklar vardır. Büyük göğüsler bel ve sırt ağrısına sebep olur. Ağır olduğu ve bir süre sonra sarkmaya başladığı için kamburlaşmaya neden olur. Terleme ve mantar oluşumuna neden olur.


Kıyafet seçerken sıkıntı çıkarabilir. Bu sıkıntıları yaşayan kadınlar göğüs küçültme ameliyatına başvururlar. Göğüs küçültme (reduction mammaplasty) göğüslerin normalden büyük olması ve zamanla sarkmasına bağlı olarak yapılan bir operasyondur.


Göğüs küçültme ameliyatı göğüslerin hem vücuda göre daha orantılı ve dik durmasını sağlar. Bunun yanında sırt ve omuz ağrılarının giderilmesi, kamburlaşma riskinin azalması, meme altında oluşan yara ve iltihapların giderilmesine olanak sağlar. Ameliyat 2 veya 4 saat arasında sürebilir. ters T veya lolipop kesi metodları uygulanarak meme dokusunun alınmasıyla yapılır. Ameliyat olan kişi yaklaşık 6-7 gün sonra iyileşip normal hayatına devam edebilir. Ameliyattan 3 ay sonra da dikiş izleri görünmeyecek duruma gelir.


Göğüs Küçültme Ameliyatı Fiyat?

Göğüs küçültme fiyatları muayenehaneden muayenehaneye göre değişir. Ayrıca ameliyat olacak kişinin yaşı, daha önce geçirdiği operasyonlar, hastanın vücut yapısı ve meme büyüklüğü de fiyat konusunda değişiklik gösterir.

Göğüs Küçültme Ameliyatı Süt Bezlerine Zarar Verir Mi?

Göğüs küçültme ameliyatında kullanılan yönteme göre süt bezlerine zarar verir ya da vermez. Eğer meme başı ve süt kanalları korunarak küçültme gerçekleştiyse süt bezleri zarar görmez. Ancak meme başı ve süt kanalları önce çıkarılarak daha sonra meme dokusu alınıp en son meme başı ve kanallar tekrar dikilirse süt bezleri zarar görebilir. Hatta bebek emzirmeye de engel olabilir.

Göğüs Küçültme Ameliyatı Emzirmeyi Etkiler Mi?

Göğüs küçültme ameliyatı süt kanallarına ve emzirmeye zarar verebilir. Ancak uygun yöntemle ameliyat yapıldığında emzirememe riski azalır.

Kimler Göğüs Küçültme Ameliyatı Yaptırabilir?

Göğüsleri normalden aşırı büyük ve sarkık olanlar

Göğüsleri birbirinden orantısız olanlar

Göğüslerin ağırlığından dolayı sırt ve omuz ağrısı çekenler

Göğüslerin arasında ve altında yara ve enfeksiyon oluşanlar

Göğüs Küçültme Ameliyatı Neden Yapılır?

Göğüs küçültme ameliyatı kişinin sırt, omuz ağrılarının giderilmesi ve göğüslerin estetik bir görünüme sahip olması için yaptırılır.

Göğüs Küçültme Ameliyatı Zararlı Mı?

Bu ameliyatın da belli başlı riskleri vardır. Ameliyat sonrası kanama olabilir, meme başı zarar görebilir, ameliyat sonrası süt kanalları zedelenebilir, temiz ve hijyenik olmayan ortamlarda yapıldığında

birçok enfeksiyona bağlı sağlık sorunları artar.

Göğüs Küçültme Ameliyatı Yararları?

Boyun, sırt ve omuz ağrılarının giderilmesi

Südyen askısının omuza uyguladığı acıyı azaltmak

Göğüs arasında ve altında yara ve enfeksiyon oluşumunu azaltmak

Kamburlaşma riskini azaltmak

Kıyafet seçiminde yaşanan zorlukları azaltmak

Dik ve eşit boyda göğüslerle estetik bir görünüm sağlamak

Göğüs Küçültme Ameliyatı İçin Hangi Bölüme Gidilir?

Estetik ve Plastik Cerrahisine gidilmelidir.


Göğüs Küçültme Ameliyatı hakkında yapılan yorumlar
Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapabilir ve yardım isteyebilir, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.
Yorum Yap (Değerli yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.)
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

Göğüs Küçültme Ameliyatı